menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Bielsko Biała

    W pełni bezpieczny zabieg

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Wszywka alkoholowa Bielsko Biała

    Łatwy sposób na pokonanie alkoholizmu

    Cena 499 zł

    +48 732 082 168
  • Czym jest Esperal?

    Esperal Bielsko Biała jest lekiem, który hamuje w znacznym stopniu rozkład alkoholu przez wątrobę. W ten sposób po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się takie objawy, jak nudności, ból głowy, problemy z koncentracją, czy tachykardia. Jest on wszywany pod skórę w niewidocznym miejscu, a sam zabieg wraz ze znieczuleniem trwa około 30 minut.

    Czy Esperal Bielsko Biała jest najlepszym sposobem na leczenie alkoholizmu?

    Wielu terapeutów podkreśla, że Esperal może być jedną z metod leczenia alkoholizmu, ale nie może być jedyną metodą pozbycia się nałogu z naszego życia. Niestety wiele osób zamiast terapii wybiera samo zaszycie alkoholowe, które nie daje nam takich skutków, jakie oczekiwaliśmy. Eksperci podkreślają, że wszycie Esperalu może być skuteczne pod pewnymi warunkami.

    • wcześniejsze długotrwałe leczenie poprzez terapię i spotkania grupowe, które nie dawało rezultatów
    • powrót do nałogu nawet po długim czasie abstynencji
    • zawodzenie innych metod leczenia
    • dobry stan zdrowia, który pozwala na poddanie się zabiegowi, bez szkody

    Specjaliści twierdzą, że posługiwanie się jedynie wszywką alkoholową w walce z nałogiem może być bardzo zgubne. Bez terapii oraz poznania przyczyny sięgania po alkohol nie mamy pewności, że osoba uzależniona nie wróci do nałogu. Esperal Bielsko Biała nie działa zawsze, a jego oddziaływanie ogranicza się do 12 miesięcy. Przez ten czas osoba uzależniona posiada silne objawy po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Wielu uzależnionych faktycznie wstrzymuje się ze spożywaniem alkoholu przez ten czas, ale nie stosując innej terapii niestety po upłynięciu tego czasu wraca do nałogu, a często nawet „nadrabia” ten czas pijąc jeszcze więcej. Często takie osoby, by nie wrócić do nałogu, znów decydują się na wszywkę alkoholową, jednak jest to zgubne koło. Nie pozbywają się nałogu, ponieważ dalej myślą o alkoholu i chcą go zdobyć, a jedynie powstrzymują się przed sięgnięciem po niego za pomocą zaszycia alkoholowego. Nie jest to również wzięcie odpowiedzialności za własny nałóg oraz nie szuka się przyczyny swojego nałogu, a jedynie próbuje go na siłę powstrzymać. W takim wypadku trudno jest mówić o wyleczeniu. Eksperci sugerują, by używać wszywek alkoholowych, ale tylko w momencie, kiedy osoba uzależniona faktycznie nie będzie potrafiła znaleźć innego sposobu na powstrzymanie się przed piciem. Musi być to jednak decyzja podjęta wraz z psychoterapeutą oraz poprzedzona próbą „tradycyjnej” i mniej drastycznej terapii, której celem jest rozwiązaniem problemów osoby uzależnionej, a nie szukanie tzw. półśrodków. Tylko z pomocą terapeuty oraz bliskich mamy pewność, że uzależnienie zostanie na dobre pokonane i osoba uzależniona z własnej woli nie będzie chciała już sięgać po alkohol.

    Jakie są skutki połączenia Esperalu z alkoholem?

    Osoba decydująca się na włączenie do swoich działań antyalkoholowych metodę wszywki alkoholowej Esperal Bielsko Biała musi liczyć się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą złamanie abstynencji. Takie sytuacje są groźne dla zdrowia i w niektórych przypadkach może dojść także do trwałego uszkodzenia układów i narządów wewnętrznych. Wszywka alkohlowa Bielsko BiałaBędąc pod wpływem wchłanianego do krwioobiegu Disulfiramu, stanowiącego główną substancję aktywną tabletki Esperal, w organizmie człowieka dochodzi do stężenia aldehydu octowego. Jest to organiczny związek chemiczny działający bardzo toksycznie na organizm człowieka. W ten sposób zatruty organizm reaguje w następujący sposób:

    • Człowiek odczuwa silny, pulsujący ból głowy, ale także skarży się na dolegliwości w obrębie brzucha, mięśni i klatki piersiowej,
    • Pojawiają się objawy somatyczne, takie jak nudności, wymioty i biegunka, dzięki którym organizm próbuje się oczyścić ze szkodliwych toksyn,
    • Ciśnienie tętnicze zaczyna gwałtownie skakać – może zarówno niekontrolowanie się obniżać, jak i wzrastać znacząco poza normę,
    • W związku z nieustabilizowanym ciśnieniem serce Pacjenta zaczyna kołatać, pojawia się tachykardia,
    • Nieuregulowane ciśnienie, jak i nieprawidłowa praca serca generują powstanie zawrotów głowy,
    • Skóra Pacjenta przyjmuje czerwonawy odcień, szczególnie w obrębie szyi, dekoltu oraz twarzy, co związane jest z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi,
    • Wzmaga się wydzielanie potu,
    • Człowiek ma wrażenie niesmaku w ustach o charakterze lekko metalicznym,
    • Pojawiają się duszności, przez co Pacjent ma problem z oddychaniem,
    • Sen staje się zaburzony o niskiej jakości – może tutaj pojawić się zarówno bezsenność, jak i wzmożona senność, trwająca nawet kilkanaście godzin,
    • Ciało Pacjenta zaczyna drgać, występują napady epileptyczne,
    • Mogą pojawiać się epizody przemijającej impotencji,
    • Pojawia się lęk i strach o własny stan, zdrowie i życie,
    • Ogólnie Pacjent czuje się źle, jego kondycja i samopoczucie znacząco spada.

    Powyższe objawy stają się dokuczliwe już po kilku minutach od ostatniego łyku alkoholu i ich wysokie natężenie może utrzymywać się w zależności od konkretnego przypadku od kilkudziesięciu minut do nawet kilkunastu godzin. Istotnymi czynnikami są tutaj: waga Pacjenta, ilość spożytego alkoholu, podana dawka Esperalu, a także stopień uzależnienia. Warto mieć na uwadze, że w poważniejszych stanach reakcji disulfiramowej ze względu na zbyt wysokie stężenie alkoholu we krwi może dojść do niewydolności oddechowo-krążeniowej, wliczając w to takie stany jak: zaburzenia pracy serca, zawał, utrata przytomności. Znane są także przypadku doznania trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

    W tym miejscu należy zaznaczyć istotę pojawiających się konsekwencji zdrowotnych reakcji disulfiramowej, niezależnie od jej stopnia natężenia. Wszywka alkohlowa Bielsko Biała Ze względu na bezpośrednie narażenie Pacjenta na uszczerbek na zdrowiu do zabiegu z zastosowaniem Esperalu kwalifikowane są jedynie osoby o dobrej kondycji i zadowalającym stanie zdrowia, przy czym najistotniejszą rzeczą jest tutaj świadomość działania tej metody oraz znajomość jej właściwości i cech charakterystycznych. W przypadku stwierdzenia niewiedzy lub braku dobrowolnego uczestnictwa w tej terapii nie będzie możliwości zaimplantowania wszywki. Tym samym nie ma możliwości zmuszenia lub skierowania na przymusowe leczenie z zastosowaniem Esperalu przez sąd.

    W jakim celu podaje się Esperal?

    Wiele osób zastanawia się nad słusznością i skutecznością działania Esperalu, podkreślając jej zdrowotne właściwości. Często można spotkać się z niechęcią środowiska terapeutycznego wobec niej, wskazując jedynie na negatywne aspekty tej metody.

    Prawda jest jednak bardziej złożona. Przede wszystkim wprowadzając Esperal jako farmakologiczną metodę awersyjną dąży się do wywołania negatywnych skojarzeń z alkoholem. Czynnik uznawany jeszcze do niedawna za środek nasenny, przeciwbólowy, usuwający stres, napięcie, pozwalający zapomnieć o problemach nagle staje się źródłem bólu, braku snu, wzmagający napięcie i negatywne stany emocjonalne. Można takie skojarzenia wywołać albo przez doświadczenie objawów reakcji disulfiramowej, albo poprzez znajomość tych konsekwencji w teorii. Dzięki temu Pacjent świadomie rezygnuje z napojów alkoholowych, co znacząco pomaga mu utrzymać motywację do zmian. Warto dodać, że działanie wszywki powinno się wzmacniać za pomocą innych oddziaływań, np. psychoterapią lub uczestnictwem w spotkaniach Anonimowych Alkoholików.

    Skutki uboczne wszywki alkoholowej

    Główne skutki uboczne wszywki alkoholowej opierają się na konsekwencjach połączenia jej działania ze spożywaniem alkoholu, o czym mowa była we wcześniejszych fragmentach tekstu. Jednak daje ona także inne, niekoniecznie chciane objawy swojej obecności.

    Przede wszystkim w związku z wykonanym małoinwazyjnym zabiegiem chirurgicznym polegającym na niewielkim nacięciu skóry skalpelem dochodzi do zabliźnienia się miejsca, przy czym sama blizna jest cienka, krótka i ledwo widoczna, zwykle ma od 1 do 2 cm. Dodatkowo Pacjent może w różny sposób zareagować na podane wcześniej znieczulenie miejscowe. Zdarza się to dość rzadko, aczkolwiek znane są przypadki zawrotów i bóli głowy, brzucha, nudności i senności.

    Bardzo ważne jest tutaj obserwowanie procesu gojenia się. Sporadycznie w miejscu zaszycia może pojawić się wyciek surowicy, obrzęk miejsca implantacji, a także jego zaczerwienienie. Taka sytuacja może oznaczać próbę odrzucenia tabletek przez organizm, które najprawdopodobniej uznał je za ciało obce, przez co dąży do ich usunięcia. Taka sytuacja wymaga pomocy lekarskiej.

    Sporadycznie może dojść do zainfekowania rany, aczkolwiek zwykle winę za to ponosi sam Pacjent i brak odpowiedniej higieny miejsca lub niedostatecznie częste zmiany opatrunku.

    Zaszyte tabletki mogą się także przesunąć. Jest to związane z nadmierną aktywnością fizyczną chwilę po zabiegu lub z dźwiganiem ciężarów.

    Skuteczność Esperalu

    W okresie swojej kilkumiesięcznej aktywności Esperal Bielsko Biała działa zawsze, co oznacza, że nawet jeden mały łyk piwa, wina, wódki lub jakiegokolwiek innego napoju procentowego wywoła mniejszą lub większą reakcję disulfiramową. Tym samym dana osoba stale znajduje się pod działaniem składników aktywnych wszywki, ponieważ w przeciągu trwania terapii tabletka powoli i stopniowo rozpuszcza się i wchłania, trafiając do krwioobiegu, zaburzając przy tym proces metabolizowania alkoholu, blokując tutaj działanie wątroby i jej enzymów trawiennych. Dzięki takiemu zastosowaniu nie trzeba pamiętać o regularnym przyjmowaniu doustnych tabletek antyalkoholowych, takich jak Disulfiram w formie Anticolu. Tym samym warto dostrzec znaczną przewagę skuteczności między doustnym leczeniem awersyjnym, a tym prowadzonym w oparciu o zabieg chirurgiczny.

    Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

    Zabieg implantacji Esperalu przeprowadzany w naszym gabinecie rozpoczyna się szczegółowym wywiadem medycznym lekarza z pacjentem chętnym na leczenie awersyjne. Rozmowa ta ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zaszycia. Jeżeli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, podaje mu znieczulenie miejscowe dzięki któremu zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze. W powstałą szczelinę wsuwa tabletki z Esperalem a ranę zaszywa szwami rozpuszczalnymi. Zabieg implantacji wszywki nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.

    Przeciwwskazania do wykonania implantacji wszywki alkoholowej

    Pomimo tego, że zabieg zaszycia jest procedurą naprawdę mało inwazyjną, jak każdy zabieg medyczny posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to:

    • stan upojenia alkoholowego pacjenta w dniu wykonania zaszycia (wymagana min. 24 godzinna abstynencja),
    • nadwrażliwość na aktywne składniki leku,
    • choroby o podłożu psychicznym (również próby samobójcze w przeszłości),
    • schorzenia sercowo-naczyniowe,
    • zażywanie niektórych leków.

    Czy po wykonanym zabiegu można prowadzić samochód?

    Tak – prowadzenie samochodu po wykonaniu zabiegu z zastosowaniem wszywki alkoholowej Esperal można prowadzić samochód bez większych przeszkód. Jest to możliwe dzięki temu, iż sam lek, jak i jego składniki nie wpływają w żaden sposób na poziom koncentracji, zdolności motorycznych, ani nie obniżają refleksu u danego Pacjenta. Planując jednak przyjazd samochodem zaleca się, aby zapewnić sobie towarzystwo innej osoby, ponieważ zdarza się dość rzadko, że Pacjenci mogą reagować lekkim zmęczeniem i czuć się ospale po podaniu znieczulenia miejscowego. Jest ono podobne do tego podawanych w gabinetach stomatologicznych, więc jeśli dana osoba wie, że nie pojawią się u niej skutki uboczne znieczulenia, jak najbardziej prowadzenie samochodu jest dozwolone.

    Po jakim czasie mogę wrócić do pracy?

    Zabieg zaszycia alkoholowego ma kilka atutów, dzięki którym powrót do pracy lub domu jest możliwy jeszcze tego samego dnia. Przede wszystkim jest to ingerencja bezpieczna o małej inwazyjności, a także niewielkim skomplikowaniu działań. Dodatkowo działające jeszcze po wyjściu z gabinetu znieczulenie obniża ból i dyskomfort związany z nacięciem skóry. Łącząc te atuty ze sobą można śmiało powiedzieć, że nie ma wskazań do rezygnacji ze swojej aktywności zawodowej i codziennego pełnienia typowych dla siebie obowiązków. Należy jednak uwzględnić konieczność ograniczenia ciężkich ćwiczeń fizycznych oraz nadwyrężania się w dniu zabiegu. Podsumowując – o ile praca nie jest związana z np. dźwiganiem ciężarów, nie ma konieczności pozostawania w domu. Warto także zadbać o czysty opatrunek, a także luźny ubiór, niekrępujący ruchów, aby unikać podrażniania miejsca implantacji wszywki.

    W jakim miejscu umieszczana jest wszywka Esperal?

    Zazwyczaj wybieranym miejscem na implantację wszywki jest pośladek, łopatka lub ramię. Są to miejsca, które szczególnie zapewniają dyskrecję, dzięki czemu powstała po zabiegu blizna jest całkowicie niewidoczna. W sytuacji kiedy Pacjent wskaże inne miejsce i jest to możliwe z medycznego punku widzenia, tabletki można podać w inne części ciała. Sam lek umieszcza się głęboko pod skórą, dokładnie pod powięzią.

    Czy po zabiegu konieczna jest kontrolna wizyta u lekarza?

    W większości przypadków nie, aczkolwiek zdarzają się sytuacje, które generują konieczność odbycia wizyty kontrolnej. Pierwszą taką sytuacją jest konieczność zdjęcia szwów nierozpuszczalnych. W takim przypadku należy zgłosić się do gabinetu między 10, a 14 dniem od zabiegu w celu ich usunięcia. Można temu zapobiec stosując szwy rozpuszczalne, znacznie bardziej komfortowe. Drugą sytuacją, która generuje konieczność odbycia konsultacji medycznej jest zaobserwowanie takich niepokojących objawów jak: wyciek płynu surowiczego z miejsca implantacji, jego obrzęk, bolesność, zaczerwienienie miejsca podania Esperalu. Takie czynniki mogą świadczyć o potraktowaniu leku przez organizm jak ciała obcego, które próbuje usunąć. Procedurą w takiej sytuacji jest usunięcie wcześniej podanych tabletek i wprowadzeniu pod skórę nowych. Może to wykonać jedynie lekarz chirurg. Samodzielne próby usuwania wszywki nie są możliwe i mogą skończyć się tragicznie.

    Jakie ograniczenia w życiu codziennym powoduje wszywka?

    Decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego Pacjent musi liczyć się z tym, iż wymusza ona inne podejście do swoich codziennych nawyków i wykonywanych czynności, uwzględniając w tym pewne ograniczenia. Przede wszystkim wszywka generuje konieczność zrezygnowania z picia alkoholu. Jest to związane bezpośrednio z jej działaniem i właściwościami, przy czym zachowana abstynencja znacząco poprawia komfort życia. Należy pamiętać, że podczas terapii wszywką należy unikać nie tylko samych napojów procentowych, ale wszelkich produktów z etanolem w składzie. Tym samym potencjalne zagrożenie może płynąć z płynów do higieny ust, niektórych kosmetyków (perfum, dezodorantów, pianek do golenia, wód kolońskich), leków (syropów na kaszel i niektórych antybiotyków), poszczególnych chemikaliów, a także produktów spożywczych jak ocet, ciasta i słodycze nadziewane alkoholem.

    Czy użyty lek wchodzi w interakcję z innymi lekami?

    O ile dane preparaty nie powiadają w składzie alkoholu, to sam Disulfiram, będący substancją czynną Esperalu, nie wchodzi w żadne reakcje ze stosowanymi lekami na co dzień. Nie mniej jednak zanim Pacjent zastosuje dany lek, obowiązkowo powinien przeczytać ulotkę, zapoznać się ze składem wyrobu lub zasięgnąć porady lekarza tudzież farmaceuty, informując ich o odbywaniu leczenia wszywką.

    Jak długo trwa leczenie wszywką?

    Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Szacuje się, że pojedynczo wykonany zabieg zapewnia czas terapeutyczny wahający się od 8 miesięcy, czego gwarancję daje producent Esperalu, do nawet roku. Czas ten uzależniony jest od indywidualnych czynników osobowych Pacjenta. Nie można jednak jednoznacznie określić, że jednorazowe podanie wszywki będzie w danym przypadku wystarczające. Wiele osób wraca do gabinetów w momencie dezaktywacji wszywki, ponieważ nie czują się jeszcze na siłach samodzielnie stawić czoła uzależnieniu – w dalszym ciągu potrzebują wzmacniania motywacji i wsparcia. Są także takie osoby, które jeszcze podczas leczenia proszą lekarzy o usunięcie Esperalu ze względu na silny głód alkoholowy. Innym z kolei czas tych kilku miesięcy w zupełności wystarcza i po tym czasie są w stanie samodzielnie utrzymać abstynencję.

    Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z zastosowaniem Esperalu?

    Zabieg może zostać odradzony osobom, które:
    • Nie są pełnoletnie,
    • Ich stan wskazuje na spożycie alkoholu lub nie zachowały obowiązkowej 48 godzinnej abstynencji przed zabiegiem – w takim przypadku należy odczekać lub udać się na odtruwanie alkoholowe,
    • Wykazują nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki Esperal,
    • Są kobietami w ciąży lub w okresie karmienia piersią,
    • Chorują przewlekle na: choroby psychiczne, choroby układu krążenia, choroby serca, posiadają niewydolność oddechową, nieuregulowaną cukrzycę, posiadają zapalenie nerwu wzrokowego lub zapalenie wielonerwowe,
    • W przeszłości przechodzili przez próby samobójcze.

    Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów