menu
 • Esperal Bielsko-Biała - Oświęcim

  W pełni bezpieczny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Bielsko-Biała - Oświęcim

  Łatwy sposób na pokonanie alkoholizmu

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Czym jest Esperal?

  Esperal jest lekiem, który hamuje w znacznym stopniu rozkład alkoholu przez wątrobę. W ten sposób po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się takie objawy, jak nudności, ból głowy, problemy z koncentracją, czy tachykardia. Jest on wszywany pod skórę w niewidocznym miejscu, a sam zabieg wraz ze znieczuleniem trwa około 30 minut.

  Czy Esperal jest najlepszym sposobem na leczenie alkoholizmu?

  Wielu terapeutów podkreśla, że Esperal może być jedną z metod leczenia alkoholizmu, ale nie może być jedyną metodą pozbycia się nałogu z naszego życia. Niestety wiele osób zamiast terapii wybiera samo zaszycie alkoholowe, które nie daje nam takich skutków, jakie oczekiwaliśmy. Eksperci podkreślają, że wszycie Esperalu może być skuteczne pod pewnymi warunkami.

  • wcześniejsze długotrwałe leczenie poprzez terapię i spotkania grupowe, które nie dawało rezultatów
  • powrót do nałogu nawet po długim czasie abstynencji
  • zawodzenie innych metod leczenia
  • dobry stan zdrowia, który pozwala na poddanie się zabiegowi, bez szkody

  Specjaliści twierdzą, że posługiwanie się jedynie wszywką alkoholową w walce z nałogiem może być bardzo zgubne. Bez terapii oraz poznania przyczyny sięgania po alkohol nie mamy pewności, że osoba uzależniona nie wróci do nałogu. Esperal nie działa zawsze, a jego oddziaływanie ogranicza się do 12 miesięcy. Przez ten czas osoba uzależniona posiada silne objawy po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Wielu uzależnionych faktycznie wstrzymuje się ze spożywaniem alkoholu przez ten czas, ale nie stosując innej terapii niestety po upłynięciu tego czasu wraca do nałogu, a często nawet „nadrabia” ten czas pijąc jeszcze więcej. Często takie osoby, by nie wrócić do nałogu, znów decydują się na wszywkę alkoholową, jednak jest to zgubne koło. Nie pozbywają się nałogu, ponieważ dalej myślą o alkoholu i chcą go zdobyć, a jedynie powstrzymują się przed sięgnięciem po niego za pomocą zaszycia alkoholowego. Nie jest to również wzięcie odpowiedzialności za własny nałóg oraz nie szuka się przyczyny swojego nałogu, a jedynie próbuje go na siłę powstrzymać. W takim wypadku trudno jest mówić o wyleczeniu. Eksperci sugerują, by używać wszywek alkoholowych, ale tylko w momencie, kiedy osoba uzależniona faktycznie nie będzie potrafiła znaleźć innego sposobu na powstrzymanie się przed piciem. Musi być to jednak decyzja podjęta wraz z psychoterapeutą oraz poprzedzona próbą „tradycyjnej” i mniej drastycznej terapii, której celem jest rozwiązaniem problemów osoby uzależnionej, a nie szukanie tzw. półśrodków. Tylko z pomocą terapeuty oraz bliskich mamy pewność, że uzależnienie zostanie na dobre pokonane i osoba uzależniona z własnej woli nie będzie chciała już sięgać po alkohol.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów