menu
 • Esperal Gliwice - Zabrze - Bytom - Tychy

  Oferujemy pełną anonimowość

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Gliwice - Zabrze - Bytom - Tychy

  Zapewniamy profesjonalną opiekę!

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Jak wszywany jest Esperal?

  Esperal jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z nałogiem alkoholowym. Dzięki niemu wiele osób na dobre zakończyło walkę z nałogiem i sprawiło, że nie sięgają już więcej po alkohol. Jak wygląda więc zabieg wszywania Esperalu?

  Jak wszywa się Esperal?

  Esperal może wszyć jedynie lekarz za zgodą osoby uzależnionej. Przed zabiegiem zainteresowana osoba ma przeprowadzany wywiad, w którym lekarz pyta o przebyte choroby, a także przyjmowane leki. Ważne jest również, by osoba, która zgłosiła się na wszycie Esperalu nie była pod wpływem alkoholu. Dzięki temu po wszyciu leku nie będzie odczuwało się nieprzyjemnych objawów. Esperal wszywany jest pod skórę w miejscu, w którym pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego z posiadaną wszywką alkoholową. Najczęściej jest to łopatka albo pośladek. Sam lek zajmuje niewiele miejsca i jest praktycznie niewidoczny. Po okresie swojego działania, czyli po około roku, Esperal całkowicie się wchłania. Nie pozostają również żadne ślady na skórze. Esperal wszywany jest w znieczuleniu miejscowym i sam zabieg nie daje negatywnych odczuć. Po wszyciu leku osoba poddana zabiegowi może wrócić do domu i nie musi być hospitalizowana. Zabieg trwa krótko i jest bezbolesny, również po zejściu środka znieczulającego.

  Jak działa Esperal i jak długo?

  Esperal działa na metabolizm alkoholu przez wątrobę. Hamuje ten proces, przez co po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się objawy zatrucia alkoholowego, takie jak przyspieszone bicie serca, mdłości i wymioty, ból głowy, zawroty głowy, dezorientacja, utrata świadomości, lęk, problemy z koncentracją. Wszystkie te objawy wywołane są już po 10 minutach od spożycia alkoholu. Esperal pozwala na bardziej skuteczną terapię leczenia alkoholizmu. Dzięki niej wiele osób po wszyciu Esperalu i wypiciu alkoholu, czuje do niego wstręt, przez co znacznie rzadziej wraca do nałogu. Działanie Esperalu to około 12 miesięcy i przez ten czas Esperal znacznie zaburza metabolizowanie się alkoholu we krwi. Esperal może przestać działać równie silnie jak na początku po około 6-7 miesiącach, ale najczęściej do 12 miesięcy daje wyżej wymienione objawy. Nie wpływa on na ogólne funkcjonowanie organizmu i jest bezpieczny, dlatego można go stosować z innymi lekami. Mimo wszystko przed wszyciem Esperalu należy poinformować lekarza o przyjmowanych przez nas na stałe lekach. Przeciwwskazaniem do wszywki alkoholowej jest m.in. nadciśnienie tętnicze, problemy z poziomem cukru we krwi, zaburzenia świadomości, a także depresja, czy nerwica.

  Czy Esperal jest bezpieczny?

  W wielu przypadkach Esperal jest jedynym sposobem na zwalczenie nałogu. Osoba posiadającą wszywkę alkoholową musi jednak wiedzieć o jej istnieniu a zabieg nie może odbyć się bez jej wiedzy. W innym wypadku po wypiciu alkoholu może doznać szoku spowodowanego przez bardzo nieprzyjemne objawy. Osoba musi znać przed wszyciem Esperalu wszystkie objawy, by móc przygotować się na nie. Może być to również terapia odstraszająca, która szybko zniechęci osobę uzależnioną do picia alkoholu.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów