menu
 • Esperal Częstochowa

  Skuteczne wyjście z alkoholizmu

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Częstochowa

  Najlepsza metoda na walke z nałogiem

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Czym jest Esperal?

  Esperal, inaczej nazywany wszywką alkoholową, działa odstraszająco na osobę uzależnioną, która próbuje wyrwać się z nałogu alkoholowego, ale wciąż do niego wraca. Wszywanie go pod skórę daje wymierne rezultaty jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu.

  Jak działa i czym jest Esperal?

  Esperal to inaczej disulfiram – substancja, która blokuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział z kolei w metabolizmie alkoholu w wątrobie. W momencie, kiedy ten enzym działa, alkohol etylowy zmienia się w nieszkodliwą postać, która nie daje nam później negatywnych objawów. W momencie, kiedy aldehyd nie działa, nasze objawy zatrucia alkoholowego są nawet podwojone. Dolegliwości po wypiciu alkoholu są bardzo odczuwalne, dlatego często jest to jedyny sposób leczenia osób uzależnionych od alkoholu oraz wracających do nałogu.

  Jakie efekty daje alkohol po wypiciu przez osobę z wszywką alkoholową?

  Wszywka alkoholowa sprawia, że alkohol nie metabolizuje się od razu. Mając wszywkę alkoholową po wypiciu alkoholi kumulacja aldehydu octowego w organizmie pojawia się już po 10 minutach od spożycia. Pojawiają się takie objawy, jak nudności oraz wymioty, a także bóle i zawroty głowy, pocenie się, pokrzywka, duszność i trudność z oddychaniem, tachykardia czyli przyspieszone bicie serca, zaczerwienienie na twarzy, wywołane przez nagły skok ciśnienia. Pojawia się również strach przed śmiercią, wywołany przez takie nagłe objawy. Osoba po spożyciu alkohol nawet w niewielkiej ilości, a mająca w sobie wszywkę alkoholową, może doświadczyć wszystkich albo kilku tych objawów. Istnieje ryzyko, że powróci do nałogu, ale jest ono mniejsze niż w momencie, kiedy osoba uzależniona nie posiada wszywki alkoholowej.

  Kiedy wszywka alkoholowa jest konieczna?

  Istnieją przypadki, w których wszywka alkoholowa jest bardzo ważnym elementem terapii. Sprawdza się m.in. u osób, które usilnie próbują zmniejszyć swoje złe nawyki, a także leczą się u specjalistów z powodu nałogu, jednak po przebytej terapii wciąż do niego wracają. Wszywka alkoholowa zawsze jest jedynie częścią terapii, jednak bardzo skuteczną, ponieważ wiele osób zniechęcają nieprzyjemne objawy i rzucają alkohol ze względu na nie. Niektórzy z kolei czekają do końca działania wszywki, czyli około 12 miesięcy, by móc znowu pić. Specjaliści zawsze podkreślają, że nałogowe picie alkoholu jest bardzo trudną batalią oraz że ważne jest przede wszystkim sprawienie, by osoba uzależniona nie chciała z własnej woli sięgać po kolejny kieliszek. Może pomóc w tym terapia grupowa oraz wsparcie rodziny i przyjaciół. Tylko takie połączenie terapii oraz wszywki alkoholowe sprawi, że osoba uzależniona będzie mogła rzucić skutecznie nałóg i zacząć normalne życie. Istotne jest zrozumienie problemu aby móc się z nim zmierzyć oraz poznać przyczynę sięgania po kieliszek za każdym razem, kiedy czujemy taką potrzebę. Odsuwanie złych myśli oraz poznanie prawdy o sobie może bardzo rozjaśnić nam motywy, jakie kierują osobą uzależnioną.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów