menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Zabrze

    Prosty sposób na wygranie z nałogiem

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Wszywka alkoholowa Zabrze

    Sprawdzony i anonimowy sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Wszywka alkoholowa Esperal Zabrze - skuteczna metoda wspierania leczenia alkoholizmu

    Uzależnienie od alkoholu to choroba, która sięga zarówno psychiki jak i ciała człowieka. Jest to skomplikowane schorzenie, które rozwija się bardzo długo i podstępnie. Alkoholizm na początku praktycznie nie daje o sobie znać, a pojawiające się pierwsze sygnały często są bagatelizowane lub niezauważane przez chorego. Dopiero w późniejszych etapach choroby, można dostrzec, że pojawił się problem, jednak wtedy leczenie będzie już dość długie i bardziej skomplikowane. Na szczęście kompleksowa terapia, która zakłada wykorzystywanie wielu metod leczenia pozwala na wyleczenie praktycznie każdego chorego, jeżeli oczywiście on sam będzie chciał tej zmiany.

    Leczenie odwykowe trwa zazwyczaj kilkanaście miesięcy, a po jego zakończeniu alkoholik już nigdy nie powinien sięgać po alkohol. Dzieje się tak ze względu na trwałe zmiany w organizmie i mózgu spowodowane alkoholem, które mogą spowodować nawrót choroby po spożyciu nawet niewielkiej ilości napoju wyskokowego. Osoby uzależnione, które zakończyły leczenie alkoholowe z sukcesem mówią o sobie trzeźwy alkoholik.

    Wśród metod, które wspierają leczenie choroby alkoholowej znaleźć możemy wszywkę alkoholową Esperal. Jest to skuteczna pomoc w pozostaniu w trzeźwości przez długie miesiące, a jak wiadomo, zachowanie abstynencji to jeden z warunków koniecznych przystąpienia do leczenia odwykowego w ośrodku leczenia uzależnień lub innej placówce tego typu.

    W jaki sposób wszywka alkoholowa Esperal Zabrze pomaga przy uzależnieniu?

    Wszywka alkoholowa Esperal Zabrze to skuteczna pomoc w walce z chorobą alkoholową. Pozwala ona na utrzymanie trzeźwości, która w przypadku alkoholika może być bardzo trudna do osiągnięcia, gdyż głód alkoholowy bywa czasem nie do zniesienia. Wszywka dzięki swojemu działaniu powstrzymuje chorego przed sięgnięciem po kolejny kieliszek.

    Jej skuteczność potwierdzają liczne opinie pacjentów, którzy uważają, że wszywka alkoholowa była dużym wsparciem w leczeniu odwykowym. Skuteczność wszywki alkoholowej potwierdzają również terapeuci, którzy widzą, że pomaga ona ich pacjentom wytrwać ten trudny dla nich czas. Kolejnym potwierdzeniem tego, że wszywka alkoholowa jest skuteczna w walce z chorobą alkoholową, jest fakt, że jej popularność nie maleje od kilkudziesięciu lat.

    Lek Esperal obecnie jest dostępny pod nazwą Disulfiram

    W przeszłości lek, który znajduje się w tabletkach wszywki nosił nazwę Esperal. Obecnie lek produkowany jest pod nazwą Disulfiram WZF, ma jednak identyczny skład i działanie, a nazwa Esperal Zabrze zakorzeniła się w społeczeństwie tak mocno, że stosuje się ją jako potoczną nazwę zabiegu.

    Jak wygląda zabieg wszywania Esperalu?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal Zabrze to bezpieczna i nieskomplikowana metoda, która pomaga w zachowaniu abstynencji. Cały zabieg trwa około pół godziny i gdy przeprowadzony zostaje przez doświadczonego lekarza z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, jest nieszkodliwy dla pacjenta.

    Przed przystąpieniem do działania lekarz podaje znieczulenie miejscowe, a gdy zacznie ono już działać, nacina skórę na pośladku pacjenta. Następnie umieszcza w nacięciu dość głęboko pod skórą tabletki z Disulfiramem. Zabieg kończy założenie szwów oraz opatrunku.

    Warto wiedzieć, że dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, pacjent nie musi zostawać na obserwacji i może udać się do domu tego samego dnia po zabiegu. Wszycie wszywki nie wyklucza również z powrotu do codziennych obowiązków, pacjent powinien jedynie unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez pierwszych kilka dni po wszyciu wszywki. Jeżeli pacjentowi założono szwy nierozpuszczalne, powinien on udać się na wizytę kontrolną oraz na zdjęcie szwów po około tygodniu od zabiegu.

    Dlaczego warto zdecydować się na leczenie Esperalem w naszym gabinecie?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadziny w naszym gabinecie to pewność bezpieczeństwa i skuteczności. Stawiamy na profesjonalizm, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi specjalistami, a nasz pozostały personel to osoby o wysokiej kulturze osobistej oraz szerokiej wiedzy na temat leczenia alkoholowego.

    Wiemy również jak ciężkim przeżyciem dla osoby uzależnionej może być prośba o pomoc i decyzja o wszyciu wszywki alkoholowej, dlatego podchodzimy do każdego problemu indywidualnie, staramy się tworzyć przyjazną atmosferę i wykazujemy bardzo wysoką empatię. Każdy z pacjentów może poczuć się u nas jak u dobrego przyjaciela, który otoczy go pełną troską i zrozumieniem.

    Jeżeli szukasz pomocy i nie wiesz gdzie się zgłosić, zapraszamy do kontaktu – wyjaśnimy wszystkie nurtujące Cię kwestie i umówimy na wizytę z naszym specjalistą! Nie zwlekaj, gdyż każda minuta Twojego życia jest bezcenna, a czas stracony na chorobę alkoholową nigdy już nie powróci.

    Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu/Disulfiramu?

    Aby móc poddać się zabiegowi wszycia wszywki alkoholowej, należy przestrzegać zaleceń, które wydał lekarz w trakcie wizyty kwalifikującej. Przede wszystkim należy odstawić leki zaburzające krzepliwość krwi, jeżeli jest to możliwe w bezpieczny sposób pod kontrolą lekarza prowadzącego. Dodatkowo, na badanie należy przyjść w stanie bezwzględnej trzeźwości, a jakakolwiek oznaka spożycia alkoholu na 24 godziny przez zabiegiem automatycznie skreśla pacjenta z możliwości wszycia wszywki.

    By lekarz mógł przeprowadzić zabieg, pacjent musi podpisać świadomą zgodę na zabieg, gdyż nie można wszyć wszywki w ciało osoby uzależnionej, gdy nie wyrazi na to pełnej i świadomej zgody.

    Wszywka alkoholowa Esperal Zabrze – przeciwwskazania i ostrzeżenia

    Wszycie wszywki alkoholowej to zabieg chirurgiczny, więc powinien być poprzedzony wywiadem medycznym. W trakcie takiej wizyty lekarz sprawdza stan zdrowia pacjenta oraz jaki jest stopień jego uzależnienia od alkoholu. Na podstawie tych informacji jest w stanie określić czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, a jeśli tak, jaka powinna być dokładna dawka dla niego. Ilość wszywanych tabletek ustana jest indywidualnie dla każdego uzależnionego i zależna jest między innymi od masy ciała, stanu zdrowia oraz etapu uzależnienia od alkoholu.

    Niestety, nie zawsze możliwe jest skorzystanie z pomocy wszywki alkoholowej. Poniżej przypadki, w których lekarz może odmówić przeprowadzenia zabiegu:

    • uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek;
    • zaburzenia psychiczne, głównie psychozy oraz stany depresyjne, a także próby samobójcze w przeszłości;
    • zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze, choroby niedokrwienne serca;
    • niewydolności nerek oraz wątroby;
    • ogólny zły stan zdrowia;
    • w przypadku kobiet okres ciąży oraz karmienia piersią.

    Zabieg nie odbędzie się również w przypadku, gdy pacjent stawi się na niego w stanie wskazującym na spożycie etanolu. Zakaz picia obowiązuje na minimum 24 godziny przed umieszczeniem wszywki w ciele, ze względów bezpieczeństwa pacjenta.

    Jakie konsekwencje wynikają z łączenia Disulfiramu z etanolem?

    Po wypiciu nawet znikomej ilości alkoholu etylowego, Disulfiram w ciele osoby uzależnionej rozpoczyna swoje działanie. Wywołuje bardzo nieprzyjemne skutki uboczne, które pozostają z uzależnionym przez nawet 10 godzin i pojawiać się będą po każdym kontakcie ciała z alkoholem (również w postaci perfum czy syropu na kaszel). Poniżej objawy reakcji disulfiramowej:

    • silne bóle głowy, problemy z równowagą;
    • bóle brzucha, nudności oraz wymioty, a także biegunki;
    • skoki ciśnienia tętniczego, uderzenia gorąca, nadmierna potliwość oraz zaczerwienienie twarzy;
    • problemy z oddychaniem, duszności;
    • kołatanie serca, odczuwanie niepokoju;
    • wystąpienie stanów lękowych;
    • kilkugodzinna impotencja;
    • ogólny spadek kondycji fizycznej oraz samopoczucia.

    Jako osoba decydująca się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej, warto mieć świadomość, że reakcje te występować będą za każdym razem, gdy w ciele pojawi się alkohol etylowy. Spożycie go w znaczącej ilości, poza powyższymi objawami może również doprowadzić do zawału serca, ślepoty, uszkodzenia nerek i wątroby, utraty przytomności, a w ekstremalnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci osoby uzależnionej!

    Czy Disulfiram wchodzi w interakcję z innymi lekami?

    Disulfiram umieszczony w ciele osoby uzależnionej może wejść w reakcję nie tylko z alkoholem, ale również z częścią leków. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu, poinformować lekarza o wszystkich chorobach oraz przyjmowanych lekach. Disulfiram wchodzi w reakcję między innymi z takimi substancjami i lekami jak:

    • metronidazolom;
    • diazepam;
    • antypiryna;
    • ryfampicyna;
    • izoniazydom;
    • amitryptylina;
    • chlordiazepoksyd;
    • alfentanylom;
    • chloropromazyna;
    • fenytoina.

    Należy pamiętać również, że spożycie alkoholu w trakcie terapii wszywką skutkować może zaostrzeniem się objawów niektórych chorób przewlekłych, dlatego tak ważne jest, by w trakcie wywiadu nie zatajać żadnych informacji na temat swojego zdrowia.

    Jakie są zalecenia po zabiegu implantacji Esperalu?

    Po wszyciu tabletek z Disulfiramem pacjent powinien przestrzegać wszystkich zaleceń lekarskich dotyczących dbania o ranę oraz zachowania abstynencji. W przypadku rany pozabiegowej należy szczególną uwagę przykładać do higieny osobistej, unikać długich i gorących kąpieli oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Natomiast jeśli chodzi o kwestię spożywania alkoholu, obowiązuje bezwzględna abstynencja oraz zakaz spożywania, a także korzystania ze wszystkich produktów, które zawierają alkohol. Zaliczyć do nich możemy między innymi syropy na kaszel, płyny do płukania ust, płyny dezynfekujące czy perfumy. Złamanie tego zakazu grozi poważnymi konsekwencjami, których pacjent jest w pełni świadom.

    Wszywka alkoholowa Esperal – czy warto zdecydować się na zabieg?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to metoda, która wspiera leczenie choroby alkoholowej. Decydując się na nią należy mieć świadomość, że nie jest ona cudownym lekiem na alkoholizm, a samo zachowanie abstynencji nie jest równe powrotowi do zdrowia.

    Leczenie choroby alkoholowej jest skomplikowane tak samo, jak skomplikowana jest sama choroba. Uzależnienie od alkoholu dosięga umysłu i ciała, a więc wymaga zastosowania wielu metod równocześnie lub naprzemiennie, jeżeli chcemy, by pacjent wrócił do zdrowia.

    Disulfiram sprawia, że osoba uzależniona przestaje sięgać po alkohol etylowy, a tym samym zachowuje trzeźwość, która jest pożądana w trakcie leczenia odwykowego i po jego zakończeniu. Wszywka działa w ciele pacjenta przez 8 do aż 12 miesięcy, więc jest to czas wystarczająco długi, by kontynuować leczenie alkoholowe. W razie potrzeby zabieg może zostać powtórzony, jeżeli lekarz nie zauważy ku temu żadnych przeciwwskazań. Większość pacjentów decyduje się na wszycie wszywki alkoholowej na początku leczenia, można jednak sięgnąć po tego rodzaju pomoc w każdym momencie.

    Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem, straciłeś panowanie nad swoim życiem, a rodzina i bliscy odsunęli się od Ciebie, jest to najlepszy moment na to, by poszukać pomocy u specjalistów! Obecnie wiele miejsc oferuje kompleksowe leczenie alkoholowe, a większość z nich to placówki przyjazne i profesjonalne, które stawiają na człowieka, a nie na wyniki i statystyki.

    W jaki sposób mam się zapisać na zabieg? Jak długo będę czekać?

    Aby zapisać się na zabieg wystarczy zadzwonić pod wskazany numer gabinetu lub przyjść osobiście. Nasi lekarze są w stałej gotowości do pracy i mogą wykonać zabieg natychmiastowo, o ile nie ma przeciwwskazań zabiegowych, a Pacjent z własnej woli podjął świadomą decyzję o zaszyciu. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno aby zawalczyć o odzyskanie zdrowia i kontroli nad własnym życiem. Rozwijając wątpliwości niektórych osób – na zabieg nie jest potrzebne skierowanie, a oryginalny lek Esperal wydawany na receptę dostępny jest w naszym gabinecie.

    W jakim miejscu najczęściej ”wszywa” się tzw. Esperal?

    Esperal posiada formę jałowych tabletek przeznaczonych do podania podskórnego. Umieszcza się je pod powięzią, zazwyczaj w okolicę mięśnia pośladkowego lub na ramieniu lub łopatce, aczkolwiek w sytuacji, kiedy Pacjent wyrazi taką chęć, a będzie to możliwe ze względów medycznych, lekarz może wprowadzić za pomocą sterylnych narzędzi odpowiednią, indywidualną dawkę leku w inne miejsce na ciele. Warto jednak mieć na uwadze, że miejsca typowe, takie jak wspomniany wyżej pośladek polecane są ze względu na wysoki poziom dyskrecji. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielkich rozmiarów blizna, którą łatwo zakryć na pośladku, łopatce lub ramieniu. Dodatkowo są to miejsca, które uznaje się za najbardziej bezpieczne pod kątem anatomicznym, ponieważ nie przebiegają tam duże nerwy i naczynia krwionośne. Tym samym obniża się do minimum ryzyko przemieszczenia tabletki.

    Czy „wszywkę” z Esperalem widać przez skórę?

    Nie, jest ona niewidoczna i niewyczuwalna. Jedynie widoczna jest niewielka blizna po nacięciu skalpelem.

    Czy zabieg implantacji Esperalu jest bolesny?

    Nie – wykonuje się go po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym Pacjenta. Działa ono jeszcze po wyjściu z gabinetu, co skutecznie podnosi komfort osób udających się na zabieg. Nie ma więc konieczności dodatkowego stosowania leków doustnych o działaniu przeciwbólowym.

    Czy Esperal pomoże mi przestać spożywać alkohol?

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Jest to zależne od różnych czynników, tym samym stopień udzielanej pomocy przez Esperal generowany jest głównie przez samo podejście Pacjenta do swojego leczenia, indywidualnej sytuacji, a także silnej woli. Uznaje się, że największe rezultaty osiąga się poprzez łączenie kilku metod antyalkoholowych, np. wszywki z psychoterapią i spotkaniami w grupach samopomocowych. Do momentu aż Pacjent szczerze nie będzie chciał wyjść ze swoich nałogów, nie zda sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożeń, które go dotyczą, a także nie przyzna się przed sobą i swoim najbliższym otoczeniem o problemach alkoholowych żadna wszywka, żadna metoda, ani psychoterapeuta nie będzie w stanie udzielić realnej pomocy, a wszelkie próby zachowania abstynencji będą jedynie chwilowe.

    Czy reakcja po spożyciu alkoholu jest niebezpieczna?

    Tak – każde, nawet najmniejsze spożycie alkoholu jest niebezpieczne, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby chorujące przewlekle. Część schorzeń uznaje się nawet za przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przyczyną jest tutaj realne zagrożenie związane z pogłębieniem już istniejących problemów zdrowotnych. Istnieje prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet wystąpienia zawału i śmierci.

    Jaka jest skuteczność działania leku?

    Esperal stale uwalnia się do krwioobiegu, a w sytuacji spożycia alkoholu zawsze wchodzi z nim w reakcje. Jedynie zachowanie abstynencji pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji.

    Kiedy można zacząć przyjmować Esperal?

    Esperal wprowadza się pomocniczo w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zabieg może odbyć się jedynie u osób trzeźwych, które odbyły 48godzinną abstynencję, ponieważ jest to czas, który organizm potrzebuje na oczyszczenie się ze wszelkich resztek alkoholu i toksyn. Przed zabiegiem lekarz na konsultacji medycznej zawsze diagnozuje istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli stwierdzi taką konieczność – może zlecić dodatkową diagnostykę.

    Jakie objawy pojawiają się po spożyciu alkoholu u pacjenta z wszywką?

    Charakterystyczne objawy są następujące:
    • Zawroty i ból głowy, nudności, biegunka, wymioty, tachykardia, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych, duszności, nadpotliwość.
    Realne jest pojawienie się:
    • Marskości wątroby, ostrego zapalenia trzustki, drgawek padaczkowych, omdleń
    W przypadku osób o zwiększonym ryzyku należy uważać na:
    • Ryzyko zawału, arytmię serca, ostrą niewydolność oddechową.

    Jakie są przeciwwskazania do zaszycia się?

    Zanim lekarz podejmie decyzję o udzieleniu zgody na zabieg w indywidualnym przypadku danego Pacjenta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z daną osobą. Jeżeli stwierdzone zostały następujące przeciwwskazania, lekarz ma prawo odmówić wykonania zabiegu:
    • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
    • Przejście udaru,
    • Przejście zawału serca,
    • Posiadanie choroby niedokrwiennej serca,
    • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem w okresie minimum dwóch dób,
    • Ciąża i laktacja,
    • Niepełnoletność,
    • Brak udzielonej zgody na zabieg – Pacjent zobowiązany jest do udzielenia w formie pisemnej zgody na zabieg z poświadczeniem znajomości konsekwencji reakcji disulfiramowej, a także świadomości sposobu działania wszywek alkoholowych. Swoją wiedzę i zgodę potwierdza własnoręcznym podpisem.

    Czy muszę unikać jedzenia, napojów i innych produktów zawierających alkohol?

    Tak – będąc pod wpływem działania Disulfiramu należy uważnie czytać wszelkie składy żywności, kosmetyków, leków i chemikaliów i w szczególności uważać na:
    • Produkty cukiernicze, np. nasączone ciasta, torty, słodycze z alkoholem,
    • Ocet,
    • Płyny przeznaczone do płukania jamy ustnej,
    • Leki takie jak popularne syropy na kaszel i niektóre antybiotyki,
    • Poszczególne kosmetyki, np. dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody toaletowe, wody kolońskie, pianki do golenia – są one dość bezpieczne, jednak wywołują reakcje alergiczne na skórze i pokrzywkę,
    • Posiłki gotowane na bazie alkoholu, np. winie – należy upewnić się, że alkohol podczas obróbki termicznej całkowicie się utlenił.
    Okazyjne spożycie lub zastosowanie powyższych produktów z alkoholem wywoła reakcję organizmu, przy czym będzie ona nieprzyjemna, aczkolwiek łagodna. W takim przypadku można spróbować leczyć się objawowo za pomocą doraźnych środków dostępnych w aptece, a także wypijając dużą dawkę wody niegazowanej.
    Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów