menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Bytom

    W pełni bezpieczny zabieg

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Esperal Bytom

    Łatwy sposób na pokonanie alkoholizmu

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Czym jest wszywka alkoholowa?

    Wszywka alkoholowa Esperal Bytom to rodzaj pomocy farmakologicznej, który stosowany jest w trakcie leczenia odwykowego. Mianem wszywki określa się tabletki z substancją czynną Disulfiram, która odpowiada za skuteczność tej metody. Tabletki wszczepia się pod skórą osoby uzależnionej od alkoholu, by pomóc jej zachować stan trzeźwości. W trakcie terapii wszywką do organizmu uzależnionego uwalniany jest Disulfiram, który nie powoduje żadnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, dopóki w ciele nie pojawi się alkohol etylowy. Wówczas Disulfiram powoduje zaburzenie prawidłowego metabolizmu etanolu w wątrobie. W normalnych warunkach etanol przekształcany jest do aldehydu octowego, a następnie do kwasu octowego, by móc zamienić się w wodę oraz dwutlenek węgla, które bezpieczne usuną się z organizmu. W przypadku działania wszywki w ciele gromadzi się aldehyd octowy, który wywołuje wiele nieprzyjemnych objawów. Pojawiać się będą one za każdym razem, gdy alkoholik sięgnie po alkohol.

    Jak wygląda leczenie alkoholizmu w przypadku wszycia Esperalu?

    Wielu pacjentów decyduje się na pomoc w postaci wszywki alkoholowej. Najlepiej zdecydować się na nią na samym początku leczenia, można jednak wszyć ją w każdym momencie odwyku. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zbiera informacje na temat pacjenta, by móc ocenić, czy tabletki z Disulfiramem będą w jego przypadku bezpieczne.

    Po zabiegu pacjent może kontynuować leczenie odwykowe, wszywka alkohlowa Bytom a wszywka będzie dodatkowym wsparciem w zachowaniu trzeźwości. Należy wiedzieć, że nie zmniejsza ona głodu alkoholowego, z tym pacjent musi poradzić sobie w trakcie terapii, jest to jednak do osiągnięcia.

    Wskazania do wszycia Esperalu

    Wszywka alkoholowa Esperal Bytom polecana jest w szczególności, gdy:

    • osoba uzależniona chce podjąć się leczenia alkoholowego, nie jest jednak w stanie samodzielnie zachować trzeźwości;
    • osoba uzależniona często się upija, a chciałaby zmienić swoje nawyki i życie;
    • uzależnienie spowodowało już wiele uszkodzeń i należy szybko podjąć leczenie odwykowe.

    Jakie objawy pojawiają się u osoby, która po wszywce Disulfiramu spożyła alkohol?

    Gdy osoba uzależniona wprowadzi do swojego organizmu alkohol etylowy już po około kwadransie poczuje skutki swojej decyzji. Ważne jest zrozumienie, że nie chodzi tylko o alkohol w postaci napoju wyskokowego, takiego jak wino, wódka czy piwo. Również alkohol w postaci syropów na kaszel, płynów do dezynfekcji, ciast nasączanych, a nawet perfum wywoła reakcję disulfiramową. Przy niewielkiej dawce alkoholu pacjent będzie odczuwał ogólne osłabienie organizmu, zawroty głowy, nudności, skoki ciśnienia, kołatanie serca, a także lęk oraz niepokój i spadek nastroju. W przypadku spożycia większej dawki etanolu może dojść do objawów zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Należą do nich między innymi utrata przytomności, zawał serca, utrata wzroku, uszkodzenia nerek lub wątroby.

    Jak długo działa Esperal Bytom?

    Wszywka alkoholowa umieszczona w ciele pacjenta działać będzie od 8 do około 12 miesięcy. Nie ma jednak reguły, która pomoże ustalić jaki będzie dokładny czas dla każdej osoby uzależnionej. Zależne jest to od indywidualnych predyspozycji, od ilości wszytego leku oraz od mocy uzależnienia od alkoholu. W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do uczulenia na wszywkę, w takiej sytuacji będzie trzeba usunąć wcześniej tabletki z ciała, jest to jednak praktycznie niespotykana sytuacja.

    Jak przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie jest bardzo skomplikowany, wymaga jednak pewnych przygotowań. Najbardziej istotną kwestią jest zachowanie trzeźwości, gdyż alkohol w ciele w trakcie umieszczania Disulfiramu od razu uruchomiłby reakcję disulfiramową, co byłoby niebezpieczne dla pacjenta. Dlatego tak ważne jest zachowanie minimum 24 godzinnej abstynencji przed zabiegiem, jednak im dłużej ona będzie trwać tym lepiej. Dodatkowo lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które należy okazać przed zabiegiem. Pacjent przed wykonaniem zabiegu musi podpisać zgodę na wszczepienie Esperalu, wszywka alkohlowa Bytom gdyż nie można umieścić go w ciele osoby, która nie wyraziła na to dobrowolnej zgody.

    Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów

    Wszywka alkoholowa Esperal Bytom – jak wygląda zabieg w naszej placówce?

    Nasz gabinet oferuje zabieg wszycia wszywki alkoholowej, który wykonują tylko najlepsi specjaliści odpowiednio przygotowani do tego zadania. Posiadamy nowoczesny sprzęt medyczny i oryginalny lek, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie w trakcie zabiegu. Jak dokładnie wygląda zabieg wszycia wszywki alkoholowej?

    Przed przeprowadzeniem implantacji wszywki alkoholowej, lekarz rozmawia z pacjentem na temat jego zdrowia, alergii oraz uzależnienia i tym samym jest w stanie ocenić, czy zabieg wszywki w tym konkretnym przypadku będzie możliwy i bezpieczny. Jeśli tak, ustala on dokładną dawkę leku, a także rodzaj szwów i inne opcje dostępne w trakcie wszycia wszywki.

    W dzień zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, a następnie skóra w miejscu umieszczenia tabletek jest nacinana ostrym i sterylnym skalpelem. Chirurg po włożeniu tabletek z Disulfiramem, zamyka ranę i zakłada szwy. Na koniec na szwy zakładany jest opatrunek, a pacjent gdy czuje się dobrze, może udać się do domu. W przypadku podjęcia decyzji o szwach nierozpuszczalnych należy umówić się na wizytę kontrolną, na której lekarz oceni gojenie się rany i zdejmie założone szwy. Po zakończonym zabiegu, pacjent może udać się do domu, warto jednak, by odebrał go ktoś bliski.

    Wszywka alkoholowa Esperal Bytom – przeciwwskazania i ostrzeżenia

    Choć wszywka alkoholowa jest bezpieczną metodą pomocniczą w leczeniu alkoholizmu, niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić. Istnieje część przeciwwskazań, które gdy występują u osoby uzależnionej, mogą być powodem do braku zgody na zabieg:

    • uczulenie na Disulfiram oraz inne składniki tabletki wszywanej pod skórę;
    • choroby układu krążeniowego oraz serca, w tym nadciśnienie tętnicze, niewydolności serca oraz zawały przebyte w ciągu ostatniego półrocza;
    • podejmowanie prób samobójczych w przeszłości, inne zaburzenia natury psychologicznej;
    • w przypadku kobiet przeciwwskazaniem jest okres ciąży oraz karmienia piersią.

    Poza tymi najczęstszymi przeciwwskazaniami choroby takie jak epilepsja czy cukrzyca również mogą wykluczyć z zabiegu. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie rozmowy z lekarzem nie zatajać żadnych informacji na temat swojego zdrowia, gdyż ukrycie pewnych chorób oraz przyjmowanych leków, może pogorszyć stan zdrowia osoby uzależnionej, a nawet zagrozić jego zdrowiu i życiu.

    Wszywka alkoholowa Esperal Bytom cena zabiegu zaszycia

    Część osób uzależnionych od alkoholu zastanawia się czy warto podejmować pomoc w postaci wszywki, głównie ze względów finansowych. Cena wszywki alkoholowej waha się w granicach kilkuset złotych, a więc jest to koszt niecałych stu złotych na miesiąc, biorąc pod uwagę fakt, że wszywka działa minimum 8 miesięcy. Jej ostateczny koszt ustalany jest w trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu. Lekarz prowadzący ustala dokładną dawkę leku, pomaga zdecydować pacjentowi jaki rodzaj szwów założyć oraz informuje o dodatkowych opcjach, takich jak podanie antybiotyku. Od tych wszystkich czynników zależeć będzie cena końcowa zabiegu dla każdego pacjenta indywidualnie.

    Gdzie wszywa się Esperal?

    Wszywanie tabletek z Disulfriamem to zabieg, który przeprowadza lekarz chirurg. Miejscem, w które wszywane są tabletki jest pośladek, łopata lub plecy, jednak pacjenci najczęściej decydują się na pierwsze z wymienionych miejsc. Tabletki umieszczane są głęboko pod skórą, praktycznie tuż przy mięśniu, wszywka alkohlowa Bytom głównie dla komfortu pacjenta. Dzięki temu pacjent nie będzie ich odczuwał w trakcie wykonywania codziennych czynności. Takie działanie ma również drugie zadanie – pacjent nie będzie w stanie samodzielnie wyjąć z ciała tabletek, co zdarzało się w przeszłości i potrafiło być opłakane w skutkach.

    Esperal - czego nie wolno spożywać w trakcie leczenia tabletkami z Esperalem

    W trakcie terapii wszywką pacjenta obowiązuje całkowity zakaz spożywania etanolu, w przeciwnym razie wystąpią objawy zatrucia alkoholowego. Poniżej lista produktów zakazanych w trakcie działania wszywki alkoholowej:

    • napoje alkoholowe wysoko oraz niskoprocentowe;
    • produkty spożywcze zawierające alkohol, takie jak cukierki czy ciasta, a także ocet;
    • potrawy, które zawierają alkohol niepoddany obróbce termicznej (sosy, które się gotowały można spożywać, gdyż alkohol z nich wyparował, pozostawiając jedynie smak alkoholu);
    • płyny do płukania ust;
    • syropy oraz inne leki na kaszel;
    • maści oraz kremy rozgrzewające;
    • płyny do dezynfekcji rąk;
    • perfumy oraz wody kolońskie;
    • balsamy po goleniu;
    • piwa i inne alkohole bezalkoholowe.

    Wykwalifikowany personel medyczny i najnowocześniejszy sprzęt

    W naszym prywatnym gabinecie korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu medycznego, który zapewnia skuteczność przeprowadzanych zabiegów oraz bezpieczeństwo pacjentów. Dbamy o to, by zawsze zachowywane były najwyższe standardy czystości, sterylności oraz bezpieczeństwa, co jeszcze bardziej zwiększa zadowolenia naszych pacjentów z wizyt w naszym gabinecie. Lekarze specjaliści, którzy przeprowadzają zabiegi to osoby, które posiadają szeroką wiedzę medyczną na temat choroby alkoholowej i które mają duże doświadczenie w kwestii przeprowadzania zabiegów chirurgicznych.

    Zadowolenie pacjentów jest naszym priorytetem

    Nasz prywatny gabinet to miejsce, w którym podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Wiemy jak ciężka może być choroba alkoholowa, dlatego zapewniamy spokój, komfort oraz pełne zrozumienie dla każdego przypadku choroby. Współpracujemy tylko z doświadczonymi specjalistami, których misją jest niesienie pomocy osobom chorym na alkoholizm. Nieustająco aktualizujemy naszą wiedzę na temat leczenia alkoholizmu, dlatego korzystamy tylko z nowoczesnych i sprawdzonych metod leczenia. Zabieg wszycia wszywki alkoholowej w naszym gabinecie to gwarancja komfortu, bezpieczeństwa oraz skuteczności leczenia.

    Wszywka alkoholowa Esperal – opinie

    Wszywka alkoholowa Esperal ma wielu zwolenników, ale również i przeciwników. Część terapeutów uważa, że jest ona nieetyczna oraz nie powoduje u pacjenta zrozumienia, że alkohol nie jest potrzebny w jego życiu, a jedynie lęk i wstręt do alkoholu. Niezależnie jednak od opinii przeciwników wszywki, zdecydowana większość popiera stosowanie jej w trakcie leczenia alkoholowego. Pacjenci, którzy się na nią zdecydowali potwierdzają, że była dla nich dużym wsparciem i dzięki niej łatwiej było im przetrwać leczenie odwykowe. Badania pokazują również, że zastosowanie wszywki alkoholowej zmniejsza ryzyko przerwania leczenia alkoholowego w trakcie jego trwania oraz powrotu do picia po wyjściu z ośrodka odwykowego.

    W razie jakichkolwiek wątpliwości osoba uzależniona może skontaktować się z placówkami leczenia odwykowego, w których pracownicy opowiedzą dokładnie o zabiegu, a także o jego korzyściach. Dobrze jest również poszukać opinii na temat wszywki w sieci, gdyż historie innych osób uzależnionych od alkoholu to najlepsze potwierdzenie na to, że jest ona skuteczną pomocą w problemie alkoholowym.

    Czy po wykonanym zabiegu można prowadzić samochód?

    Tak – prowadzenie samochodu po wykonaniu zabiegu z zastosowaniem wszywki alkoholowej Esperal można prowadzić samochód bez większych przeszkód. Jest to możliwe dzięki temu, iż sam lek, jak i jego składniki nie wpływają w żaden sposób na poziom koncentracji, zdolności motorycznych, ani nie obniżają refleksu u danego Pacjenta. Planując jednak przyjazd samochodem zaleca się, aby zapewnić sobie towarzystwo innej osoby, ponieważ zdarza się dość rzadko, że Pacjenci mogą reagować lekkim zmęczeniem i czuć się ospale po podaniu znieczulenia miejscowego. Jest ono podobne do tego podawanych w gabinetach stomatologicznych, więc jeśli dana osoba wie, że nie pojawią się u niej skutki uboczne znieczulenia, jak najbardziej prowadzenie samochodu jest dozwolone.

    Po jakim czasie mogę wrócić do pracy?

    Zabieg zaszycia alkoholowego ma kilka atutów, dzięki którym powrót do pracy lub domu jest możliwy jeszcze tego samego dnia. Przede wszystkim jest to ingerencja bezpieczna o małej inwazyjności, a także niewielkim skomplikowaniu działań. Dodatkowo działające jeszcze po wyjściu z gabinetu znieczulenie obniża ból i dyskomfort związany z nacięciem skóry. Łącząc te atuty ze sobą można śmiało powiedzieć, że nie ma wskazań do rezygnacji ze swojej aktywności zawodowej i codziennego pełnienia typowych dla siebie obowiązków. Należy jednak uwzględnić konieczność ograniczenia ciężkich ćwiczeń fizycznych oraz nadwyrężania się w dniu zabiegu. Podsumowując – o ile praca nie jest związana z np. dźwiganiem ciężarów, nie ma konieczności pozostawania w domu. Warto także zadbać o czysty opatrunek, a także luźny ubiór, niekrępujący ruchów, aby unikać podrażniania miejsca implantacji wszywki.

    W jakim miejscu umieszczana jest wszywka Esperal?

    Zazwyczaj wybieranym miejscem na implantację wszywki jest pośladek, łopatka lub ramię. Są to miejsca, które szczególnie zapewniają dyskrecję, dzięki czemu powstała po zabiegu blizna jest całkowicie niewidoczna. W sytuacji kiedy Pacjent wskaże inne miejsce i jest to możliwe z medycznego punku widzenia, tabletki można podać w inne części ciała. Sam lek umieszcza się głęboko pod skórą, dokładnie pod powięzią.

    Czy po zabiegu konieczna jest kontrolna wizyta u lekarza?

    W większości przypadków nie, aczkolwiek zdarzają się sytuacje, które generują konieczność odbycia wizyty kontrolnej. Pierwszą taką sytuacją jest konieczność zdjęcia szwów nierozpuszczalnych. W takim przypadku należy zgłosić się do gabinetu między 10, a 14 dniem od zabiegu w celu ich usunięcia. Można temu zapobiec stosując szwy rozpuszczalne, znacznie bardziej komfortowe. Drugą sytuacją, która generuje konieczność odbycia konsultacji medycznej jest zaobserwowanie takich niepokojących objawów jak: wyciek płynu surowiczego z miejsca implantacji, jego obrzęk, bolesność, zaczerwienienie miejsca podania Esperalu. Takie czynniki mogą świadczyć o potraktowaniu leku przez organizm jak ciała obcego, które próbuje usunąć. Procedurą w takiej sytuacji jest usunięcie wcześniej podanych tabletek i wprowadzeniu pod skórę nowych. Może to wykonać jedynie lekarz chirurg. Samodzielne próby usuwania wszywki nie są możliwe i mogą skończyć się tragicznie.

    Jakie ograniczenia w życiu codziennym powoduje wszywka?

    Decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego Pacjent musi liczyć się z tym, iż wymusza ona inne podejście do swoich codziennych nawyków i wykonywanych czynności, uwzględniając w tym pewne ograniczenia. Przede wszystkim wszywka generuje konieczność zrezygnowania z picia alkoholu. Jest to związane bezpośrednio z jej działaniem i właściwościami, przy czym zachowana abstynencja znacząco poprawia komfort życia. Należy pamiętać, że podczas terapii wszywką należy unikać nie tylko samych napojów procentowych, ale wszelkich produktów z etanolem w składzie. Tym samym potencjalne zagrożenie może płynąć z płynów do higieny ust, niektórych kosmetyków (perfum, dezodorantów, pianek do golenia, wód kolońskich), leków (syropów na kaszel i niektórych antybiotyków), poszczególnych chemikaliów, a także produktów spożywczych jak ocet, ciasta i słodycze nadziewane alkoholem.

    Czy użyty lek wchodzi w interakcję z innymi lekami?

    O ile dane preparaty nie powiadają w składzie alkoholu, to sam Disulfiram, będący substancją czynną Esperalu, nie wchodzi w żadne reakcje ze stosowanymi lekami na co dzień. Nie mniej jednak zanim Pacjent zastosuje dany lek, obowiązkowo powinien przeczytać ulotkę, zapoznać się ze składem wyrobu lub zasięgnąć porady lekarza tudzież farmaceuty, informując ich o odbywaniu leczenia wszywką.

    Jak długo trwa leczenie wszywką?

    Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Szacuje się, że pojedynczo wykonany zabieg zapewnia czas terapeutyczny wahający się od 8 miesięcy, czego gwarancję daje producent Esperalu, do nawet roku. Czas ten uzależniony jest od indywidualnych czynników osobowych Pacjenta. Nie można jednak jednoznacznie określić, że jednorazowe podanie wszywki będzie w danym przypadku wystarczające. Wiele osób wraca do gabinetów w momencie dezaktywacji wszywki, ponieważ nie czują się jeszcze na siłach samodzielnie stawić czoła uzależnieniu – w dalszym ciągu potrzebują wzmacniania motywacji i wsparcia. Są także takie osoby, które jeszcze podczas leczenia proszą lekarzy o usunięcie Esperalu ze względu na silny głód alkoholowy. Innym z kolei czas tych kilku miesięcy w zupełności wystarcza i po tym czasie są w stanie samodzielnie utrzymać abstynencję.

    Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z zastosowaniem Esperalu?

    Zabieg może zostać odradzony osobom, które:
    • Nie są pełnoletnie,
    • Ich stan wskazuje na spożycie alkoholu lub nie zachowały obowiązkowej 48 godzinnej abstynencji przed zabiegiem – w takim przypadku należy odczekać lub udać się na odtruwanie alkoholowe,
    • Wykazują nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki Esperal,
    • Są kobietami w ciąży lub w okresie karmienia piersią,
    • Chorują przewlekle na: choroby psychiczne, choroby układu krążenia, choroby serca, posiadają niewydolność oddechową, nieuregulowaną cukrzycę, posiadają zapalenie nerwu wzrokowego lub zapalenie wielonerwowe,
    • W przeszłości przechodzili przez próby samobójcze.