menu
 • Esperal Chorzów - Jaworzno - Jastrzębie Zdrój

  Profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Chorzów - Jaworzno - Jastrzębie Zdrój

  Oryginalny lek, profesjonalny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Mity dotyczące Esperalu

  Wokół Esperalu jest często bardzo głośno i wiele osób nieco go demonizuje. Nie znając działania tego leku możemy odnieść wrażenie, że jest on bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Esperal nie jest jednak tak groźny jak sądzimy. Warto przyjrzeć się najczęstszym mitom na temat tego leku.

  Jakie są mity o Esperalu?

  1. 1. Esperal nie pozwoli nam pić do końca życia

  Esperal jest lekiem, który nie uniemożliwia nam picia alkoholu, ale blokuje rozkład alkoholu we krwi. W ten sposób nawet po spożyciu niewielkiej dawki alkoholu mamy objawy silnego zatrucia alkoholowego. Pojawia się m.in. ból głowy, ale również mdłości i wymioty. Często osoba taka ma poczucie braku świadomości nas swoim ciałem, a także odczuwa silny lęk i może mieć problemy z widzeniem. Esperal ma na celu zmienić podejście do alkoholu u osoby uzależnionej, dla której alkohol zawsze kojarzył się pozytywnie. Esperal działa do 12 miesięcy i po tym czasie teoretycznie można nadal spożywać alkohol już bez nieprzyjemnych objawów. Prowadzona jednak terapia przed i po zaszyciu alkoholowym ma sprawić, że osoba uzależniona nie będzie chciała sięgnąć po alkohol i pozbędzie się nałogu.

  1. 2. Esperal może zostać wszyty bez naszej wiedzy

  Wiele osób obawia się, że wszywka alkoholowa może być umieszczona bez naszej wiedzy. Nic bardziej mylnego. Esperal jest wszywany pod skórę tylko w momencie, kiedy wyrazimy na to zgodę. Lekarz przed zabiegiem przeprowadza z nami wywiad, w którym pyta nas, czy jesteśmy świadomi zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest choroba psychiczna, w tym depresja, czy zaburzenia świadomości. Wywiad również pozwala na ustalenie jakie leki przyjmujemy na co dzień oraz czy nie zawierają one alkoholu. Na zabieg musimy przyjść trzeźwi i zalecane jest wstrzymanie się od picia alkoholu na co najmniej 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Lekarz również przed zabiegiem mówi nam, jakie objawy mogą pojawić się już przy spożyciu niewielkiej ilości alkoholu. Po tych informacjach musimy podpisać oświadczenie, w którym zgadzamy się na przeprowadzenie zabiegu.

  1. 3. Wszycie Esperalu jest bolesne

  Sam zabieg wszycia Esperalu nie jest bolesny. Przed nacięciem skóry podawany jest lek znieczulający, dlatego sam zabieg nie jest uciążliwy. Po wszyciu leku na skórze może pozostać niewielki ślad. Sam lek nie przeszkadza w funkcjonowaniu. Jest wszywany w niewidocznym miejscu, najczęściej na łopatce lub w pośladku.

  1. 4. Esperal wpływa na inne leki

  Esperal nie ma oddziaływania na inne leki, o ile nie posiadają one w swoim składzie alkoholu. Jeśli takie leki musimy przyjmować, ważne by poinformować o tym lekarza. Przeciwwskazaniem do leczenia za pomocą Esperalu może być niedoczynność tarczycy, a także przyjmowanie leków antydepresyjnych, czy uspokajających.

  Esperal jest sprawdzonym i bezpiecznym środkiem. Zabieg wszycia Esperalu wykonywany jest z dbałością o jego bezpieczeństwo oraz prawidłową informację dla osoby, która ma zostać podana zaszyciu alkoholowemu.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów