menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Ruda Śląska

    Tani sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Wszywka alkoholowa Ruda Śląska

    Bezbolesny sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Metody leczenia alkoholizmu

    Esperal Ruda Śląska jest jedną z metod leczenia alkoholizmu. Wiele osób decyduje się na wszywkę alkoholową z nadzieją, że nie powróci już do zgubnego nałogu alkoholowego. Niestety wiele osób również zapomina, że Esperal Ruda Śląska nie jest jedynym sposobem na wyjście z nałogu.

    Na czym polega zaszycie alkoholowe?

    Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą leku z Esperalem. Jest to niewielka kapsułka, która zawiera w sobie lek. Nie jest widoczna pod skórą. Sam zabieg wszycia Esperalu trwa około 30 minut. Dzięki niemu możemy w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko ponownego wejścia w tzw. ciąg alkoholowy. Esperal sprawia, że przy spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, nasz organizm reaguje bardzo mocno, podobnie jak przy zatruciu alkoholowym. Pojawia się ból głowy, a także mdłości oraz wymioty. W ten sposób osoba uzależniona zraża się do alkoholu, przez co może nie chcieć go spożywać. Esperal Ruda Śląska działa przez rok, a dzięki temu znacznie zmniejsza ryzyko ponownego sięgnięcia po alkohol. Nie jest to jednak jedyna metoda leczenia alkoholizmu i nie powinna być tak traktowana. Dzięki specjalistom możliwe jest skuteczne leczenie alkoholizmu z użyciem Esperalu, ale nie w momencie, kiedy inne terapie okazują się skuteczne.

    Dlaczego sam Esperal nie może być metodą leczenia alkoholizmu?

    Alkoholizm jest bardzo złożonym nałogiem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, dlaczego sięga po kolejny kieliszek. Dopiero dogłębne zrozumienie problemu pozwala w znacznym stopniu ograniczyć alkohol, by później całkowicie z nim zerwać. Sam Esperal działa odstraszająco jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Osoby z wszywką alkoholową często boją się spożywać alkohol, ze względu na nieprzyjemne objawy. Niestety ten strach nie jest jedyną metodą walki z nałogiem. Oprócz wszywki alkoholowej stosowana jest terapia, polegająca na rozmowie z terapeutą, który uświadamia nam nasze wszystkie pomyłki względem myślenia o sobie oraz o alkoholu. Jest on jedynie ucieczką przed prawdziwymi problemami, które spotykamy na swojej drodze. Wypieranie ich za pomocą spożywania alkoholu może mieć straszne skutki, nie tylko zdrowotne, ale przede wszystkim sprawia, że problemy mocno się pogłębiają. Alkohol musi zostać wyparty przez osobę uzależnioną, ponieważ nie rozwiązuje on problemów, a jedynie nakręca spiralę poczucia winy. Terapeuci na indywidualnych spotkaniach często rozmawiają z osobami uzależnionymi o problemach zdrowotnych, a także rodzinnych, wszywka alkoholowa Ruda Śląska - czy zawodowych. Dla osoby uzależnionej są one nie do przejścia, kiedy w rzeczywistości można skutecznie je rozwiązać. Poznanie problemu, mechanizmów nałogu oraz samych siebie, pozwala bardzo dobrze zgłębić problem alkoholizmu, a przede wszystkim sprawić, by był on już przeszłością, kiedy wydobędziemy się z nałogu. Dzięki odpowiedniej terapii w połączeniu z zaszyciem alkoholowym osoby uzależnione mogą mieć szansę na zmianę swojego życia i uwolnienie się z alkoholizmu. Odpowiednia terapia zmniejsza również ryzyko powrotu do nałogu.

    Zaszycie od alkoholu – postaw na nowe, zdrowe życie

    Alkoholik może nabawić się awersji względem alkoholu pod warunkiem, że podda się zabiegowi zaszycia alkoholowego. Jest to forma farmakologicznego leczenia awersyjnego, które z powodzeniem stosuje się w wielu krajach na świecie, przy czym każdego dnia zgłaszają się kolejni Pacjenci po tę formę pomocy. Skuteczność leczenia Esperalem warunkuje czas wchłaniania się leku do krwioobiegu. Jednorazowe podanie warunkuje okres od 8 do 12 miesięcy działań. Po tym czasie Pacjent ma wybór – albo ponownie się zaszyć, jeżeli nie czuje się na siłach stawienia czoła swojemu uzależnieniu bez dodatkowego wsparcia, albo zrezygnować z drugiego zabiegu i spróbować samodzielnie utrzymać abstynencję.

    Sam zabieg jest mało skomplikowany, a przede wszystkim bezpieczny i bezbolesny, a w trosce o dobro Pacjenta odbywa się jedynie pod opieką i kontrolą lekarza chirurga. Umieszcza on lek pod skóra w okolicy pośladka, łopatki lub ramienia po wcześniejszym podaniu znieczulenia. Zabieg kończy się zaszyciem rany, założeniem opatrunku i podaniem antybiotyku. Od tego momentu lek przenika do organizmu człowieka – tym samym spożycie choćby niewielkiej ilości alkoholu stwarza realne zagrożenie zdrowotne.

    Skuteczność wszywki w obliczu różnych czynników. Czy wszywka alkoholowa Ruda Śląska może nie działać?

    I tak, i nie – prawidłowo podany Esperal Ruda Śląska jak najbardziej spełnia swoją funkcję, aczkolwiek można spotkać się z taką sytuacją, kiedy jego skuteczność jest zbyt niska lub kiedy lek nie działa. Jest to zależne od indywidualnych czynników organizmu danej osoby, a także od okoliczności, jakie towarzyszyły wykonywaniu zabiegu. Każdy człowiek jest inny, ma inny organizm – tym samym jego reakcje mogą być skrajnie różne. Należy tutaj wyszczególnić istotę takich czynników jak: wiek, płeć, waga, stan zdrowia psychofizycznego, stopień rozwoju choroby alkoholowej, inne schorzenia, choroby i zaburzenia, a także alergie i uczulenia.

    Przykładem sytuacji, kiedy wszywka może nie działać w oczekiwany sposób jest stosowanie jej solo, bez wsparcia ze strony innych oddziaływań antyalkoholowych, takich jak np. psychoterapia. Kolejną możliwością jest bardzo wysoka tolerancja alkoholowa. Jeszcze innym przypadkiem będzie podanie Pacjentowi zbyt niskiej dawki leku, niedostosowanej do jego potrzeb, oczekiwań, wagi ciała, trybu życia i stopnia uzależnienia. Z tego powodu należy na zabieg udać się do profesjonalisty w swojej dziedzinie, pracującego jedynie w wysokiej klasy gabinecie. Dodatkowo należy rozważyć wprowadzenie kompleksowej terapii alkoholizmu, która oprócz motywowania i wspierania silnej woli działaniem awersyjnym, pomoże alkoholikowi przerwać ciąg alkoholowy, obniży jego głód na napoje procentowe, a także wskaże optymalne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

    Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest znaczenie głodu alkoholowego. Niejednokrotnie bywa tak, że siła odczuwanego pragnienia przewyższa lęk odnośnie niepożądanych skutków łączenia Disulfiramu z alkoholem. Dość często spotykaną praktyką jest podejmowanie prób przepijania wszywki, co niestety nierzadko kończy się tragicznie. Oprócz samych konsekwencji zdrowotnych taka sytuacja generuje jeszcze jedno zagrożenie: alkoholik w ten sposób sprawdza reakcję swojego organizmu na alkohol, bada ile alkoholu może wypić przy reakcji disulfiramowej, którą jeszcze jest w stanie znieść, a także sprawdza swoją silną wolę.

    Czasami bywa tak, że osoby uzależnione, jak i ich rodzina twierdzą, iż samo posiadanie wszywki alkoholowej jest wystarczającym działaniem antyalkoholowym, które z pewnością „wyleczy” alkoholika z jego słabości. Niestety sama wszywka wykaże się relatywnie niską skutecznością i nie zagwarantuje całkowitej abstynencji. Do tego potrzebna jest terapia.

    Esperal – przeciwwskazania

    Każdego dnia coraz większa liczba osób uzależnionych od alkoholu wykazuje chęć wszycia u siebie Esperalu, jednak nie każdy wie, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu w konkretnym przypadku. Do głównych przeciwwskazań w tym przypadku należy zaliczyć nadwrażliwość na Disulfiram, czyli substancję aktywną tabletki Esperal. Zabieg może zostać odmówiony osobom z chorobami układu krążenia (wliczając w to także problemy z ciśnieniem, a także przebyty zawał), z cukrzycą, a także tym, u których zdiagnozowano choroby i zaburzenia na tle psychicznym, wliczając w to próby samobójcze w przeszłości. Zanim wszywka zostanie podana u Pacjenta bada się także poziom trzeźwości. Jeżeli nie zachował on minimum 48godzinnej abstynencji zabieg nie zostanie wykonany. Osoba uzależniona może tutaj skorzystać z odtruwania alkoholowego. Należy pamiętać, że o tym, czy dana osoba będzie mogła skorzystać z zabiegu decyduje tylko i wyłącznie lekarz.

    Kompleksowa terapia alkoholizmu

    Poprawnie przeprowadzona kompleksowa terapia łączy ze sobą kilka form oddziaływania na Pacjenta, przy czym powinna się ona odbywać jedynie pod opieką i kontrolą specjalistów. W ten sposób holistyczne podejście do działań skutecznie zwiększa szansę sukcesu. Skoro alkoholizm zalicza się do złożonych i skomplikowanych chorób, to jego leczenie nie może być proste i bezproblemowe. Rezultat przyniesie tutaj mix dobrze dobranych elementów składających się na: leczenie awersyjne, detoks, odtruwanie, psychoterapię, wsparcie grup samopomocowych, zmianę nawyków, środowiska i zainteresowań. Dzięki temu alkoholik może osiągnąć homeostazę fizyczną i psychiczną z jednoczesną zmianą nastawienia do alkoholu.

    Poprawnie przeprowadzona kompleksowa terapia łączy ze sobą kilka form oddziaływania na Pacjenta, przy czym powinna się ona odbywać jedynie pod opieką i kontrolą specjalistów. W ten sposób holistyczne podejście do działań skutecznie zwiększa szansę sukcesu. Skoro alkoholizm zalicza się do złożonych i skomplikowanych chorób, to jego leczenie nie może być proste i bezproblemowe. Rezultat przyniesie tutaj mix dobrze dobranych elementów składających się na: leczenie awersyjne, detoks, odtruwanie, psychoterapię, wsparcie grup samopomocowych, zmianę nawyków, środowiska i zainteresowań. Dzięki temu alkoholik może osiągnąć homeostazę fizyczną i psychiczną z jednoczesną zmianą nastawienia do alkoholu.

    Zalecenia przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal

    Najważniejszym zaleceniem przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal Ruda Śląska jest całkowita abstynencja na minimum 24 godziny przed wykonaniem procedury. Tak naprawdę im osoba uzależniona będzie miała dłuższą przerwę pomiędzy zaszyciem a piciem alkoholu – tym lepiej. Spowodowane jest to ryzykiem natychmiastowego wejścia w reakcję aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu. Przed implantacją nie są wymagane żadne dodatkowe opłaty ani kupowanie leku (który jest na receptę) na własną rękę. Oryginalny lek Disulfiram WZF jest w cenie zabiegu w naszym gabinecie.

    Wszywka alkoholowa Ruda Śląska - Esperal – rekonwalescencja po zabiegu zaszycia

    Po zabiegu zaszycia alkoholowego nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji. Pacjent nie wymaga również hospitalizacji. Esperal nie powoduje zaburzeń koncentracji, w związku z czym pacjent może po implantacji wrócić do domu swoim samochodem. Należy uważać, aby nie przeciążać organizmu przez kilka dni po zabiegu (nie należy dźwigać oraz warto zrezygnować z treningu siłowego). Rana po zaszyciu powinna być odpowiednio pielęgnowana. Nie może być zabrudzona aby nie wdało się w nią zakażanie. Jeżeli rana będzie zaczerwieniona oraz nastąpi wyciek płynu surowiczego – pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do gabinetu w którym wykonywał zabieg w celu podjęcia dalszych działań. Zgłosić do gabinetu należy się również wtedy, gdy w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel, jeżeli nie wchłonie się ona w ciągu kilku dni. Może to oznaczać, że wszywka została odrzucona przez organizm (potraktowana jako ciało obce). W takim wypadku lek może zostać usunięty, a pacjent będzie musiał zdecydować się na inną formę leczenia alkoholizmu. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. W zdecydowanej większości leczenie awersyjne spełnia swoje funkcje i odstrasza osobę uzależnioną od picia alkoholu.

    Wszywka alkoholowa – czy warto się zdecydować na zabieg?

    Odpowiedź na to pytanie nie jest takie oczywiste. To, czy metoda wszywki alkoholowej jest trafnym wyborem zależy od wielu indywidualnych czynników Pacjenta. O ile podjął on decyzję o zabiegu świadomie, a dodatkowo dana osoba szczerze chce wyjść z uzależnienia – Esperal będzie realną i skuteczną pomocą. Należy mieć także świadomość, że aby Esperal przyniósł jak najlepsze rezultaty konieczne jest zdecydowanie się na terapię w ośrodku uzależnień, które wyposażą Pacjenta w nowe umiejętności i strategie radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi wywołanymi przez alkohol. Bez takiej pomocy może się okazać, że dana osoba wróci do swoich dawnych przyzwyczajeń. Stosując wszywkę trzeba znać jej konkretny sposób działania – wywołuje ona awersję do alkoholu i wstręt, a nie niweluje głodu alkoholowego.

    Jak wygląda przebieg zabiegu wszywki alkoholowej Esperal?

    Zabieg przebiega w kilku etapach:
    • Wywiad medyczny – diagnozowanie stanu zdrowia, podpisanie dokumentów, badanie przeciwwskazań zabiegowych, dobranie indywidualnie niezbędnej dawki leku,
    • Podanie znieczulenia miejscowego, podobnego do tego używanego w gabinetach stomatologicznych – zapewnienie bezbolesności działań,
    • Nacięcie skóry w wybranym miejscu (zwykle na pośladku) i podanie indywidualnie dobranej pod Pacjenta dawki pod skórę,
    • Zaszycie rany szwami,
    • Przyłożenie opatrunku i podanie antybiotyków,
    • Opuszczenie gabinetu z wydanymi przez lekarza zaleceniami.
    Zabieg jest całkowicie bezpieczny, trwa ok. 30 minut.

    Wszywka alkoholowa Esperal – jakie są przeciwwskazania?

    Do najważniejszych przeciwwskazań zabiegowych należy:
    • Stan upojenia alkoholowego,
    • Brak zachowanej 48godzinnej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem,
    • Stwierdzenie nadwrażliwości na wszelkie składniki leku Esperal,
    • Zdiagnozowanie przeciwwskazań medycznych, takich jak: chorób układu krążenia, układu oddechowego, choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń psychicznych, nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych: wątroby, nerek, trzustki, tarczycy, stwierdzenie padaczki i niewyregulowanego nadciśnienia.
    Bycie szczerym podczas wywiadu medycznego jest kluczowym aspektem bezpieczeństwa podczas zabiegu. Podanie wszywki osobie nietrzeźwej poważnie zagraża jej zdrowiu, wywołując natychmiastową reakcję Disulfiramu na etanol. Z kolei zatajenie chorób przewlekłych może doprowadzić do pogorszenia już istniejącego problemu ze zdrowiem. Podczas silnej reakcji wszywki na alkohol może pojawić się m.in. zawał.

    Czy organizm może odrzucić wszywkę? Jakie są skutki uboczne?

    Tak – organizm może odrzucić wszywkę traktując ją jako ciało obce, aczkolwiek jest to sytuacja rzadka i skrajna. Pojawia się wtedy stan zapalny, obrzęk miejsca podania, wyciek surowicy, zaczerwienienie skóry, a także rana może zacząć swędzieć. Pacjent w takiej sytuacji potrzebuje pilnej konsultacji z lekarzem.

    Czy wszywka alkoholowa ma wpływ na erekcję?

    Samo podanie Esperalu nie wpływa na funkcje seksualne. Na co dzień Disulfiram jest neutralny dla organizmu, Pacjent nie odczuwa jego obecności. Wyjątkiem jest reakcja disulfiramowa na alkohol i w takiej sytuacji może pojawić się przemijająca, chwilowa impotencja. Podobny efekt mogą nieść ze sobą produkty rozkładu alkoholu, które gromadzone od dłuższego czasu w ciele osoby uzależnionej przynoszą ogólne negatywne efekty zdrowotne, w tym także zaburzają płodność. Tym samym, jeżeli alkoholik przestanie pić i ukończy kurację, dzięki której zalegające toksyny zostaną wydalone z organizmu, na nowo będzie mógł cieszyć się pełnią życia seksualnego. Wiele osób błędnie utożsamia odwyk z impotencją, przy czym jest to błędne myślenie. Prawdziwą przyczyną zaburzeń seksualnych są infekcje układu moczowo-płciowego, a także naturalne zmiany w organizmie, które zachodzą wraz z wiekiem po około 40 roku życia.

    Co decyduje o cenie Esperalu?

    O cenie zabiegu zaszycia alkoholowego decyduje:
    • Opinie na temat kliniki/gabinetu w środowisku,
    • Spersonalizowana dawka leku,
    • Wybór typu zastosowanych przy szyciu szwów,
    • Forma podania dodatkowego antybiotyku,
    • Miejsce zamieszkania – niejednokrotnie cena zabiegu różni się w poszczególnych miastach.

    Czy wszywka alkoholowa Esperal jest niebezpieczna dla zdrowia?

    Tak – wszywka na co dzień nie powoduje powikłań, ani innych działań niepożądanych, o ile alkoholik stosuje się do zaleceń lekarskich i zachowuje abstynencję – jedynie jej złamanie prowadzi do szeregu niepożądanych objawów.

    Jakie są wady i zalety wszywki alkoholowej?

    Zaletą zastosowania wszywki alkoholowej jest:
    • Udzielenie realnej pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, nawet tym w silnie rozwiniętej fazie choroby alkoholowej,
    • Wspieranie innych form antyalkoholowych, przez co są znacznie bardziej skuteczne,
    • Wywołanie negatywnego nastawienia do alkoholu,
    • Kilku lub kilkunastomiesięczny czas działania wszywki jest idealnym momentem do podjęcia pracy nad sobą i odbudowaniem zaniedbanych sfer życia,
    • Wzmocnienie motywacji do zmian i chęci utrzymania trzeźwości ze względu na znajomość konsekwencji i objawów reakcji disulfiramowej,
    • Relatywnie niski koszt zabiegu.
    Wady wszywki alkoholowej są następujące:
    • Ze względu na specyfikę działania wszywka budzi skrajne emocje, w tym podnoszone są jej kwestie etyczne,
    • Tymczasowe działanie wszywki – zabieg można powtórzyć po dezaktywacji Esperalu,
    • Niska efektywność bez wsparcia ze strony psychoterapii.

    Ile czasu trwa zabieg implantacji Esperalu?

    Całość działań zabiegowych trwa około 30 minut. Czas działania pojedynczego podania wszywki szacuje się od 8 miesięcy (co gwarantuje producent) do około roku, na co wskazuje doświadczenie lekarzy i terapeutów. Czas ten jest uzależniony od indywidualnych czynników Pacjenta, jak jego wiek, płeć, waga, podana dawka, a także poziom aktywności fizycznej.

    Czy to prawda, że przed zabiegiem muszę być trzeźwy?

    Tak – jest to prawda, a brak trzeźwości jest jednym z najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Warto zachować minimum 48 godzinna abstynencję przed zabiegiem. Jeżeli Pacjent nie jest w stanie przerwać picia, warto aby przed udaniem się na implantację wszywki odbył odtruwanie alkoholowe, które usunie wszelkie pozostałości po metabolizowaniu alkoholu, dzięki czemu podanie wszywki będzie bezpieczne.
    Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów