Logo - Wszywka alkoholowa Katowice
menu
 • Esperal wszywka alkohlowa Dąbrowa Górnicza

  Profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Dąbrowa Górnicza

  Oryginalny lek, profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Czym jest choroba alkoholowa i jak wszywka alkoholowa Esperal Dąbrowa Górnicza może pomóc w jej pokonaniu?

  Na początku warto ustalić, że alkoholizm jest chorobą. Duża część społeczeństwa uważa, że to kiepska wymówka dla słabej woli do picia, rzeczywistość niestety wygląda inaczej. Alkoholizm to silne uzależnienie od alkoholu etylowego na poziomie psychosomatycznym. Co to oznacza? Znaczy to tyle, że alkoholik uzależniony jest od etanolu na poziomie psychicznym, a także fizycznym, więc samo zaprzestanie spożywania napojów wyskokowych nie wyleczy z choroby. Według Światowej Organizacji zdrowia choroba alkoholowa to stan, w którym chory odczuwa niepohamowany przymus spożywania alkoholu etylowego i robi to, mimo tego, że zdaje sobie sprawę z tego jak poważne konsekwencje to ze sobą niesie. Alkoholizm wyniszcza nie tylko ciało oraz połączenia nerwowe człowieka, ale powoduje również pogorszenie relacji międzyludzkich, przede wszystkim z rodziną oraz przyjaciółmi. Cierpią również najbliżsi sąsiedzi oraz współpracownicy, dlatego kończy się to najczęściej zwolnieniem z pracy oraz regularnymi wizytami służb porządkowych w domu osoby uzależnionej od alkoholu.

  Specjalizujemy się w leczeniu alkoholizmu terapią awersyjną

  Nasz prywatny gabinet medyczny wspomaga leczenie choroby alkoholowej. Specjalizujemy się w zabiegu wszywki alkoholowej Esperal Dąbrowa Górnicza, która wspiera alkoholików w ich drodze ku trzeźwości, która jest niezbędna do podjęcia dalszego leczenia odwykowego. Nasz gabinet cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów, którzy zdecydowali się na pomoc z naszej strony. Pracujemy wykorzystując tylko najlepszej jakości sprzęt medyczny, a nasi lekarze nieustannie pogłębiają swoją wiedzę na temat leczenia choroby alkoholowej. Wszywka alkohlowa Dąbrowa Górnicza - Każdy z naszych pacjentów traktowany jest indywidualnie, gdyż wiemy, że każdy przypadek choroby alkoholowej wymaga innego podejścia.

  Wszywka alkoholowa Esperal

  Jedną z metod, która pomaga w leczeniu choroby alkoholowej jest wszywka alkoholowa Esperal Dąbrowa Górnicza. Każda osoba uzależniona musi mieć jednak świadomość, że wszywka to jedynie pomoc, a nie cudowny lek na alkoholizm. Niestety, nie istnieje uniwersalny lek na alkoholizm, gdyż każdy z przypadków uzależnienia jest inny. Dzieje się tak również dlatego, że choroba alkoholowa obejmuje umysł oraz organizm człowieka, więc wymaga zastosowania metod terapeutycznych i farmakologicznych.

  Wszywka alkoholowa Esperal zastosowana w trakcie leczenia odwykowego zwiększa szanse na pozostanie w trzeźwości, a co za tym idzie na pozostanie na terapii alkoholowej. Statystyki pokazują, że pacjenci, którzy zdecydowali się na wszycie wszywki w dowolnym momencie leczenia, przechodzą przez nie z mniejszymi trudnościami oraz rzadziej powracają do picia. Dobrze jest mieć odpowiednią motywację do leczenia, a wszywka może być kolejną z nich. Wszywka alkoholowa działa przez 8-12 miesięcy, a w razie konieczności można umieścić kolejną dawkę tabletek z Disulfiramem w ciele osoby uzależnionej.

  Czym jest i jak działa Esperal?

  Esperal czyli tak zwana wszywka alkoholowa to zabieg wspierający leczenie alkoholizmu. Nazwa wzięła się od nazwy głównej substancji znajdującej się w tabletkach wszywanych w ciało pacjenta uzależnionego od alkoholu. Aktualnie lek nosi nazwę Disulfiram WZF, jednak jego skład i działanie pozostaje bez zmian. Nazwa Esperal Dąbrowa Górnicza tak mocno zakorzeniła się w społeczeństwie, że nadal używa się jej w środowisku medycznym oraz potocznie nazywa się zabieg terapii awersyjnej. Wszywka alkoholowa powoduje zaburzenia metabolizmu alkoholu etylowego w ciele pacjenta, a więc nie ma on możliwości w bezpieczny sposób wydalić etanolu z ciała, co z kolei powoduje wystąpienie objawów zatrucia alkoholowego. Dzieje się tak za każdym razem, gdy pacjent się napije alkoholu.

  Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

  Zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga i trwa około 30 minut. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie odczuwa on bólu w trakcie trwania zabiegu i może powrócić do domu jeszcze tego samego dnia po zabiegu. Po podaniu znieczulenia, lekarz nacina skórę, by móc umieścić głęboko pod nią odpowiednią dla pacjenta dawkę tabletek z Disulfiramem. Wszywka alkohlowa Dąbrowa Górnicza - Pod koniec zabiegu zakładane są szwy oraz opatrunek. Miejscem, w którym umieszcza się tabletki jest pośladek lub łopatka. Dzięki temu pacjent praktycznie nie czuje tabletek w swoim ciele, a co za tym idzie nie czuje dyskomfortu w trakcie wykonywania codziennych czynności.

  Wszywka alkoholowa Esperal Dąbrowa Górnicza a picie alkoholu

  Zdecydowanie się na wszywkę alkoholową powoduje bezwzględną abstynencję tuż po wyjściu z gabinetu medycznego. Jeżeli jednak złamie on zakaz spożywania alkoholu etylowego, nawet w postaci słodyczy czy ciasta, wywołane zostaną poniższe objawy:

  • silne bóle i zawroty głowy;
  • bóle brzucha, nudności i wymioty;
  • skoki ciśnienia;
  • kołatanie serca;
  • nadmierne pocenie się oraz zaczerwienienie twarzy;
  • uczucie lęku oraz niepokoju;
  • spadek nastroju.

  Objawy te są często bardzo nasilone i trwają od kilku do nawet 10 godzin. Takie działanie powoduje wywołanie niechęci do alkoholu, zaczyna się on kojarzyć uzależnionemu z czymś nieprzyjemnym i niepotrzebnym mu w życiu.

  Kiedy można zastosować Esperal?

  Zabieg wszycia wszywki alkoholowej zastosować można u pacjenta uzależnionego od alkoholu, u którego nie wykryto żadnych przeciwwskazań. Osoba uzależniona musi wyrazić pisemną zgodę na zabieg, w innym przypadku nie można wszyć Esperalu w ciało pacjenta. Wszywkę alkoholową stosuje się najczęściej na początku leczenia odwykowego lub jeszcze przed jego rozpoczęciem, można jednak zdecydować się na zabieg już w trakcie trwania leczenia. Warto wiedzieć, że Esperal można wszyć w ciało ponownie, jeśli jego działanie zakończy się, a uzależniony uzna, że nadal potrzebuje pomocy w postaci wszywki.

  Przeciwwskazania do implantacji Esperalu

  Poniżej lista przeciwwskazań, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu wszycia wszywki alkoholowej:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią;
  • aktywne choroby nowotworowe;
  • cukrzyca, padaczka, choroby układu immunologicznego;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • uczulenie na Disulfiram;
  • niewydolności nerek lub wątroby;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenia natury psychicznej, takie jak psychozy oraz stany depresyjne.

  Dodatkowo, stawienie się na zabieg w stanie wskazującym na spożycie etanolu w ciągu ostatnich 24 godzin również wyklucza z przeprowadzenia go.

  Jak długo goi się miejsce implantacji?

  Rana po umieszczeniu tabletek wszywki goi się około dwóch tygodniu. W trakcie rekonwalescencji należy unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie i na basenie, nadmiernego wysiłku fizycznego, a także ekspozycji na słońce. Należy również przestrzegać zasad higieny osobistej, by nie wdało się żadne zakażenie.

  Po wszyciu Esperalu należy wyeliminować wszystkie substancje zawierające alkohol

  Po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej obowiązuje bezwarunkowa abstynencja. Alkoholik ma zakaz spożywania wszystkich napojów alkoholowych oraz produktów spożywczych, które zawierają w swoim składzie alkohol. Zakazane jest również korzystanie z produktów na bazie alkoholu, takich jak płyny do płukania ust, balsamy po goleniu, płyny do dezynfekcji, ocet oraz wszystkie leki zawierające etanol (syropy na kaszel, tabletki do ssania na gardło).

  Wszywka alkoholowa – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna pomoc w powrocie do zdrowia. Jest jednak bardzo ważny aspekt, bez którego wszywka umieszczona nawet w najlepszym gabinecie nie przyniesie żadnego efektu. Warunkiem koniecznym, by wszywka okazała się skuteczna jest chęć zmiany i wyjścia z uzależnienia. Bez tego alkoholik będzie dalej sięgał po alkohol lub szybko powróci do niebezpiecznego picia po zakończonej terapii.

  Dlatego też najlepiej zdecydować się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej w momencie, wszywka alkohlowa Dąbrowa Górnicza - gdy chcemy świadomie i dobrowolnie podjąć się leczenia alkoholowego, lecz nie jesteśmy przekonani czy samodzielne uda się nam zachować abstynencję. Decydując się na zabieg warto wiedzieć, że wszywka nie zmniejsza głodu alkoholowego, a jedynie powstrzymuje przed sięgnięciem po alkohol dzięki swojemu działaniu.

  Dlaczego warto zdecydować się na nasz gabinet?

  Wśród wielu miejsc, które oferują zabieg wszycia wszywki, naprawdę warto wybrać nasz prywatny gabinet. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych lekarzy, którzy specjalizują się w zabiegach chirurgicznych, a nasz pozostały personel medyczny to osoby przeszkolone odpowiednio do pracy z ludźmi chorymi na chorobę alkoholową. Cechuje nas wysoki poziom empatii, staramy się, by każdy pacjent czuł się u nas jak u dobrych przyjaciół, staramy się otaczać go ciepłem oraz profesjonalną opieką.

  Wiemy jak stresująca może być decyzja o poszukiwaniu pomocy w swojej chorobie, dlatego zawsze udzielamy wszystkich niezbędnych informacji na temat choroby oraz zabiegu, a wiedzę przekazujemy w prosty oraz przyjazny dla pacjenta sposób. Zabieg wykonujemy z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa oraz z największą starannością.

  Czy metoda awersyjna jest bezpieczna?

  Terapia Disulfiramem jest metodą całkowicie bezpieczną, o ile pacjent będzie przestrzegał abstynencji. Gdy organizm nie jest zatruty etanolem, Disulfiram nie zaburza żadnych funkcji życiowych człowieka, a więc może bez problemu wykonywać swoje codzienne obowiązki. Problem pojawia się w momencie, gdy alkoholik złamie zakaz i spożyje napój wyskokowy. Wówczas Disulfiram wywołuje nieprzyjemne skutki uboczne, które mogą stanowić zagrożenie dla jego zdrowia a nawet życia. Dlatego tak ważne jest, by pacjent chciał dobrowolnie poddać się terapii awersyjnej oraz by nie zatajał informacjo na temat stanu swojego zdrowia w trakcie wizyty kwalifikującej.

  Wszywka alkoholowa – interakcje z lekami

  Wszywka alkoholowa Esperal może wchodzić w reakcję z innymi lekami, dlatego tak istotna jest kwestia szczerości w trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu. W przypadku świadomego zatajenia informacji na temat przyjmowania niektórych leków, alkoholik powinien mieć świadomość, że może pogorszyć się jego stan zdrowia, gdyż Disulfiram zaostrza objawy niektórych chorób oraz wchodzi w interakcję z częścią leków.

  Usuniecie wszywki alkoholowej

  Jeżeli pacjent czuje, że chce usunąć wcześniej wszywkę alkoholową, nie powinien robić tego na własną rękę. Tabletki umieszczone są dość głęboko pod skórą, więc samodzielna interwencja może zakończyć się dużym krwotokiem lub poważnym zakażeniem. Należy zgłosić się do lekarza, który przeprowadzał zabieg, udać się na konsultację oraz umówić na ewentualne usunięcie Disulfiramu z ciała.

  Wszywka alkoholowa jako część terapii uzależnień

  Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna pomoc przy powrocie do stanu trzeźwości, nie jest jednak lekiem na alkoholizm. Tylko zastosowanie innych metod leczenia alkoholizmu pomoże w zatrzymaniu uzależnienia. To bardzo ważne wiedzieć, że samo zachowanie trzeźwości nie równa się zdrowiu, gdyż alkohol uzależnia również psychikę, stąd konieczne jest podjęcie sesji terapeutycznych i innych metod z zakresu psychologii.

  Wszywka alkoholowa Esperal - cena

  Ostateczna cena wszywki alkoholowej różnić się może od siebie, a ustalana jest w trakcie wizyty przed zabiegiem. Na cenę wpływ ma ilość wszytego leku, wybór szwów oraz decyzja o ewentualnym podaniu antybiotyku. Cena zabiegu waha się jednak w granicach kilkuset złotych i jest to cena, którą warto zapłacić, gdyż powrót do zdrowia jest najważniejszy.

  Jakie dolegliwości pojawiają się po połączeniu Esperalu z alkoholem?

  Podstawą działania Esperalu jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy w wyniku połączenia spożywanego alkoholu z zaimplantowanym podskórnie Esperalem dochodzi do wywołania takich objawów jak:
  • Wymioty, nudności, biegunka,
  • Problemy z oddychaniem i duszności,
  • Ból i zawroty głowy,
  • Ból mięśni i brzucha,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia,
  • Zaczerwienienie skóry na twarzy w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych,
  • Nieprawidłowa akcja serca – tachykardia,
  • Zwiększenie wydzielania potu,
  • Drgawki mięśniowe,
  • Lęk i strach.

  Czy zabieg jest bolesny?

  Nie – procedura zabiegowa jest całkowicie bezbolesna. Wiąże się to ze wcześniejszym podaniem znieczulenia miejscowego, które działa jeszcze po wyjściu z gabinetu. Tym samym dana osoba nie musi zażywać dodatkowych środków przeciwbólowych, a spokojnie może wrócić do swojej typowej codzienności w domu i w pracy, pełniąc obowiązki służbowe.

  Jak wygląda przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

  Tabletki podaje się w formie implantu. Umieszcza się je głęboko pod skórą Pacjenta w okolicy pod powięziowej. Zazwyczaj lekarz proponuje okolicę mięśnia pośladkowego, ponieważ dzięki temu dana osoba ma gwarancję stuprocentowej dyskrecji zabiegowej. Sama tabletka jest niewyczuwalna ani przez skórę, ani podczas ruchów. Samo nacięcie skalpelem skóry jest niewielkie, zwykle na szerokość 1-2 cm. Ze względu na brak konieczności podawania znieczulenia ogólnego (w trosce o dobro Pacjenta znieczulenie jest miejscowe) Pacjent podczas całego zabiegu jest świadomy i zdolny do kontaktowania się z lekarzem. Następnie rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi lub nierozpuszczalnymi, które należy zdjąć po okresie 7-10 dni.

  Jak duża jest blizna po implantacji? Czy jest widoczna?

  Blizna jest niewielka i ledwo widoczna. Ma ona wielkość nacięcia skalpelem, a przy współczesnych metodach zamykania rany jej widoczność jest jedynie kosmetyczna.

  Czy Esperel może nie zadziałać?

  Nie – substancja aktywna Esperalu, czyli Dosilfiram działa zawsze jeżeli dochodzi do połączenia jego działania z alkoholem, przy czym nawet jego najmniejsze ilości już dadzą objawy nadwrażliwości i nietolerancji alkoholowej, dając upust nieprzyjemnym objawom. Kluczowe znaczenie tutaj ma dawka podanego leku – jeżeli będzie ona zbyt niska Esperal zadziała za słabo, niewystarczająco awersyjnie i nieefektywnie. Jeżeli będzie ona zbyt duża stworzy bardzo poważne zagrożenie nawet dla życia danej osoby.

  Znane są także przypadki, gdzie organizm człowieka zareagował na podaną tabletkę jak na ciało obce. Jest to sytuacja skrajna i bardzo rzadka, aczkolwiek całkowicie możliwa. W takiej sytuacji wokół tabletki tworzy się swoista warstwa ochronna, która pełni funkcję izolacji. W ten sposób lek nie może zacząć się wchłaniać, a aktywne substancje nie są uwalniane do organizmu. Objawem odrzucenia wszywki i potraktowania jej jak ciało obce jest wyciek surowicy z miejsca podania leku, obrzęk, zaczerwienienie, a także swędzenie rany.

  Znane są także przypadki prowadzenia nieuczciwych praktyk medycznych, gdzie w nieprofesjonalnych gabinetach Pacjentom podaje się niedziałające placebo zamiast oryginalnego leku Esperal. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby lek zadziałał w oczekiwany sposób. Z tego powodu zawsze przed udaniem się na zabieg należy dokładnie sprawdzić gabinet, w którym chce się odbyć zabieg, zasięgając opinii w środowisku, a także badając wyposażenie miejsca, jak i kwalifikacje i doświadczenie osób tam zatrudnionych.

  Przychodząc na zabieg do naszego gabinetu macie Państwo zagwarantowane podanie oryginalnego leku zawierającego w składzie Disulfiram. Lek jest odpakowywany jedynie w obecności Pacjenta. Dzięki temu świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

  Czy dostanę zaświadczenie o wszytym Esperalu?

  Tak – wydawane po zabiegu zaświadczenie jest potwierdzeniem przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku z substancją czynną jaką jest Disulfiram, co jest gwarantem skuteczności leczenia.

  Czy Esperal szkodzi zdrowiu?

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Czy Esperal jest niebezpieczny?

  Sam Disulfiram nie jest ani szkodliwy, ani toksyczny. Na co dzień jest neutralny dla organizmu. Tym samym trzeźwy Pacjent nie musi się obawiać niebezpieczeństw. Skutki uboczne są wynikiem złamania zasad abstynencji.

  Czy po zaszyciu można pić piwo bezalkoholowe?

  Każde uzależnienie posiada swój unikalny aspekt fizyczny, jak i psychiczny. Tym samym sięgając po napoje imitujące te alkoholowe człowiek próbuje oszukać sam siebie, utrudniając możliwości uleczenia, utrwalając ryzykowne zachowania, negatywne postępowanie, przyzwyczajenia i nawyki. Większość z osób, które sięgały po piwa bezalkoholowe po zakończeniu kuracji Esperalem niestety sięga po czysty alkohol.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów