menu
 • Esperal wszywka alkohlowa Chorzów

  Profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Wszywka alkoholowa Chorzów

  Oryginalny lek, profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 732 082 168
 • Nawet niewielkie dawki alkoholu po zaszyciu mogą wywołać negatywne skutki

  Zanim dana osoba zdecyduje się na udział w zabiegu implantacji wszywki alkoholowej należy zapoznać się z działaniem antyalkoholowego Esperalu i jego substancji aktywnej – Disulfiramu. Jego głównym działaniem jest zablokowanie enzymu wątrobowego, który aktywnie bierze udział w procesach metabolicznych substancji alkoholowych. W ten sposób organizm nie mogąc poradzić sobie z obecnością etanolu, przekształca go w toksyczny aldehyd octowy, który następnie nie jest wydalany, a kumulowany w ciele człowieka, doprowadzając do silnego zatrucia alkoholem. Wszywka alkohlowa Chorzów - Powstaje więc reakcja disulfiramowa o charakterystycznych objawach, przy czym u każdego Pacjenta może ona przebiegać w nieco innej formie o innym natężeniu. Konsekwencji nie da się przewidzieć, jednak pewne jest, iż są one szkodliwe dla zdrowia (jeżeli Pacjent przed zabiegiem posiadał pewne choroby przewlekłe lub współistniejące z alkoholizmem może je niechcący pogłębić), a także mogą nawet wywołać śmierć.

  Wszywka alkoholowa daje najlepsze rezultaty w połączeniu z terapią odwykową

  Mimo skuteczności, wszywka alkoholowa nie może być jedyną formą antyalkoholową stosowaną w przypadku danego Pacjenta. Zaleca się łączenie Esperalu z psychoterapią, ponieważ jest to forma specjalistycznego wsparcia, uczącego pozytywnych wzorców zachowań. Efektywność zaszycia w takim przypadku zwiększa motywację i silną wolę Pacjenta, przy czym bez terapii dana osoba nie jest w stanie zmienić myślenia i nastawienia, a także przepracować swoich problemów. Można więc uznać, że zarówno wszywka alkoholowa, jak i wszelkie formy terapii wzajemnie oddziałują na siebie wzmacniając swoje działanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku początkowych faz leczenia uzależnienia.

  Przebieg zabiegu implantacji Esperal Chorzów

  Pierwszym krokiem jest odbycie rozmowy na linii lekarz-Pacjent, gdzie diagnozowane są problemy zdrowotne, a także określany poziom uzależnienia alkoholowego. Jeżeli dana osoba jest trzeźwa, zachowała minimum 48godzinną abstynencję, a także świadomie wyraża zgodę na zabieg, po znieczuleniu miejscowym podaje się jej Esperal Chorzów w ramach niewielkiego nacięcia skóry w okolicę mięśnia pośladkowego głęboko pod skórą. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa i dyskrecji. Wszywka alkohlowa Chorzów - Dawka leku ustalana jest indywidualnie z Pacjentem podczas konsultacji medycznej. Następnie rana jest zaszywana. Jeżeli wybór pada na szwy nierozpuszczalne, należy je zdjąć po około 7-10 dniach, w zależności w jaki sposób przebiega gojenie się rany.

  Esperal - przeciwwskazania

  • Niepełnoletność,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Brak zgody na zabieg lub świadomości konsekwencji działań Esperalu,
  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
  • Brak zachowanej abstynencji lub nietrzeźwość – warto odbyć odtruwanie alkoholowe,
  • Choroby przewlekłe: niewydolność oddechowo-sercowo-krążeniowa, niedokrwistość serca, nadciśnienie, zapalenie nerwu wzrokowego lub wielonerwowe, choroby wątroby,
  • Choroby i zaburzenia psychiczne oraz psychozy (z wyjątkiem psychoz alkoholowych), próby samobójcze.

  Skuteczność wszywki alkoholowej Esperal Chorzów

  Esperal Chorzów jest formą leczenia farmakologicznego o działaniu awersyjnym. Oznacza to, że potencjalnie pojawiające się skutki łączenia Disulfiramu z etanolem stanowią podstawę zniechęcenia Pacjenta do dalszego korzystania z psychoaktywnego działania napojów procentowych. Dzięki temu alkoholik zmotywowany jest do poszukiwania alternatyw radzenia sobie z głodem alkoholowym, a także przekierowuje swoją uwagę na inne działania, zupełnie inne niż picie alkoholu. Takie działanie motywuje do zmian i do utrzymania trwałej trzeźwości. Jest to o tyle korzystne, że ukazuje prozdrowotne aspekty nowego, trzeźwego stylu życia. Taki Pacjent ma więc poczucie sprawstwa, zaczyna odzyskiwać kontrolę nad sobą i sposobem bycia – jest przekonany o własnej skuteczności, a odczuwane małe sukcesy znacząco przybliżają do osiągnięcia założonych celów terapeutycznych.

  Tym samym, negatywne skutki spożywania alkoholu stanowią swojego rodzaju barierę powstrzymującą osobę uzależnioną przed sięgnięciem po kolejną dawkę napoju procentowego. Dzięki powstrzymaniu się od złamania abstynencji, alkoholik zwiększa swoje szanse na radzenie sobie z głodem alkoholowym. Duże znaczenie ma tutaj terapia, która pomaga zrozumieć na czym on polega i wyposaża Pacjenta w skuteczne metody walki z nim. Całość oddziaływań skutecznie pomaga wypracować kolejne głębokie zmiany służące trzeźwieniu.

  Czy wszywka alkoholowa działa na każdego?

  Esperal Chorzów niewątpliwie stanowi najbardziej popularną formę antyalkoholowych rozwiązań. Wszywka alkohlowa Chorzów - Reakcja disulfiramowa pojawia się za każdym razem, kiedy człowiek sięga po alkohol, przy czym reakcja organizmu może mieć różne natężenie, zależne od ilości i czasu spożycia. Trudno więc przewidzieć konkretną reakcję organizmu, dzięki czemu wywoływana awersja i strach przed alkoholem jest aż tak skuteczny. Warto dodać, że te osoby, które jednocześnie korzystały z pomocy psychologa znacząco zwiększały swoje szanse na wyjście z uzależnienia. Esperal skutecznie oddziałuje na ciało Pacjenta, jednak jedynie kompleksowe połączenie różnych działań umożliwia uporanie się z psychicznymi i mentalnymi czynnikami rozwojowymi alkoholizmu.

  Jak długo działa wszywka alkoholowa ?

  Producent leku zapewnia minimum osiem miesięcy okresu ważności Esperalu, przy czym środowisko leczniczo-terapeutyczne jest ze sobą zgodne i wskazuje na istnienie widełek czasowych, wahających się od 8 do 12 miesięcy działań przy jednorazowym podaniu tabletki. Jest to uzależnione od różnych czynników, np. podanej dawki leku, stopnia uzależnienia Pacjenta, jego wagi, a także poziomu aktywności fizycznej.

  Co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu?

  • Opieka chirurga – jego stan wiedzy, doświadczenie i ogólne nastawienie do Pacjenta,
  • Zachowanie dyskrecji działań i miłej atmosfery podczas zabiegu,
  • Sterylność działań w warunkach ambulatoryjnych,
  • Podanie znieczulenia,
  • Odpowiedni sprzęt i narzędzia zabiegowe,
  • Możliwość przedłużenia działania zaszycia po zakończeniu działania leku poprzez kolejny zabieg.

  Wskazania do zabiegu wszycia Esperalu

  Leczenie alkoholizmu terapią awersyjną wskazane jest dla osób, które są silnie zmotywowane do walki z chorobą alkoholową, ale ciężko jest im utrzymać całkowitą abstynencję. Wszywka przeznaczona jest dla osób, które chciałyby rozpocząć zupełnie nowe życie w całkowitej trzeźwości. Dość często są to osoby, które długotrwale nadużywały napoje alkoholowe i etanol wyrządził już dość duży uszczerbek na zdrowiu. Warto przy każdej zaznaczać, że wszywka nie powinna być stosowana samodzielnie. Tylko kompleksowe leczenie choroby alkoholowej po zaszyciu gwarantuje oczekiwany rezultat terapeutyczny. Stosowanie wielu innych form leczenia alkoholizmu oprócz wszywki (np. terapii grupowych albo indywidualnych, spotkań w grupie AA i innych) jest niezbędne aby całkowicie wrócić do trzeźwości.

  Zalecenia przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal

  Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest zabiegiem inwazyjnym. W związku z tym nie ma konieczności wykonywania ewentualnych dodatkowych badań przed jego wykonaniem. Najważniejszym zaleceniem przed zaszyciem jest całkowita abstynencja. Pacjent musi zrezygnować z picia alkoholu na minimum 24 godziny przed jego wykonaniem. Im dłuższy będzie okres abstynencji – tym lepiej. Związane jest to z możliwością natychmiastowej reakcji aktywnego składnika wszywki alkoholowej z etanolem, który może spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Zawsze przed wykonaniem zaszycia lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do implantacji.

  Dlaczego wszywka alkoholowa Esperal określana jest mianem terapii awersyjnej?

  Lek Esperal w postaci tabletek wszywany podskórnie ma na celu wywołanie wstrętu u osoby uzależnionej do spożywania nawet niewielkich ilości alkoholu. Związane jest to z wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości, przypominających kaca, lecz dużo bardziej intensywnych oraz niebezpiecznych. Nieprzyjemne doznania występujące po połączeniu aktywnego składnika wszywki alkoholowej (Disulfiramu) z etanolem mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu, a także zagrażać życiu pacjenta. Osoba uzależniona wiedząc czym to grozi – najczęściej podejmuje decyzję o całkowitej rezygnacji ze spożywania trunków wysokoprocentowych.

  Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

  Wszywka alkoholowa Esperal jest pomocniczą formą leczenia alkoholizmu. Warto zaznaczyć, że jeżeli będzie ona stosowana samoistnie nie osiągniemy za jej pomocą oczekiwanych rezultatów. Wszywka ma na celu skutecznie powstrzymywać osobę uzależniona przed spożywaniem alkoholu. Alkoholik z wszywką alkoholową Esperal pod skórą z obawy przed wystąpieniem działań niepożądanych rezygnuje ze spożywania trunków wysokoprocentowych. Po zabiegu zaszycia trzeba zgłosić się na inną formę terapii (opartą na działaniach psychoterapeutycznych). Największa skutecznością charakteryzują się zamknięte ośrodki leczenia uzależnień. W takich placówkach istnieje możliwość zgłoszenia się na terapię indywidualną lub też grupową. Istnieje możliwość zgłoszenia się na terapię finansowaną przez NFZ, lecz dużo dłużej się na nią czeka. Wszystko zależne jest od danych predyspozycji pacjenta i jego motywacji do leczenia. Po wyjściu z ośrodka osoby uzależnione mają silnie wyrobiony zmysł samokontroli. Pozwala im to skutecznie utrzymywać abstynencję również po wyjściu z placówki. Oczywiście nadal możemy wspomagać się terapią awersyjną jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Istnieją też inne formy walki z nałogiem, jednym z również dość często wybieranych są spotkania w grupie Anonimowych Alkoholików. To osoba uzależniona decyduje gdzie i jak chce się leczyć, my możemy jej tylko podpowiadać, ale nie zmuszać do leczenia.

  Dlaczego warto zastosować wszywkę alkoholową Esperal?

  Leczenie choroby alkoholowej najlepiej rozpocząć we pierwszej fazie uzależnienia. To właśnie wczesne wykrycie uzależnienia i podjęcie terapii awersyjnej daje najlepsze efekty leczenia. Decyzja o zabiegu zaszycia alkoholowego dla wielu pacjentów nie jest łatwa. Ważne jest, że nie powinniśmy zmuszać osoby uzależnionej do implantacji wszywki, ponieważ jeżeli pacjent sam nie podejmie takiej decyzji, zmuszanie go może przynieść odwrotny skutek. Co więcej, jeżeli pacjent z wszywką napije się nawet niewielkiej ilości trunku wysokoprocentowego może to dla niego bardzo źle się skończyć. W skrajnych przypadkach połączenie etanolu z Disulfiramem powoduje zawał serca. Jednak jeżeli osoba uzależniona zdecyduje się na terapię Esperalem i uzyskana dzięki miej długotrwała abstynencja pozwoli uwierzyć w słuszność tej formy walki z alkoholizmem. Pacjent w takiej sytuacji najczęściej potwierdza skuteczność terapii awersyjnej i poleca zaszycie alkoholowe innym chorym na alkoholizm. Zgłoś się do naszego gabinetu i zawalcz o swoje lepsze życie w całkowitej trzeźwości. Z nami wygrasz walkę z nałogiem alkoholowym i odzyskasz dawną radość z życia.

  Jakie dolegliwości pojawiają się po połączeniu Esperalu z alkoholem?

  Podstawą działania Esperalu jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy w wyniku połączenia spożywanego alkoholu z zaimplantowanym podskórnie Esperalem dochodzi do wywołania takich objawów jak:
  • Wymioty, nudności, biegunka,
  • Problemy z oddychaniem i duszności,
  • Ból i zawroty głowy,
  • Ból mięśni i brzucha,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia,
  • Zaczerwienienie skóry na twarzy w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych,
  • Nieprawidłowa akcja serca – tachykardia,
  • Zwiększenie wydzielania potu,
  • Drgawki mięśniowe,
  • Lęk i strach.

  Czy zabieg jest bolesny?

  Nie – procedura zabiegowa jest całkowicie bezbolesna. Wiąże się to ze wcześniejszym podaniem znieczulenia miejscowego, które działa jeszcze po wyjściu z gabinetu. Tym samym dana osoba nie musi zażywać dodatkowych środków przeciwbólowych, a spokojnie może wrócić do swojej typowej codzienności w domu i w pracy, pełniąc obowiązki służbowe.

  Jak wygląda przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

  Tabletki podaje się w formie implantu. Umieszcza się je głęboko pod skórą Pacjenta w okolicy pod powięziowej. Zazwyczaj lekarz proponuje okolicę mięśnia pośladkowego, ponieważ dzięki temu dana osoba ma gwarancję stuprocentowej dyskrecji zabiegowej. Sama tabletka jest niewyczuwalna ani przez skórę, ani podczas ruchów. Samo nacięcie skalpelem skóry jest niewielkie, zwykle na szerokość 1-2 cm. Ze względu na brak konieczności podawania znieczulenia ogólnego (w trosce o dobro Pacjenta znieczulenie jest miejscowe) Pacjent podczas całego zabiegu jest świadomy i zdolny do kontaktowania się z lekarzem. Następnie rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi lub nierozpuszczalnymi, które należy zdjąć po okresie 7-10 dni.

  Jak duża jest blizna po implantacji? Czy jest widoczna?

  Blizna jest niewielka i ledwo widoczna. Ma ona wielkość nacięcia skalpelem, a przy współczesnych metodach zamykania rany jej widoczność jest jedynie kosmetyczna.

  Czy Esperel może nie zadziałać?

  Nie – substancja aktywna Esperalu, czyli Dosilfiram działa zawsze jeżeli dochodzi do połączenia jego działania z alkoholem, przy czym nawet jego najmniejsze ilości już dadzą objawy nadwrażliwości i nietolerancji alkoholowej, dając upust nieprzyjemnym objawom. Kluczowe znaczenie tutaj ma dawka podanego leku – jeżeli będzie ona zbyt niska Esperal zadziała za słabo, niewystarczająco awersyjnie i nieefektywnie. Jeżeli będzie ona zbyt duża stworzy bardzo poważne zagrożenie nawet dla życia danej osoby.

  Znane są także przypadki, gdzie organizm człowieka zareagował na podaną tabletkę jak na ciało obce. Jest to sytuacja skrajna i bardzo rzadka, aczkolwiek całkowicie możliwa. W takiej sytuacji wokół tabletki tworzy się swoista warstwa ochronna, która pełni funkcję izolacji. W ten sposób lek nie może zacząć się wchłaniać, a aktywne substancje nie są uwalniane do organizmu. Objawem odrzucenia wszywki i potraktowania jej jak ciało obce jest wyciek surowicy z miejsca podania leku, obrzęk, zaczerwienienie, a także swędzenie rany.

  Znane są także przypadki prowadzenia nieuczciwych praktyk medycznych, gdzie w nieprofesjonalnych gabinetach Pacjentom podaje się niedziałające placebo zamiast oryginalnego leku Esperal. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby lek zadziałał w oczekiwany sposób. Z tego powodu zawsze przed udaniem się na zabieg należy dokładnie sprawdzić gabinet, w którym chce się odbyć zabieg, zasięgając opinii w środowisku, a także badając wyposażenie miejsca, jak i kwalifikacje i doświadczenie osób tam zatrudnionych.

  Przychodząc na zabieg do naszego gabinetu macie Państwo zagwarantowane podanie oryginalnego leku zawierającego w składzie Disulfiram. Lek jest odpakowywany jedynie w obecności Pacjenta. Dzięki temu świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

  Czy dostanę zaświadczenie o wszytym Esperalu?

  Tak – wydawane po zabiegu zaświadczenie jest potwierdzeniem przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku z substancją czynną jaką jest Disulfiram, co jest gwarantem skuteczności leczenia.

  Czy Esperal szkodzi zdrowiu?

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Przede wszystkim etanol wchodzący w reakcję z Disulfiramem generuje spotęgowanie objawów zatrucia alkoholowego, popularnie utożsamianego z kacem, przy czym w tym przypadku jest to znacznie bardziej nasilone, dłużej trwające i znacznie bardziej dokuczliwe, stwarzając pewne niebezpieczeństwa. Organizm, który utracił zdolność do trawienia alkoholu wyeksponowany jest na toksyczne działanie aldehydu octowego, będącego głównym metabolitem alkoholu. W efekcie człowiek odczuwa dolegliwości ze strony układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Pojawiają się problemy z oddychaniem, tachykardia, a nawet zawał. Brak szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

  Czy Esperal jest niebezpieczny?

  Sam Disulfiram nie jest ani szkodliwy, ani toksyczny. Na co dzień jest neutralny dla organizmu. Tym samym trzeźwy Pacjent nie musi się obawiać niebezpieczeństw. Skutki uboczne są wynikiem złamania zasad abstynencji.

  Czy po zaszyciu można pić piwo bezalkoholowe?

  Każde uzależnienie posiada swój unikalny aspekt fizyczny, jak i psychiczny. Tym samym sięgając po napoje imitujące te alkoholowe człowiek próbuje oszukać sam siebie, utrudniając możliwości uleczenia, utrwalając ryzykowne zachowania, negatywne postępowanie, przyzwyczajenia i nawyki. Większość z osób, które sięgały po piwa bezalkoholowe po zakończeniu kuracji Esperalem niestety sięga po czysty alkohol.
  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów