menu
 • Esperal wszywka alkohlowa Sosnowiec

  Prosty sposób na wygranie z nałogiem

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Sosnowiec

  Sprawdzony i anonimowy sposób na alkoholizm

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Esperal – czym jest i dla kogo jest wskazany?

  Esperal Sosnowiec nazywany jest wszywką alkoholową, która pozwala na zmniejszenie ryzyka ponownego powrócenia do nałogu alkoholowego. To substancja nazywana również disulfiramem, która znacznie zmniejsza, ale też uniemożliwia rozkład alkoholu etylowego przez wątrobę. Bez wszywki alkoholowej, alkohol jest po spożyciu rozkładany przez wątrobę do niegroźnego dla nas kwasu. W ten sposób organizm szybko się go pozbywa. Po wszyciu Esperalu taki rozkład nie występuje, co doprowadza do zatrucia alkoholowego. W wyniku tego zatrucia można mieć bardzo odczuwalne przez nas objawy, takie jak ból głowy, ale również mdłości, wymioty oraz objawy neurologiczne, również związane z prawidłowym widzeniem. Wiele osób z obawy przed tymi objawami nie sięga po alkohol po zaszyciu alkoholowym. Po jednej próbie spożycia alkoholu również szybko z niego rezygnują. Esperal jest więc odpowiednim sposobem na walkę z nałogiem alkoholowym.

  Dla kogo wskazany jest Esperal Sosnowiec?

  W niektórych przypadkach Esperal jest wskazany jako metoda leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób pozbyć się nałogu alkoholowego. Oczywiście powinna być to metoda, która łączy w sobie aspekt psychologiczny, a nie tylko fizyczny. Wszywka alkoholowa Sosnowiec ma za zadanie wzbudzić odrazę do alkoholu u osoby uzależnionej, ale to rozmowa z psychologiem ma doprowadzić do najważniejszych zmian w sposobie myślenia. Esperal Sosnowiec może być za to ratunkiem dla osób, które wielokrotnie podejmowały już próby leczenia alkoholizmu, jednak bezskutecznie i wciąż wracają do nałogu, niestety z opłakanym skutkiem. Taka dość drastyczna forma leczenia sprawia, że wzbudzany jest dodatkowy wstręt do alkoholu, który po zabiegu nie może być już ucieczką od problemów. Wymaga on poważnych zmian oraz zastanowienia się nad własnym postępowaniem i motywami, które kierują nas w stronę nałogu. Esperal Sosnowiec więc może być jedynym ratunkiem przed powrotami do nałogu, ale nie może być jedyną metodą leczenia. Każda osoba musi mieć świadomość konsekwencji wszycia Esperalu. Przed zabiegiem lekarz informuje pacjenta o przebiegu wszycia Esperalu oraz podaje listę leków, które zawierają w składzie alkohol i nie mogą być stosowane przez osobę posiadają wszywkę alkoholową. Dzięki odpowiednio wykonanemu zabiegowi oraz pomocy terapeutów, leczenie osoby uzależnionej jest o wiele prostsze, a przede wszystkim sprawia, że połączone metody leczenia dają bardzo dobry i długotrwały efekt. Sama wszywka alkoholowa działa przez około rok i w tym czasie osoba uzależniona nie może pić alkoholu. To daje również cenny czas terapeutom na znalezienie przyczyny powstania nałogu alkoholowego oraz wyprowadzenie osoby z nałogu, który niszczy ją oraz jej zdrowie. Nieocenionym wsparciem w leczeniu alkoholizmu są również bliskie osoby, również przyjaciele, którzy wspierają chorego w jego postanowieniach do bycia lepszym człowiekiem, uwolnionym z nałogu alkoholowego. Połączenie różnych metod terapii, również z terapia grupową, daje wymierne i długotrwałe efekty.

  Esperal Sosnowiec – najlepszy sposób do walki z uzależnieniem

  Alkoholizm rozwija się stopniowo, niezauważenie. Szczególnie niebezpieczny jest na początku, kiedy osoba sięgająca po kieliszek niespostrzeżenie zaczyna pić alkohol nie z wyboru, a z konieczności, po to, aby zaspokoić rozwijające się pragnienie alkoholowe, doprowadzając tym samym do bardzo poważnej choroby alkoholowej.

  Nie ma wątpliwości, że alkohol poważnie szkodzi i wywołuje spustoszenie, zarówno w zdrowi fizycznym, psychicznym, jak i ogólnie we wszystkich sferach aktywności człowieka i jego środowisku. Kiedy zaczyna on sterować życiem danej osoby, cierpi nie tylko sama osoba uzależniona (przy czym nie zawsze chce się ona do tego przyznać), ale przede wszystkim jej najbliższe osoby.

  W raz z rozwojem nauk medycznych tworzone są kolejne sposoby łagodzenia skutków choroby alkoholowej. Jednym z nich jest farmakologiczna metoda awersyjna, czyli popularna wszywka alkoholowa. Sama rezygnacja z picia u osoby uzależnionej nie oznacza poprawy sytuacji, a jest jedynie chwilowym aktem desperackiej chęci powrotu do normalności. Zwykle po pewnym czasie następuje nawrót uzależnienia. Tym samym kluczowe jest tutaj podjęcie współpracy z profesjonalistami z dziedziny leczenia i terapii uzależnień, którzy poprzez zindywidualizowany program działań skutecznie pomogą uporać się ze swoim problemem alkoholowym. Jednak ich działania bez odpowiedniego wsparcia i motywacji nie będą wystarczające. Duże znaczenie ma więc samo podejście Pacjenta do swojego leczenia.

  Wszycie Esperalu a picie alkoholu

  Lek umieszcza się pod skórą Pacjenta w mało inwazyjnym zabiegu. Lekarz stosuje tutaj sterylne narzędzia aby zabieg był jak najbardziej bezpieczny. Tabletka pozostaje na swoim miejscu aż do całkowitego wchłonięcia, zwykle proces ten trwa od 8 do 12 miesięcy. Jest to moment wymuszonej abstynencji. Disulfiram zawarty w tabletce uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wątroby, która w normalnych warunkach wydziela dehydrogenazę aldehydową, czyli enzym odpowiedzialny za trawienie alkoholu. Bez jej udziału organizm nie radzi sobie z toksynami i kumuluje aldehyd octowy, którego nadmiar wywołuje silną reakcję disulfiramową. Jest ona zarówno groźna, jak i nieprzyjemna w skutkach.

  Osoby uzależnione, które zainteresowane są przeprowadzeniem u siebie zabiegu z zastosowaniem Esperalu zobowiązani są do odbycia wstępnej wizyty medycznej, gdzie lekarz informuje ich o sposobach funkcjonowania podczas terapii awersyjnej, gdzie szczególnie kładzie się nacisk na bezwzględne powstrzymanie się od sięgania po alkohol. Jest to podstawowe zalecenie – wszelkie próby przepicia wszywki są groźne dla zdrowia. Mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń w obrębie narządów wewnętrznych lub nawet doprowadzić do śmierci.

  Reakcja disulfiramowa

  Na co dzień niegroźna i neutralna wszywka alkoholowa w momencie łączenia jej substancji aktywnych z etanolem daje upust szeregu patologicznych reakcji organizmu, zaburzając pracę wszelkich układów i narządów wewnętrznych, prowadząc do bezpośredniego zagrożenia, co niestety często jest bagatelizowane, szczególnie przez osoby silnie uzależnione lub takie, które nie korzystają z innych form wsparcia, np. psychoterapii i nie potrafią radzić sobie z głodem alkoholowym. W momencie natężonego zatrucia alkoholowego podczas terapii Esperalem Pacjent wykazuje potrzebę otrzymania szybkiej pomocy medycznej. W przeciwnym razie czas trwania reakcji disulfiramowej może trwać nawet kilkanaście godzin, co w praktyce oznacza bardzo długi czas dyskomfortu, bólu i męczenia się. Dodatkowo stan może się pogarszać, co w skutkach może przynieść trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych. Przykładem może być tutaj pojawienie się padaczki alkoholowej, zawału mięśnia sercowego, niewydolności krążeniowo-oddechowej, a nawet udaru.

  Reakcja disulfiramowa sama w sobie jest nieco zbliżona do kaca i zatrucia alkoholowego, które pojawia się u osób nadmiernie korzystających z napojów alkoholowych, jednak ze względu na znaczne nasilenie i natężenie objawów zatrucia organizmu, dana osoba znacznie bardziej przeżywa swój stan. Typowe objawy zatrucia aldehydem octowym w przypadku leczenia Esperalem to:

  • Gwałtowne zmiany ciśnienia krwi,
  • Rozszerzanie się naczyń krwionośnych powodujących zaczerwienienie skóry na twarzy, szyi i dekolcie,
  • Przyspieszona i nierówna akcja serca, nazywana tachykardią,
  • Wzmożenie pocenia się,
  • Problemy z oddychaniem w postaci duszności,
  • Objawy somatyczne, takie jak: nudności, wymioty, biegunka,
  • Zawroty głowy i jej pulsujący ból,
  • Stany lękowe,
  • Wzmożona senność (sen może w takim przypadku trwać nawet kilkanaście godzin) lub odwrotnie – bezsenność i niska jakość snu.

  Taka reakcja może trwać bardzo długo, nawet kilkanaście godzin, przy czym pierwsze jej symptomy pojawiają się już po kilku minutach od rozpoczęcia picia.

  Powikłania po zabiegu

  Zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest krótki, bezpieczny i mało inwazyjny. Tym samym powikłania po nim są bardzo rzadkie. Zwykle Pacjenci skarżą się na ból okolicy nacięcia skóry. Może pojawić się zaczerwienienie tej okolicy, tkliwość, wyciek płynu surowiczego, a także świąd. Są to objawy odrzucenia wszywki alkoholowej przez organizm, który chce ją usunąć, traktując ją jak ciało obce. Należy w takim przypadku skontaktować się z lekarzem.

  Czasami, w wyniku nieprawidłowej higieny, może dojść do zakażenia rany i infekcji. Aby wzmocnić organizm i obniżyć ryzyko zakażenia warto odbyć odtruwanie alkoholowe, które usunie z ciała toksyny, a także uzupełni niedobory witaminowe, soli mineralnych i elektrolitów, a także wszelkich innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  Jak dbać o miejsce implantacji wszywki?

  Powstała rana wymaga odpowiedniej opieki i pielęgnacji. Należy ją odkażać, przemywać, a także regularnie zmieniać opatrunek. Przez pewien czas Pacjent powinien zrezygnować z miejsc warunkujących gwałtowne zmiany temperatury (baseny, sauny, solaria), a także po samym zabiegu zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej, np. dźwigania.

  Jak należy zachowywać się po zabiegu zaszycia alkoholowego?

  Najważniejszym zaleceniem po zabiegu zaszycia alkoholowego jest całkowita abstynencja. W ten sposób aktywny składnik wszywki: Disulfiram nie będzie miał okazji się uaktywnić po wejściu w reakcję z nawet niewielką ilością trunków wysokoprocentowych. Pacjent po zaszyciu musi uważać nie tylko z typowymi napojami alkoholowymi jak piwo, czy wino, lecz również ograniczyć do minimum słodycze z domieszką alkoholu (np. ciasta lub cukierki z likierem). Uważać powinien także na kosmetyki, które w swoim składzie mają alkohol.

  Dlaczego wszywka alkoholowa Esperal określana jest jako terapia awersyjna?

  Lek Esperal określany jest mianem terapii awersyjnej ponieważ ma wywoływać strach przed spożywaniem trunków wysokoprocentowych. W jaki sposób? Osoba uzależniona przed zabiegiem zaszycia alkoholowego jest informowana o możliwości wystąpienia wielu nieprzyjemnych i bardzo dokuczliwych objawów niepożądanych, które występują już zaledwie kilka minut po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych. Alkoholik w obawie nie tylko o swoje zdrowie, ale również życie woli całkowicie zrezygnować ze spożywania trunków wysokoprocentowych.

  Rekonwalescencja po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal

  Z racji tego, że wszywka alkoholowa Esperal nie jest zabiegiem ingerującym mocno w organizm osoby uzależnionej – dłuższa rekonwalescencja po zabiegu nie jest wymagana. Pacjent po wykonaniu implantacji może wrócić od razu do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Lek jakim jest Esperal nie wpływa również w żaden sposób na koncentrację, a co za tym idzie pacjent po zabiegu może jechać samochodem. Należy odpowiednio pielęgnować ranę po zaszyciu aby nie wdało się w nią zakażenie. Rany nie należy moczyć długo w wodzie, dlatego zalecane są szybkie prysznice niż długie kąpiele w wannie. Pacjent musi odpowiednio często zmieniać opatrunek, a jeżeli dostrzeże nieprawidłowości w gojeniu się rany powinien natychmiast zgłosić się do lekarza.

  W jaki sposób mam się zapisać na zabieg? Jak długo będę czekać?

  Aby zapisać się na zabieg wystarczy zadzwonić pod wskazany numer gabinetu lub przyjść osobiście. Nasi lekarze są w stałej gotowości do pracy i mogą wykonać zabieg natychmiastowo, o ile nie ma przeciwwskazań zabiegowych, a Pacjent z własnej woli podjął świadomą decyzję o zaszyciu. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno aby zawalczyć o odzyskanie zdrowia i kontroli nad własnym życiem. Rozwijając wątpliwości niektórych osób – na zabieg nie jest potrzebne skierowanie, a oryginalny lek Esperal wydawany na receptę dostępny jest w naszym gabinecie.

  W jakim miejscu najczęściej ”wszywa” się tzw. Esperal?

  Esperal posiada formę jałowych tabletek przeznaczonych do podania podskórnego. Umieszcza się je pod powięzią, zazwyczaj w okolicę mięśnia pośladkowego lub na ramieniu lub łopatce, aczkolwiek w sytuacji, kiedy Pacjent wyrazi taką chęć, a będzie to możliwe ze względów medycznych, lekarz może wprowadzić za pomocą sterylnych narzędzi odpowiednią, indywidualną dawkę leku w inne miejsce na ciele. Warto jednak mieć na uwadze, że miejsca typowe, takie jak wspomniany wyżej pośladek polecane są ze względu na wysoki poziom dyskrecji. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielkich rozmiarów blizna, którą łatwo zakryć na pośladku, łopatce lub ramieniu. Dodatkowo są to miejsca, które uznaje się za najbardziej bezpieczne pod kątem anatomicznym, ponieważ nie przebiegają tam duże nerwy i naczynia krwionośne. Tym samym obniża się do minimum ryzyko przemieszczenia tabletki.

  Czy „wszywkę” z Esperalem widać przez skórę?

  Nie, jest ona niewidoczna i niewyczuwalna. Jedynie widoczna jest niewielka blizna po nacięciu skalpelem.

  Czy zabieg implantacji Esperalu jest bolesny?

  Nie – wykonuje się go po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym Pacjenta. Działa ono jeszcze po wyjściu z gabinetu, co skutecznie podnosi komfort osób udających się na zabieg. Nie ma więc konieczności dodatkowego stosowania leków doustnych o działaniu przeciwbólowym.

  Czy Esperal pomoże mi przestać spożywać alkohol?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Jest to zależne od różnych czynników, tym samym stopień udzielanej pomocy przez Esperal generowany jest głównie przez samo podejście Pacjenta do swojego leczenia, indywidualnej sytuacji, a także silnej woli. Uznaje się, że największe rezultaty osiąga się poprzez łączenie kilku metod antyalkoholowych, np. wszywki z psychoterapią i spotkaniami w grupach samopomocowych. Do momentu aż Pacjent szczerze nie będzie chciał wyjść ze swoich nałogów, nie zda sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożeń, które go dotyczą, a także nie przyzna się przed sobą i swoim najbliższym otoczeniem o problemach alkoholowych żadna wszywka, żadna metoda, ani psychoterapeuta nie będzie w stanie udzielić realnej pomocy, a wszelkie próby zachowania abstynencji będą jedynie chwilowe.

  Czy reakcja po spożyciu alkoholu jest niebezpieczna?

  Tak – każde, nawet najmniejsze spożycie alkoholu jest niebezpieczne, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby chorujące przewlekle. Część schorzeń uznaje się nawet za przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przyczyną jest tutaj realne zagrożenie związane z pogłębieniem już istniejących problemów zdrowotnych. Istnieje prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet wystąpienia zawału i śmierci.

  Jaka jest skuteczność działania leku?

  Esperal stale uwalnia się do krwioobiegu, a w sytuacji spożycia alkoholu zawsze wchodzi z nim w reakcje. Jedynie zachowanie abstynencji pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji.

  Kiedy można zacząć przyjmować Esperal?

  Esperal wprowadza się pomocniczo w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zabieg może odbyć się jedynie u osób trzeźwych, które odbyły 48godzinną abstynencję, ponieważ jest to czas, który organizm potrzebuje na oczyszczenie się ze wszelkich resztek alkoholu i toksyn. Przed zabiegiem lekarz na konsultacji medycznej zawsze diagnozuje istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli stwierdzi taką konieczność – może zlecić dodatkową diagnostykę.

  Jakie objawy pojawiają się po spożyciu alkoholu u pacjenta z wszywką?

  Charakterystyczne objawy są następujące:
  • Zawroty i ból głowy, nudności, biegunka, wymioty, tachykardia, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych, duszności, nadpotliwość.
  Realne jest pojawienie się:
  • Marskości wątroby, ostrego zapalenia trzustki, drgawek padaczkowych, omdleń
  W przypadku osób o zwiększonym ryzyku należy uważać na:
  • Ryzyko zawału, arytmię serca, ostrą niewydolność oddechową.

  Jakie są przeciwwskazania do zaszycia się?

  Zanim lekarz podejmie decyzję o udzieleniu zgody na zabieg w indywidualnym przypadku danego Pacjenta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z daną osobą. Jeżeli stwierdzone zostały następujące przeciwwskazania, lekarz ma prawo odmówić wykonania zabiegu:
  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
  • Przejście udaru,
  • Przejście zawału serca,
  • Posiadanie choroby niedokrwiennej serca,
  • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem w okresie minimum dwóch dób,
  • Ciąża i laktacja,
  • Niepełnoletność,
  • Brak udzielonej zgody na zabieg – Pacjent zobowiązany jest do udzielenia w formie pisemnej zgody na zabieg z poświadczeniem znajomości konsekwencji reakcji disulfiramowej, a także świadomości sposobu działania wszywek alkoholowych. Swoją wiedzę i zgodę potwierdza własnoręcznym podpisem.

  Czy muszę unikać jedzenia, napojów i innych produktów zawierających alkohol?

  Tak – będąc pod wpływem działania Disulfiramu należy uważnie czytać wszelkie składy żywności, kosmetyków, leków i chemikaliów i w szczególności uważać na:
  • Produkty cukiernicze, np. nasączone ciasta, torty, słodycze z alkoholem,
  • Ocet,
  • Płyny przeznaczone do płukania jamy ustnej,
  • Leki takie jak popularne syropy na kaszel i niektóre antybiotyki,
  • Poszczególne kosmetyki, np. dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody toaletowe, wody kolońskie, pianki do golenia – są one dość bezpieczne, jednak wywołują reakcje alergiczne na skórze i pokrzywkę,
  • Posiłki gotowane na bazie alkoholu, np. winie – należy upewnić się, że alkohol podczas obróbki termicznej całkowicie się utlenił.
  Okazyjne spożycie lub zastosowanie powyższych produktów z alkoholem wywoła reakcję organizmu, przy czym będzie ona nieprzyjemna, aczkolwiek łagodna. W takim przypadku można spróbować leczyć się objawowo za pomocą doraźnych środków dostępnych w aptece, a także wypijając dużą dawkę wody niegazowanej.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów