menu
 • Esperal wszywka alkoholowa Będzin

  Profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Będzin

  Oryginalny lek, profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Uzależnienie a wszywka alkoholowa Będzin.

  Uzależnienie od alkoholu stało się chorobą cywilizacyjną, na którą cierpi coraz większa liczba, coraz młodszych osób. Walka z chorobą jest bardzo pochłaniająca. Wymaga czasu, energii oraz cierpliwość. Testujemy naszą silną wolę do końca życia, ponieważ alkoholizm jest nieuleczalny i w każdej chwili, gdy tylko zrobi się w życiu trudniej choroba może powrócić.

  Odstawić alkohol pomoże nam popularna wszywka alkoholowa Będzin, której składnikiem jest bezkonkurencyjny disulfiram. Jest to substancja czynna, która znajduje się w składzie esperalu – leku wszywanego pod skórę pacjenta. Wykazuje awersyjne działanie pacjenta do alkoholu. Esperal Będzin to inhibitor enzymu – dehydrogenazy alkoholowej. Zadaniem tego enzymu jest udział w procesie rozkładu alkoholu na czynniki pierwsze, aby pozbyć się go z organizmu. W wyniku zahamowania jego działania w organizmie kumuluje się aldehyd octowy. Nadmiar tej toksycznej i szkodliwej substancji odpowiada za skutki uboczne, które odczuwamy zwykle w formie kaca na drugi dzień po imprezie alkoholowej. Wszywka alkoholowa powoduje jednak, że te dolegliwości są bardzo nasilone i znacznie poważniejsze.

  Każda osoba, która wykazuje chęci walki z uzależnieniem od alkoholu może skorzystać z tego typu zabiegu. Podczas kuracji rośnie motywacja podtrzymywana ciągłym strachem i lękiem, które wywołane są poważnymi konsekwencjami połączenia esperalu z alkoholem. Mimo swojego nieocenionego działania wszywka alkoholowa Będzin nie powinna być stosowana jako samodzielna metoda leczenia alkoholizmu.

  Esperal Będzin – długie i silne działanie.

  Esperal Będzin pozwala cieszyć się efektami parę miesięcy. Wykazuje długotrwałe działanie szacowane na 8 do 10 miesięcy. Niektóre osoby ze względu na indywidualny proces metabolizmu posiadają aż 12 miesięcy odpoczynku od alkoholu. Lek działa natychmiastowo, od momentu wszycia pod skórę. Jego działanie nie słabnie, dlatego przez cały okres kuracji nie można spożywać alkoholu.

  Jego silne oddziaływanie na psychikę pozwala uwolnić silną wolę oraz wszystkie pokłady motywacji. Esperal Będzin wszyty pod skórę nie wpływa w żaden sposób na zdrowie i samopoczucie człowieka trzeźwego. Wszystko ulega zmianie, gdy sięgniemy po nawet najmniejszą ilość alkoholu etylowego.

  Czego się spodziewać podczas zabiegu implantacji wszywki alkoholowej?

  Zabieg wszycia esperalu trwa 30 minut. Chirurg rozcina okolicę pośladka bądź miejsca pod łopatkami i umieszcza odpowiednią dawkę leku, która zostaje określona podczas konsultacji lekarskiej. Lek zaczyna działać natychmiastowo. Pacjent nie odczuwa przykrych dolegliwości, ponieważ przed zabiegiem otrzymuje znieczulenie miejscowe.

  Wszywka alkoholowa nie wymaga od pacjentów większych przygotowań. Najważniejsze, aby pacjent najlepiej przez dobę powstrzymał się od spożywania alkoholu. Nie wykonamy żadnych działań, jeżeli okaże się, że klient pił alkohol do 12 godzin przez planowanym zabiegiem.

  Po zabiegu pacjent musi dbać o ranę oraz założone szwy. Im większe starania włoży w pielęgnację rany, tym większe prawdopodobieństwo uniknięcia blizn. Zabieg jest prosty, dlatego nie ma też wielu zaleceń, których muszą się trzymać pacjenci.

  Spożycie alkoholu przy wszywce alkoholowej.

  Podczas działania leku bezwzględnie należy powstrzymać się od spożywania alkoholu bądź środków, które mają go w swoim składzie. Niedostosowanie się skutkuje niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. Już po 10 minutach po wypiciu alkoholu pacjenci zauważają bóle głowy, zawroty, nudności, wymioty, zaczerwienienie twarzy, tachykardię, wahania ciśnienia tętniczego krwi oraz drgawki. W wyniku spożycia dużej ilości etanolu może pojawić się zapaść, zawał serca bądź niewydolność wątroby.

  Ze skutkami ubocznymi nie ma żartów. Każdy pacjent musi być świadomy zagrożenia, które wynika z interakcji alkoholu i esperalu. Decyzja o zabiegu powinna być przemyślana pod każdym kątem, ponieważ istnieje duże zagrożenie, jeżeli nie zastosujemy się do zaleceń. Każdy zabieg poprzedzony jest specjalną wizytą konsultacyjną, na której zostanie dobrana ilość leku oraz pacjent podpisze zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Oświadczenie jest naszym zabezpieczeniem oraz uświadomieniem pacjentowi powagi sytuacji. Osoby, które nie podjęły samodzielnej decyzji i nie są pewne, czy wytrzymają bez alkoholu przez cały okres leczenia nie powinny godzić się na zabieg.

  Najlepiej, aby każdej osobie decydującej się na implantację wszywki alkoholowej towarzyszyła terapia uzależnień. Wykazuje to znacznie większą skuteczność oraz bezpieczeństwo.

  Czy wyleczę alkoholizm wszywką alkoholową?

  Absolutnie, nie. Terapia uzależnień jest konieczna podczas stosowania wszywki alkoholowej. Esperal ma jedynie za zadanie pomóc utrzymać stan abstynencji, jednak to co dzieje się w głowie pacjenta (co spowodowało rozpoczęcie uzależnienia) powinno zostać przerobione ze specjalistą na terapii. Nie ma specjalnego leku, który zwalczałaby uzależnienie od alkoholu. Można jednak wspomagać się różnego rodzaju dostępnymi metodami. Wszywka alkoholowa jest doskonałym przykładem metody wspomagającej leczenie.

  Każde uzależnienie jest zależne od osoby, która je posiada. To jakie kroki zostaną podjęte również uzależnione jest od decyzji alkoholika. Nie da się kogoś zmusić do leczenia alkoholizmu.

  Wszywka alkoholowa jest skuteczną metodą, ponieważ buduje dużo motywacji. Alkoholikowi potrzeba czegoś, co będzie kontrolowało jego wewnętrzny przymus do spożywania alkoholu. Nic nie działa tak skutecznie jak strach i lęk, które budują silną awersję. Warto próbować różnorodnych metod, ponieważ alkoholizm wymaga wielotorowego leczenia.

  Czy esperal Będzin jest bezpieczny?

  Wiele pacjentów zadaje tego typu pytanie. Tak. Esperal nie wykazuje żadnych niebezpiecznych interakcji z lekami oraz substancjami, które w swoim składzie nie mają alkoholu. Jest to w pełni bezpieczny i sprawdzony środek. Nie ma zatem powodów do obaw. Jeżeli stosujemy się do zaleceń lekarza i czytamy etykiety oraz ulotki, w których dowiemy się o ewentualnym występowaniu alkoholu etylowego w danym produkcie nie ma szans, aby stało się coś złego.

  Ponadto nasza klinika dysponuje specjalistami, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów. Jak przy każdym chirurgicznym działaniu starają się w pełni wykorzystać swoje umiejętności oraz wykazać się perfekcyjną dokładnością. Posiadamy specjalne miejsca oraz wysterylizowane narzędzia. Pacjenci, którzy sumiennie dbają o ranę po zabiegu nie musza się martwić żadnymi komplikacjami. Wszystkie osoby, które poważnie traktują leczenie wszywką alkoholową nie muszą się martwić zagrożeniami. Wszystko zależy od podejścia pacjenta.

  Nie wykonujemy zabiegów na osobach cierpiących na choroby serca lub krążenia oraz po świeżo przebytym zawale serca. Z zabiegu wykluczają również choroby psychiczne zwłaszcza te, które przebiegły z próbami samobójczymi. Dbamy o bezpieczeństwo i zanim podejmujemy się jakichkolwiek działań przeprowadzamy wywiad lekarski, który dostarcza nam informacji w związku z dawką leku, którą powinniśmy zastosować. Każda osoba dostaje odpowiednią dobraną, indywidualną dawkę esperalu.

  Jakie są przeciwwskazania do wszycia Esperalu?

  Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wszycia Esperalu jest nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zabiegu. Osoba uzależniona zgłaszająca się na zaszycie alkoholowe powinna utrzymać okres min. 24 godziny całkowitej abstynencji. Spowodowane jest to niebezpieczeństwem natychmiastowej reakcji disulfiramowej (połączenia się aktywnego składnika leku: Disulfiamu z alkoholem. Skutki uboczne połączenia etanolu z Disulfiramem mogą stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również i życia osoby uzależnionej. Następnym dość istotnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek aktywny składnik leku. Do zabiegu nie zostaną także dopuszczeni pacjenci z różnego rodzaju schorzeniami psychicznymi (w tym osoby, które mają za sobą próby samobójcze). Wszywka nie zostanie wszyta również pacjentowi, który przyjmuje niektóre leki (mowa tuta przede wszystkim lekach, które w swoim składzie mają alkohol). W przypadku kobiet z zabiegu wyklucza ciąża oraz karmienie piersią. W takim wypadku na zabieg należy zdecydować się w późniejszym terminie.

  Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej Esperal?

  Wszywka alkoholowa Esperal jest niezwykle wydajną formą leczenia. Lek wszyty podskórnie od razu rozpoczyna swoje działanie i działa przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Jeżeli osoba uzależniona czuje, że wszywka będzie nadal mu potrzebna – może wykonać zabieg zaszycia alkoholowego ponownie.

  Czy istnieje możliwość wykonania zabiegu zaszycia z refundacją NFZ?

  Niestety nie. Zabieg implantacji tabletek z Esperalem nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na razie nic na to nie wskazuje, aby coś się zmieniło. Patrząc jednak na to ile osoba uzależniona wydawała w skali roku na napoje alkoholowe, śmiało można stwierdzić, że zaszycie alkoholowe jest opłacalną metodę jeżeli chodzi o jednorazowy koszt zabiegu.

  Dlaczego Esperal określany jest mianem terapii awersyjnej?

  Należy wyraźnie zaznaczyć, że podskórna implantacja Esperalu nie leczy alkoholizmu. Wszywka alkoholowa stanowi jeden z elementów kompleksowej walki z nałogiem alkoholowym. Jej zastosowanie ma na celu skuteczne zniechęcenie osoby uzależnionej do sięgania po trunki wysokoprocentowe poprzez wytworzenie strachu przed złym samopoczuciem i intensywnymi działaniami niepożądanymi po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu - mając w swoim organizmie wszywkę. Uzależnieni z obawy przed silnymi skutkami ubocznymi, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu, ale stanowić także zagrożenie dla życia pacjenta – decydują się na całkowitą abstynencję. W ten sposób wszywka spełnia całkowicie swoje zadanie.

  Czy na Esperal trzeba mieć receptę?

  Tak, lek z Disulfiramem jest dostępny tylko i wyłącznie na receptę. Implantacja wszywki musi każdorazowo zostać poprzedzona szczegółowym wywiadem medycznym zabieg jego implantacji musi zostać poprzedzony konsultacją lekarską w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Nie każdy bowiem może poddać się tego rodzaju leczeniu alkoholizmu.

  Wśród przeciwwskazań do zabiegu można wymienić:

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram,
  • nietrzeźwość osoby uzależnionej w dniu zabiegu (wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja),
  • zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • niektóre schorzenia krążeniowo-naczyniowe.

  Jakie dolegliwości pojawiają się po połączeniu Esperalu z alkoholem?

  Podstawą działania Esperalu jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy w wyniku połączenia spożywanego alkoholu z zaimplantowanym podskórnie Esperalem dochodzi do wywołania takich objawów jak:
  • Wymioty, nudności, biegunka,
  • Problemy z oddychaniem i duszności,
  • Ból i zawroty głowy,
  • Ból mięśni i brzucha,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia,
  • Zaczerwienienie skóry na twarzy w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych,
  • Nieprawidłowa akcja serca – tachykardia,
  • Zwiększenie wydzielania potu,
  • Drgawki mięśniowe,
  • Lęk i strach.

  Czy zabieg jest bolesny?

  Nie – procedura zabiegowa jest całkowicie bezbolesna. Wiąże się to ze wcześniejszym podaniem znieczulenia miejscowego, które działa jeszcze po wyjściu z gabinetu. Tym samym dana osoba nie musi zażywać dodatkowych środków przeciwbólowych, a spokojnie może wrócić do swojej typowej codzienności w domu i w pracy, pełniąc obowiązki służbowe.

  Jak wygląda przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

  Tabletki podaje się w formie implantu. Umieszcza się je głęboko pod skórą Pacjenta w okolicy pod powięziowej. Zazwyczaj lekarz proponuje okolicę mięśnia pośladkowego, ponieważ dzięki temu dana osoba ma gwarancję stuprocentowej dyskrecji zabiegowej. Sama tabletka jest niewyczuwalna ani przez skórę, ani podczas ruchów. Samo nacięcie skalpelem skóry jest niewielkie, zwykle na szerokość 1-2 cm. Ze względu na brak konieczności podawania znieczulenia ogólnego (w trosce o dobro Pacjenta znieczulenie jest miejscowe) Pacjent podczas całego zabiegu jest świadomy i zdolny do kontaktowania się z lekarzem. Następnie rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi lub nierozpuszczalnymi, które należy zdjąć po okresie 7-10 dni.

  Jak duża jest blizna po implantacji? Czy jest widoczna?

  Blizna jest niewielka i ledwo widoczna. Ma ona wielkość nacięcia skalpelem, a przy współczesnych metodach zamykania rany jej widoczność jest jedynie kosmetyczna.

  Czy Esperel może nie zadziałać?

  Nie – substancja aktywna Esperalu, czyli Dosilfiram działa zawsze jeżeli dochodzi do połączenia jego działania z alkoholem, przy czym nawet jego najmniejsze ilości już dadzą objawy nadwrażliwości i nietolerancji alkoholowej, dając upust nieprzyjemnym objawom. Kluczowe znaczenie tutaj ma dawka podanego leku – jeżeli będzie ona zbyt niska Esperal zadziała za słabo, niewystarczająco awersyjnie i nieefektywnie. Jeżeli będzie ona zbyt duża stworzy bardzo poważne zagrożenie nawet dla życia danej osoby.

  Znane są także przypadki, gdzie organizm człowieka zareagował na podaną tabletkę jak na ciało obce. Jest to sytuacja skrajna i bardzo rzadka, aczkolwiek całkowicie możliwa. W takiej sytuacji wokół tabletki tworzy się swoista warstwa ochronna, która pełni funkcję izolacji. W ten sposób lek nie może zacząć się wchłaniać, a aktywne substancje nie są uwalniane do organizmu. Objawem odrzucenia wszywki i potraktowania jej jak ciało obce jest wyciek surowicy z miejsca podania leku, obrzęk, zaczerwienienie, a także swędzenie rany.

  Znane są także przypadki prowadzenia nieuczciwych praktyk medycznych, gdzie w nieprofesjonalnych gabinetach Pacjentom podaje się niedziałające placebo zamiast oryginalnego leku Esperal. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby lek zadziałał w oczekiwany sposób. Z tego powodu zawsze przed udaniem się na zabieg należy dokładnie sprawdzić gabinet, w którym chce się odbyć zabieg, zasięgając opinii w środowisku, a także badając wyposażenie miejsca, jak i kwalifikacje i doświadczenie osób tam zatrudnionych.

  Przychodząc na zabieg do naszego gabinetu macie Państwo zagwarantowane podanie oryginalnego leku zawierającego w składzie Disulfiram. Lek jest odpakowywany jedynie w obecności Pacjenta. Dzięki temu świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

  Czy dostanę zaświadczenie o wszytym Esperalu?

  Tak – wydawane po zabiegu zaświadczenie jest potwierdzeniem przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku z substancją czynną jaką jest Disulfiram, co jest gwarantem skuteczności leczenia.

  Czy Esperal szkodzi zdrowiu?

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Czy Esperal jest niebezpieczny?

  Sam Disulfiram nie jest ani szkodliwy, ani toksyczny. Na co dzień jest neutralny dla organizmu. Tym samym trzeźwy Pacjent nie musi się obawiać niebezpieczeństw. Skutki uboczne są wynikiem złamania zasad abstynencji.

  Czy po zaszyciu można pić piwo bezalkoholowe?

  Każde uzależnienie posiada swój unikalny aspekt fizyczny, jak i psychiczny. Tym samym sięgając po napoje imitujące te alkoholowe człowiek próbuje oszukać sam siebie, utrudniając możliwości uleczenia, utrwalając ryzykowne zachowania, negatywne postępowanie, przyzwyczajenia i nawyki. Większość z osób, które sięgały po piwa bezalkoholowe po zakończeniu kuracji Esperalem niestety sięga po czysty alkohol.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów