menu
 • Esperal wszywka alkohlowa Częstochowa

  Skuteczne wyjście z alkoholizmu

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Częstochowa

  Najlepsza metoda na walke z nałogiem

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Czym jest Esperal Częstochowa?

  Esperal, inaczej nazywany wszywką alkoholową, działa odstraszająco na osobę uzależnioną, która próbuje wyrwać się z nałogu alkoholowego, ale wciąż do niego wraca. Wszywanie go pod skórę daje wymierne rezultaty jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu.

  Jak działa i czym jest Esperal?

  Esperal to inaczej disulfiram – substancja, która blokuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział z kolei w metabolizmie alkoholu w wątrobie. W momencie, kiedy ten enzym działa, alkohol etylowy zmienia się w nieszkodliwą postać, która nie daje nam później negatywnych objawów. W momencie, kiedy aldehyd nie działa, nasze objawy zatrucia alkoholowego są nawet podwojone. Dolegliwości po wypiciu alkoholu są bardzo odczuwalne, dlatego często jest to jedyny sposób leczenia osób uzależnionych od alkoholu oraz wracających do nałogu.

  Jakie efekty daje alkohol po wypiciu przez osobę z wszywką alkoholową?

  Wszywka alkoholowa sprawia, że alkohol nie metabolizuje się od razu. Mając wszywkę alkoholową po wypiciu alkoholi kumulacja aldehydu octowego w organizmie pojawia się już po 10 minutach od spożycia. Pojawiają się takie objawy, jak nudności oraz wymioty, a także bóle i zawroty głowy, pocenie się, pokrzywka, duszność i trudność z oddychaniem, tachykardia czyli przyspieszone bicie serca, zaczerwienienie na twarzy, wywołane przez nagły skok ciśnienia. Pojawia się również strach przed śmiercią, wywołany przez takie nagłe objawy. Osoba po spożyciu alkohol nawet w niewielkiej ilości, a mająca w sobie wszywkę alkoholową, może doświadczyć wszystkich albo kilku tych objawów. Istnieje ryzyko, że powróci do nałogu, ale jest ono mniejsze niż w momencie, kiedy osoba uzależniona nie posiada wszywki alkoholowej.

  Kiedy wszywka alkoholowa jest konieczna?

  Istnieją przypadki, w których wszywka alkoholowa jest bardzo ważnym elementem terapii. Sprawdza się m.in. u osób, które usilnie próbują zmniejszyć swoje złe nawyki, a także leczą się u specjalistów z powodu nałogu, jednak po przebytej terapii wciąż do niego wracają. Wszywka alkoholowa zawsze jest jedynie częścią terapii, jednak bardzo skuteczną, ponieważ wiele osób zniechęcają nieprzyjemne objawy i rzucają alkohol ze względu na nie. Niektórzy z kolei czekają do końca działania wszywki, czyli około 12 miesięcy, by móc znowu pić. Specjaliści zawsze podkreślają, że nałogowe picie alkoholu jest bardzo trudną batalią oraz że ważne jest przede wszystkim sprawienie, by osoba uzależniona nie chciała z własnej woli sięgać po kolejny kieliszek. Może pomóc w tym terapia grupowa oraz wsparcie rodziny i przyjaciół. Tylko takie połączenie terapii oraz wszywki alkoholowe sprawi, że osoba uzależniona będzie mogła rzucić skutecznie nałóg i zacząć normalne życie. Istotne jest zrozumienie problemu aby móc się z nim zmierzyć oraz poznać przyczynę sięgania po kieliszek za każdym razem, kiedy czujemy taką potrzebę. Odsuwanie złych myśli oraz poznanie prawdy o sobie może bardzo rozjaśnić nam motywy, jakie kierują osobą uzależnioną.

  Czym jest i jak działa Esperal Częstochowa?

  Esperal Częstochowa, czyli popularna wszywka alkoholowa to jedna z form leczenia włączana w ramach działań antyalkoholowych u osób z uzależnieniem. Wprowadza się ją w celu wywołania u danej osoby niechęci do spożywania alkoholu. Jest to możliwe dzięki wywołaniu nieprzyjemnych skutków ubocznych łączenia wchłanianego do krwioobiegu Disulfiramu stanowiącego główny składnik Esperalu ze spożywanym etanolem. Taka sytuacja stwarza realne zagrożenie dla zdrowia Pacjenta. Warto zaznaczyć, że Disulfiram dostępny jest też w formie doustnych tabletek antyalkoholowych. Wszywka alkohlowa Częstochowa - Jest to jednak forma niepolecana i mniej skuteczna, ponieważ generuje konieczność samokontroli i regularności w zażywaniu tabletek.

  Jak wygląda zabieg umieszczenia wszywki w ciele?

  Indywidualnie dobraną przez lekarza dawkę Esperalu umieszcza się pod skórą Pacjenta w ramach krótkiego i bezpiecznego zabiegu chirurgicznego. Zazwyczaj lekarz nacina skórę na pośladku, łopatce lub ramieniu i za pomocą jałowych, wszywka alkohlowa Częstochowa - jednorazowych narzędzi pod powięzią umieszcza lek. Czas działania tabletek waha się od 8 do 12 miesięcy, przy czym jeżeli Pacjent dalej obawia się, że nie poradzi sobie samodzielnie z alkoholem, można wykonać ponowny zabieg. Wszywkę można usunąć w każdej chwili za pomocą działań chirurgicznych. Czas trwania całej procedury zaszycia waha się w granicach 30 minut.

  Możliwe powikłania po wszyciu Esperalu przy jednoczesnym piciu alkoholu

  Esperal Częstochowa w założeniu ma wywołać awersję i niechęć wobec alkoholu, a także postawę unikającą jego spożywania. Reakcję taką można osiągnąć poprzez znajomość konsekwencji działania Disulfiramu na etanol lub doświadczenia ich na własnym przykładzie. Efekt reakcji disulfiramowej może być groźny dla zdrowia, a konsekwencje pojawiają się już po kilku minutach od pierwszego łyku alkoholu. Wszywka alkohlowa Częstochowa - Pojawia się silne zatrucie alkoholem nawet przy niedużym jego stężeniu. Odpowiedzialny za ten stan jest aldehyd octowy, który nie może zostać zmetabolizowany przez organizm w mniej szkodliwy kwas octowy. Tym samym dla Pacjenta oznacza to nawet kilkunastogodzinne odczuwanie:

  • Silnego bólu głowy i jej zawrotów,
  • Wzmożonej potliwości,
  • Intensywnie rozszerzonych naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za wywołanie zaczerwienienia skóry w obrębie twarzy,
  • Przyspieszonej akcji serca,
  • Nudności, wymiotów i biegunki,
  • Duszności i problemów ze złapaniem tchu,
  • Stanów lękowych i niepokoju,
  • Skoków ciśnienia,
  • Specyficznego posmaku w ustach,
  • Drgawek padaczkowych.

  Do powyższych odczuć należy dodać realną możliwość pojawienia się:

  • Zawału serca,
  • Zaburzeń neurologicznych,
  • Niewydolności wątroby,
  • Zaburzeń ze strony układu oddechowego i krążeniowego.

  Wskazania do wszycia Esperalu

  Podanie Disulfiramu poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym. Lekarz odpowiednią ilość tabletek umieszcza pod skórą, zwykle w okolicy pośladkowej. Dawka leku dostosowywana jest do potrzeb Pacjenta, stopnia jego uzależnienia, a także jego wagi. Czas działania jednorazowego zaszycia określa się w widełkach od 8 do 12 miesięcy. Jeśli Pacjent tego wymaga, zabieg po tym czasie można wykonać ponownie i przedłużyć działanie leku o kolejny okres.

  Esperal stosuje się w celach wspomagających leczenie uzależnienia alkoholowego. Jest to leczenie awersyjne, czyli dąży się do wywołania w umyśle alkoholika lęku przed negatywnymi skutkami spożycia napojów alkoholowych. Nie jest to jednak metoda dla wszystkich osób wykazujących cechy uzależnienia. Z jednej strony należy charakteryzować się minimum zadowalającym stanem zdrowia, a także należy wykazywać się chęcią współpracy z lekarzem lub terapeutami z jednoczesnym wysokim poziomem motywacji do utrzymania życia w trzeźwości. Tylko wtedy podskórne podanie Disulfiramu, a także swoista obawa przed pewnymi w wystąpieniu skutkami reakcji disulfiramowej umożliwia wzmocnienie woli takich osób zbliżając ich do osiągnięcia sukcesu. Ze względu na trud leczenia choroby alkoholowej powinno się zdecydować na jednoczesne prowadzenie terapii za pomocą kilku metod leczenia. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj połączenie psychoterapii, terapii grupowej, terapii poznawczo-behawioralnej i awersyjnej. Ciekawą opcją z jakiej mogą skorzystać Pacjenci to uczestnictwo w grupach wsparcia. tym samym spektakularne osiągnięcia antyalkoholowe można osiągnąć jedynie za pomocą korzystania z wieloaspektowej fachowej pomocy, co pozwoli na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i zachowaniem.

  Esperal Częstochowa i przeciwwskazania do jego stosowania

  Każdy lek, tak samo więc i Esperal, posiada szereg określonych przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego stosowanie. W tym przypadku:

  • Esperal podawany jest jedynie na żądanie – oznacza to, że Pacjent musi samodzielnie podjąć decyzję o włączeniu Disulfiramu do swojej terapii. Nie ma możliwości oddelegowania takiej osoby na przymusowe leczenie metodą awersyjną. Swoją wolę Pacjent poświadcza stosownym dokumentem z własnoręcznym podpisem,
  • Esperal stosowany jest wyłącznie pomocniczo w leczeniu choroby alkoholowej,
  • Zabieg zaszycia alkoholowego mogą przejść jedynie osoby pełnoletnie,
  • Lekarz dopuszcza jedynie udział osób, u których nie stwierdzono przeciwwskazań medycznych do wykonania zabiegu.

  Wspomniane przeciwwskazania medyczne, których istnienie lekarz weryfikuje podczas wstępnej konsultacji medycznej to:

  • Stan wskazujący na spożycie alkoholu,
  • Brak zachowanej abstynencji przez minimum dwie doby do planowanego zabiegu,
  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki Esperal,
  • Stwierdzenie takich chorób i schorzeń jak: chorób układu krążenia, układu oddechowego, choroby niedokrwiennej serca, zapalenia nerwu wzrokowego lub zapalenie wielonerwowe, zaburzeń psychicznych, nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych: wątroby, nerek, trzustki, tarczycy, stwierdzenie padaczki i niewyregulowanego nadciśnienia.
  • W przypadku kobiet: ciąża i laktacja.

  Wszywka alkoholowa Esperal – bezpieczeństwo zabiegu

  Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Lekarz nacina skórę na niewielkim jej fragmencie, około 1-2 cm długości za pomocą sterylnych narzędzi. Po zabiegu przykłada się opatrunek i podaje antybiotyki, aby świeżą ranę ochronić przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed drobnoustrojami. Aby mieć pewność, że czas gojenia się przebiegnie optymalnie, należy stosować się do wszelkich wydanych przez lekarza zaleceń. Po wygojeniu się widoczna jest niewielka blizna. Podanie Esperalu pod powięzią w okolicy pośladka zapewnia Pacjentowi dyskrecję.

  Jakie są etapy zatrucia alkoholem?

  Stan upojenia alkoholowego rozwija się w charakterystyczny sposób. Proces ten można podzielić na następujące etapy:
  • Etap pierwszy – jest to moment kiedy człowiek pozornie odczuwa korzyści wynikające ze spożywania alkoholu. Zauważa, że jest to środek poprawiający nastrój, dodający odwagi, a także warunkujący rozluźnienie.
  • Etap drugi – ruchy danej osoby są bardziej chwiejne, mowa niewyraźna, pojawia się senność. Zwykle stan ten pojawia się w momencie kiedy stężenie alkoholu we krwi sięga minimum pół promila.
  • Etap trzeci – w tym miejscu człowiek traci świadomość. Znacząco obniża się wrażliwość na bodźce czuciowe, w tym ból, wzrasta ciśnienie krwi.
  • Etap czwarty – człowiek przechodzi na czwarty etap w momencie, kiedy stężenie przekracza dwa promile alkoholu we krwi. Od tego momentu człowiek znajduje się w bezpośrednim zagrożeniu zdrowiu, jak i życiu. Znacząco rośnie podatność na wystąpienie hipotermii oraz śpiączki alkoholowej, wliczając w to także napad padaczki na tle alkoholowym.
  • Etap piąty – zatrucie alkoholem generuje spadek parametrów życiowych.
  • Etap szósty, ostatni – jest to moment, kiedy człowiek znajduje się w bezpośrednim stanie zagrożenia życia ze względu na przekroczenie śmiertelnej dawki alkoholu.

  Jakie są objawy reakcji disulfiramowej?

  Mianem reakcji disulfiramowej nazywa się połączenie działania Esperalu ze spożytym przez człowieka alkoholem. Objawy podobne są do typowych cech kaca, jednak są znacznie bardziej dokuczliwe, nieprzyjemne i trwają znacznie dłużej, nawet kilkanaście godzin. Pojawiają się już kilka minut od momentu rozpoczęcia spożycia trunków. W takiej sytuacji człowiek doświadcza typowych objawów somatycznych: wymiotów, biegunek i nudności. Pojawia się pulsujący ból głowy, ale także ból można rozpoznać odczuć w obrębie brzucha, klatki piersiowej i mięśni. Gwałtowne skoki ciśnienia warunkują powstanie tachykardii, a także rozszerzania naczyń krwionośnych. Pojawiają się fale gorąca.

  Jakie są przeciwskazania do stosowania wszywki alkoholowej Esperal?

  Esperal w środowisku medycznym klasyfikowany jest jako lek i jak każdy z nich generuje konieczność wykluczenia przed użyciem przeciwwskazań medycznych. Do najważniejszych z nich należy:
  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
  • Poszczególne choroby przewlekłe i schorzenia – o wszystkich z nich informuje lekarz i w razie potrzeby zleca dodatkowe badania,
  • Brak zachowanej abstynencji przez minimum dwie doby przed zabiegiem,
  • Brak pełnoletności,
  • Brak podpisania zgody na zabieg,
  • Ciąża i karmienie piersią.

  Kiedy zdecydować się na zaszycie?

  Esperal może być formą pomocy w szczególności w przypadku kiedy:
  • Pacjent korzystający z innych form leczenia i terapii czuje niedosyt lub stwierdza ich niewystarczające działanie oraz niską efektywność,
  • Pacjent czuje, że nie ma już kontroli nad częstotliwością i ilością spożywanego alkoholu,
  • Pacjent potrzebuje dodatkowej motywacji i wsparcia,
  • Pacjent sięga po tego typu rozwiązanie z własnej, nieprzymuszonej woli, znając sposób jego działania.

  Jakie są zalety stosowania Esperalu?

  Zalety, które płyną ze stosowania Esperalu są następujące:
  • Wytworzenie w umyśle alkoholika swojego rodzaju psychicznej bariery wspierającej silną wolę – ze względu na brak kontroli nad sobą, alkoholik potrzebuje bodźca i bariery, co będzie w stanie powstrzymać go przed piciem. Formą takiego działania może być Esperal, który poprzez swoje cechy charakterystyczne, w tym skutki uboczne wywołuje lęk, strach i awersję do alkoholu.
  • Esperal pomaga wierzyć, że terapia ma sens i przynosi realną pomoc. Jego działanie zostało potwierdzone naukowo poprzez liczne badania.
  • Powstrzymywanie się przed sięganiem po kolejne dawki alkoholu ze względu na świadomość konsekwencji takiego działania stanowi formę leczenia awersyjnego, którego celem jest odstraszenie od picia. Jest to możliwe poprzez zaburzenie funkcji metabolizowania alkoholu przez enzymy wątrobowe. Organizm, który traci taką zdolność zaczyna gromadzić w sobie toksyczny aldehyd octowy, który odpowiada za wywołanie silnego zatrucia alkoholowego.
  • Leczenie Esperalem pod kątem finansowym jest dostępne niemalże dla każdego – w przeliczeniu, jeden dzień terapii awersyjnej kosztuje od 1 do 2 zł, przy czym codzienne koszty ponoszone przez zakup alkoholu są znacznie wyższe.
  • Jednorazowe zaszycie gwarantuje aktywność wszywki w okresie od 8 do 12 miesięcy. Jest to idealny moment na zmianę swoich nawyków.

  Czy warto stosować Esperal?

  Esperal jest substancją skuteczną, szczególnie w określonej grupie osób uzależnionych, o ile zajdą ku temu pewne warunki. Przede wszystkim efektywność wszywki podnoszą inne podejmowane przez Pacjenta działania antyalkoholowe. Sama tabletka cechuje się ograniczoną skutecznością. Esperal stosowany solo mimo, iż stwarzający zagrożenie zdrowotne, po swojej dezaktywacji i wchłonięciu jest całkowicie bezskuteczny przez co bez odpowiedniego wsparcia alkoholik wraca bezkarnie do nałogu, nie odczuwając żadnych dolegliwości. Z tego powodu istnieje konieczność traktowania wszywek jako jednego z elementów wielotorowych działań antyalkoholowych, gdzie podstawą zmian jest pomoc lekarzy, psychologów i terapeutów, a także wymiana doświadczeń w grupach AA.

  Czy wszywka alkoholowa Esperal jest szkodliwa?

  Wszywka sama w sobie nie jest szkodliwa, o ile wybierze się odpowiedni gabinet i lekarza, który będzie sprawować opiekę podczas zabiegu nad Pacjentem. Profesjonalność, indywidualne podejście i sterylność działań jest tutaj podstawą bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma także samo zachowanie danej osoby. Proces rekonwalescencji przebiega szybciej i jest mniej uciążliwy o ile stosuje się wszelkie zalecenia medyczne.

  Wszywkę implantuje się pod skórą po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, co jest korzystne ze względu na to, iż Pacjent nie czuje bólu, a w dodatku jest świadomy całej procedury medycznej.

  Po zabiegu na skórze Pacjenta widoczna jest jedynie mała blizna, a sama tabletka nie krępuje ruchów i nie jest widoczna ani wyczuwalna pod skórą.

  Ze względu na małą inwazyjność jeszcze tego samego dnia Pacjent może udać się do pracy lub domu zająć się swoja codziennością.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów