Logo - Wszywka alkoholowa Katowice
menu
 • Esperal wszywka alkohlowa Tarnowskie Góry

  Profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Tarnowskie Góry

  Oryginalny lek, profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Tarnowskie Góry Esperal to skuteczna metoda wspierania leczenia alkoholizmu

  Choroba alkoholowa to ciężkie schorzenie, które wymaga kompleksowego leczenia. Rozpoczęcie odwyku alkoholowego to bardzo ważny krok w życiu każdego uzależnionego, gdyż prowadzi do odzyskania zdrowia oraz kontroli nam własnym życiem. Osoba uzależniona musi się jednak przygotować, że proces leczenia będzie trudny i skomplikowany, tak samo jak skomplikowana jest choroba alkoholowa. Nie ma również dwóch takich samych przypadków zachorowania na alkoholizm, dlatego też do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie i nie istnieje jeden cudowny i uniwersalny lek na tę chorobę.

  Jedną z metod, która jest dużym wsparciem w trakcie leczenia choroby alkoholowej, jest wszywka alkoholowa Tarnowskie Góry Esperal. Dzięki niej pacjenci mogą zachować trzeźwość, która jest niezbędna do podjęcia dalszego leczenia odwykowego.

  Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

  Wszywka alkoholowa Tarnowskie Góry Esperal Tarnowskie Góry to nic innego jak tabletki z substancją czynną Disulfiram, które umieszcza się pod skórą osoby uzależnionej od alkoholu. Jest to metoda awersyjna, czyli taka, która swoim działaniem odstrasza od alkoholu. Osoba uzależniona zaczyna odczuwać lęk, a także niechęć i wstręt do alkoholu, gdyż zaczyna się on kojarzyć mu nie z czymś przyjemnym, a z czymś co powoduje wiele nieprzyjemnych objawów.

  Disulfiram – skutki uboczne i przeciwwskazania

  Zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest stosunkowo bezpieczny i może skorzystać z niego zdecydowana większość osób uzależnionych. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które wykluczają z możliwości wszycia Disulfiramu w swoje ciało. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych przeciwwskazań do wszycia wszywki alkoholowej Esperal:

  1. 1. Nadwrażliwość na Disulfiram lub inny składnik tabletek wszywki.
  2. 2. Bardzo silne uzależnienie od alkoholu, które spowodowało upośledzenie wątroby, a co za tym idzie upośledzenie utleniania aldehydu octowego. W takim przypadku dodatkowe wszycie wszywki alkoholowej, może spowodować nadmierne reakcje wywołane Disulfiramem, a tym samym być niebezpieczne dla życia alkoholika.
  3. 3. Choroby oraz niewydolności nerek, wątroby, układu oddechowego i układu krążeniowego.
  4. 4. Niedoczynność tarczycy oraz nadciśnienie tętnicze, które nie maleje mimo leczenia.
  5. 5. Cukrzyca oraz padaczka.
  6. 6. Zawały, które chory przebył w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
  7. 7. W przypadku kobiet okres ciąży oraz okres karmienia swojego dziecka piersią.
  8. 8. Zaburzenia psychiczne takie jak psychozy oraz stany depresyjne, a także podjęte w przeszłości próby samobójcze.

  Dodatkowo, skutkiem ubocznym stosowania Disulfiramu może być zaostrzenie objawów części chorób, a także senność, spadek nastroju czy metaliczny posmak w ustach, zwłaszcza na początku terapii wszywką. Dlatego tak ważne jest, by pacjent poinformował lekarza o wszystkich swoich chorobach i przyjmowanych lekach, by uniknąć dodatkowych nieprzyjemności, wynikających z wszycia wszywki.

  Wszywka alkoholowa Esperal Tarnowskie Góry – przygotowanie do zabiegu

  Każda osoba uzależniona od alkoholu musi mieć świadomość, że będzie musiała pilnować swojej trzeźwości bardziej niż dotychczas. Esperal Tarnowskie Góry będzie wywoływał nieprzyjemne skutki uboczne za każdym razem, gdy wykryje w ciele uzależnionego alkohol etylowy. Alkoholik, który chce wszyć w swoje ciało wszywkę abstynencję musi zacząć jeszcze przed zabiegiem. Należy nie spożywać alkoholu minimum 24 godziny przed zabiegiem, w innym wypadku lekarz odmówi umieszczenia wszywki w jego ciele. Jeżeli przerwanie ciągu alkoholowego jest wyjątkowo trudne, warto podjąć się odtruwaniu alkoholowemu, dzięki któremu alkoholik oczyści swoje ciało z toksyn alkoholowych i poprawi kondycję oraz nastrój, a także uzupełni niedobory witamin i minerałów. Odtruwanie zmniejsza również głód alkoholowy, więc alkoholikowi prościej będzie przetrwać pierwsze chwile z wszywką alkoholową.

  Przed wydaniem zgody na zabieg, lekarz przeprowadza z pacjentem rozmowę, w trakcie której wyklucza ewentualne przeciwwskazania, a także ustala dokładną dawkę leku i przekazuje zalecenia przed zabiegiem. Jednym z takich zaleceń jest odstawienie części leków, oczywiście pod okiem lekarza i jeżeli jest to możliwe. Innym zaleceniem jest pozostanie w zdrowiu, a więc brak infekcji i innego rodzaju chorób, które pogarszają działanie układu odpornościowego.

  Na czym polega wszycie Esperalu?

  Wszycie wszywki alkoholowej to umieszczenie sterylnych tabletek z Disulfiramem pod skórą osoby uzależnionej od alkoholu. Tabletki umieszcza się najczęściej pod skórą na pośladku lub pod łopatką. Zabieg przeprowadzany jest po podaniu znieczulenia miejscowego, by pacjent nie odczuwał żadnego bólu w trakcie jego trwania. Wszywka umieszcza jest głęboko, tuż przy mięśniu, głównie dla komfortu pacjenta, by nie odczuwał on tabletek w trakcie wykonywania codziennych czynności. Jeżeli pacjent zdecyduje się na szwy nierozpuszczalne, powinien udać się na wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz usunie szwy.

  Po przeprowadzeniu zabiegu osobę uzależnioną obowiązuje bezwzględna abstynencja. Zabieg powinien zostać przeprowadzony w profesjonalnie przystosowanym, sprawdzonym gabinecie medycznym, zdarza się jednak, że część placówek oferuje również zabieg z dojazdem do domu pacjenta, o ile lekarz nie zauważy ku temu żadnych przeciwwskazań.

  Jak działa lek Esperal?

  Głównym składnikiem tabletek wszywki jest Disulfiram. To substancja, która powoduje zaburzenia w obrębie metabolizmu alkoholu etylowego w organizmie człowieka. Jego zastosowanie w ciele osoby uzależnionej ma za zadanie wymuszenie u niej trzeźwości, by nie musiał męczyć się z objawami, które powodują zaburzenia metabolizmu etanolu. Jeśli jednak alkoholik spożyje alkohol pod obojętnie jaką postacią, Disulfiram rozpoczyna swoje działanie i powoduje, że etanol może w bezpieczny sposób przekształcić się tylko do aldehydu octowego. Niestety, aldehyd octowy to najniebezpieczniejszy produkt przemiany materii alkoholu etylowego i to on odpowiada w największej mierze za wystąpienie zatruć alkoholowych. Również w przypadku wszywki, aldehyd gromadzi się w ciele alkoholika, by już po kilkunastu minutach dać objawy przypominające zatrucie alkoholowe. Takie objawy utrzymują się nawet do kilku godzin i mogą stworzyć zagrożenie dla zdrowia oraz życia człowieka, dlatego tak ważne jest, by przestrzegać absolutnej abstynencji.

  Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • uczulenie na Disulfiram;
  • choroby wątroby lub nerek;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • epilepcja;
  • cukrzyca;
  • nadciśnienie;
  • zaburzenia psychiczne;
  • ogólny zły stan zdrowia.

  Objawy występujące po wypiciu alkoholu przy wszywce

  W trakcie terapii awersyjnej spożycie alkoholu etylowego, powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, które porównać można do zatrucia etanolem. Należą do nich:

  • bóle brzucha, nudności, wymioty;
  • bóle i zawroty głowy;
  • problemy z koncentracją;
  • kołatanie serca;
  • skoki ciśnienia;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • duszności;
  • nadmierne pocenie się;
  • lęki i niepokój;
  • ataki paniki;
  • obniżenie nastroju;
  • obawa o swoje zdrowie oraz życie.

  Wszywka alkoholowa daje najlepsze rezultaty w połączeniu z terapią odwykową

  Wszywka alkoholowa Tarnowskie Góry to pomoc w leczeniu choroby alkoholowej, zastosowanie jej jako jedynej metody w walce z alkoholizmem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Alkoholik uzależniony jest na poziomie psychosomatycznym, a więc należy zastosować kompleksowe leczenie obejmujące leczenie farmakologiczne oraz terapeutyczne. Tylko zastosowanie połączonych metod da szansę na powrót do trzeźwości i wyjście z tej wyniszczającej choroby.

  Jak zachowywać się po zabiegu implantacji Esperalu?

  Po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej pacjent może tego samego dnia udać się do domu, nie ma konieczności hospitalizowania go. Od razu po umieszczeniu wszywki w jego ciele obowiązuje go abstynencja, która trwać będzie minimum 8 miesięcy, gdyż takie jest najkrótsze działanie Disulfiramu. W tym czasie warto zmienić swoje nawyki oraz poszukać dalszej pomocy w swojej chorobie.

  Po wyjściu do domu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć, chyba że są one wyczerpujące fizycznie, wtedy powinien powstrzymać się od ich wykonywania przez kilka-kilkanaście dni. Powinien również dbać o higienę osobistą, a w szczególności o ranę, by goiła się prawidłowo i nie wdało się zakażenie.

  Higiena i bezpieczeństwo zabiegu zaszycia alkoholowego

  Nasz prywatny gabinet dba o to, by zabieg przeprowadzony został w warunkach sterylnych, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dbamy o to, by pacjenci czuli się u nas komfortowo i by mieli pewność, że ich życie i zdrowie jest całkowicie bezpieczne w naszych rękach. Pomieszczenia, w których pracujemy są regularnie sprzątane oraz dezynfekowane, a sprzęt medyczny dokładnie czyszczony po każdym przeprowadzonym zabiegu.

  Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

  Wszywka alkoholowa Esperal Tarnowskie Góry to metoda, która pozwala na zachowanie trzeźwości przez co najmniej kilka miesięcy. Dokładny czas jej trwania nie jest znany, gdyż będzie on inny dla każdego pacjenta, co uwarunkowane jest indywidualnymi predyspozycjami jego organizmu. Producent podaje jednak, że najczęstszy czas działania Disulfiramu w ciele waha się między 8 a 12 miesiącami. Zabieg po zakończeniu jego działania można powtórzyć, jeżeli pacjent czuje, że będzie mu to potrzebne.

  Nasz prywatny gabinet powstał z myślą o osobach cierpiących na chorobę alkoholową

  Alkoholizm to jedno z obecnie najczęściej powstających uzależnień, które jest bardzo niebezpieczne zarówno dla samego uzależnionego, jak i dla jego najbliższych. Choroba alkoholowa wyniszcza narządy wewnętrzne, powoduje pogorszenie wyglądu zewnętrznego oraz wywołuje stałe zmiany w mózgu, które mogą doprowadzić do kolejnych chorób, zmiany zachowania, a nawet śmieci. Powaga problemu sprawia, że należy bezwzględnie podejmować się leczenia choroby alkoholowej, jednak nie każdy to robi, głównie ze względu na strach oraz wstyd przed innymi ludźmi w społeczeństwie.

  Wiemy, jak ważna jest przyjazna atmosfera oraz zrozumienie w stosunku do naszych pacjentów, dlatego każda osoba, która zgłosi się do nas po pomoc, może być pewna, że zostanie potraktowana z najwyższym szacunkiem oraz zrozumieniem. Pomagamy rozpocząć pacjentom drogę ku zdrowiu oraz odzyskaniu kontroli nad własnym życiem. Dzięki temu pacjenci nabierają pewności siebie i podejmują dalsze leczenie, które w przyszłości owocuje również odbudowaniu dobrych relacji z rodziną i przyjaciółmi.

  Wszywka alkoholowa Esperal Tarnowskie Góry cena

  Wiele osób przed podjęciem decyzji o wszyciu wszywki alkoholowej ma wiele wątpliwości w kwestii jej działania oraz jej ceny. Ostateczną cenę ustala lekarz w trakcie wizyty przed zabiegiem, a cena waha się w granicach kilkuset złotych. Warto jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę czas jej trwania, jest to bardzo niski koszt. Dokładny koszt zabiegu wszycia wszywki alkoholowej zależny jest między innymi od:

  • ilości tabletek wszytych w ciało pacjenta;
  • typu szwów, którymi lekarz zamknie ranę;
  • decyzji o podaniu dodatkowych antybiotyków;
  • innych dodatkowych usług, które podniosą komfort zabiegu.

  Jakie dolegliwości pojawiają się po połączeniu Esperalu z alkoholem?

  Podstawą działania Esperalu jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy w wyniku połączenia spożywanego alkoholu z zaimplantowanym podskórnie Esperalem dochodzi do wywołania takich objawów jak:
  • Wymioty, nudności, biegunka,
  • Problemy z oddychaniem i duszności,
  • Ból i zawroty głowy,
  • Ból mięśni i brzucha,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia,
  • Zaczerwienienie skóry na twarzy w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych,
  • Nieprawidłowa akcja serca – tachykardia,
  • Zwiększenie wydzielania potu,
  • Drgawki mięśniowe,
  • Lęk i strach.

  Czy zabieg jest bolesny?

  Nie – procedura zabiegowa jest całkowicie bezbolesna. Wiąże się to ze wcześniejszym podaniem znieczulenia miejscowego, które działa jeszcze po wyjściu z gabinetu. Tym samym dana osoba nie musi zażywać dodatkowych środków przeciwbólowych, a spokojnie może wrócić do swojej typowej codzienności w domu i w pracy, pełniąc obowiązki służbowe.

  Jak wygląda przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

  Tabletki podaje się w formie implantu. Umieszcza się je głęboko pod skórą Pacjenta w okolicy pod powięziowej. Zazwyczaj lekarz proponuje okolicę mięśnia pośladkowego, ponieważ dzięki temu dana osoba ma gwarancję stuprocentowej dyskrecji zabiegowej. Sama tabletka jest niewyczuwalna ani przez skórę, ani podczas ruchów. Samo nacięcie skalpelem skóry jest niewielkie, zwykle na szerokość 1-2 cm. Ze względu na brak konieczności podawania znieczulenia ogólnego (w trosce o dobro Pacjenta znieczulenie jest miejscowe) Pacjent podczas całego zabiegu jest świadomy i zdolny do kontaktowania się z lekarzem. Następnie rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi lub nierozpuszczalnymi, które należy zdjąć po okresie 7-10 dni.

  Jak duża jest blizna po implantacji? Czy jest widoczna?

  Blizna jest niewielka i ledwo widoczna. Ma ona wielkość nacięcia skalpelem, a przy współczesnych metodach zamykania rany jej widoczność jest jedynie kosmetyczna.

  Czy Esperel może nie zadziałać?

  Nie – substancja aktywna Esperalu, czyli Dosilfiram działa zawsze jeżeli dochodzi do połączenia jego działania z alkoholem, przy czym nawet jego najmniejsze ilości już dadzą objawy nadwrażliwości i nietolerancji alkoholowej, dając upust nieprzyjemnym objawom. Kluczowe znaczenie tutaj ma dawka podanego leku – jeżeli będzie ona zbyt niska Esperal zadziała za słabo, niewystarczająco awersyjnie i nieefektywnie. Jeżeli będzie ona zbyt duża stworzy bardzo poważne zagrożenie nawet dla życia danej osoby.

  Znane są także przypadki, gdzie organizm człowieka zareagował na podaną tabletkę jak na ciało obce. Jest to sytuacja skrajna i bardzo rzadka, aczkolwiek całkowicie możliwa. W takiej sytuacji wokół tabletki tworzy się swoista warstwa ochronna, która pełni funkcję izolacji. W ten sposób lek nie może zacząć się wchłaniać, a aktywne substancje nie są uwalniane do organizmu. Objawem odrzucenia wszywki i potraktowania jej jak ciało obce jest wyciek surowicy z miejsca podania leku, obrzęk, zaczerwienienie, a także swędzenie rany.

  Znane są także przypadki prowadzenia nieuczciwych praktyk medycznych, gdzie w nieprofesjonalnych gabinetach Pacjentom podaje się niedziałające placebo zamiast oryginalnego leku Esperal. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby lek zadziałał w oczekiwany sposób. Z tego powodu zawsze przed udaniem się na zabieg należy dokładnie sprawdzić gabinet, w którym chce się odbyć zabieg, zasięgając opinii w środowisku, a także badając wyposażenie miejsca, jak i kwalifikacje i doświadczenie osób tam zatrudnionych.

  Przychodząc na zabieg do naszego gabinetu macie Państwo zagwarantowane podanie oryginalnego leku zawierającego w składzie Disulfiram. Lek jest odpakowywany jedynie w obecności Pacjenta. Dzięki temu świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

  Czy dostanę zaświadczenie o wszytym Esperalu?

  Tak – wydawane po zabiegu zaświadczenie jest potwierdzeniem przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku z substancją czynną jaką jest Disulfiram, co jest gwarantem skuteczności leczenia.

  Czy Esperal szkodzi zdrowiu?

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Czy Esperal jest niebezpieczny?

  Sam Disulfiram nie jest ani szkodliwy, ani toksyczny. Na co dzień jest neutralny dla organizmu. Tym samym trzeźwy Pacjent nie musi się obawiać niebezpieczeństw. Skutki uboczne są wynikiem złamania zasad abstynencji.

  Czy po zaszyciu można pić piwo bezalkoholowe?

  Każde uzależnienie posiada swój unikalny aspekt fizyczny, jak i psychiczny. Tym samym sięgając po napoje imitujące te alkoholowe człowiek próbuje oszukać sam siebie, utrudniając możliwości uleczenia, utrwalając ryzykowne zachowania, negatywne postępowanie, przyzwyczajenia i nawyki. Większość z osób, które sięgały po piwa bezalkoholowe po zakończeniu kuracji Esperalem niestety sięga po czysty alkohol.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów