menu
 • Esperal Mysłowice - Siemanowice Śląskie - Żory

  Sprawdzony sposób na alkoholizm

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Mysłowice - Siemanowice Śląskie - Żory

  Oryginalny, tani i bezbolesny zabieg

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Esperal – na czym polega zaszycie alkoholowe?

  Zaszycie alkoholowe kojarzy nam się negatywnie, ale wcale nie jest niczym złym. Pomaga mocno ograniczyć spożywanie alkoholu, a w rezultacie u osób uzależnionych może powstrzymać powrót tzw. cugu alkoholowego. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało pić alkohol, przez co zerwało z nałogiem alkoholowym.

  Zaszycie alkoholowe kojarzy nam się negatywnie, ale wcale nie jest niczym złym. Pomaga mocno ograniczyć spożywanie alkoholu, a w rezultacie u osób uzależnionych może powstrzymać powrót tzw. cugu alkoholowego. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało pić alkohol, przez co zerwało z nałogiem alkoholowym.

  Kto powinien skorzystać z zaszycia alkoholowego?

  Esperal jest polecany jedynie osobom, które bardzo długo zmagają się z nałogiem i są po wielu odtruciach alkoholowych oraz terapiach, które nie dały spodziewanych rezultatów. Pozwala on na bardzo skuteczną, ale niestety nieco drastyczną terapię, która pomaga spojrzeć na alkohol jako na truciznę, a nie środek, który daje nam miłe odczucia.

  Na czym polega zaszycie alkoholowe?

  Wszywka alkoholowa, nazywana również fachowo Esperalem, zawiera substancję, która hamuje rozkład alkoholu przez wątrobę. Tym samym nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu osoba z wszywką alkoholową będzie miała silne objawy zatrucia alkoholowego, w tym zawroty głowy, a także ból głowy, nudności oraz wymioty. Esperal pozwala na powstrzymanie cugu alkoholowego, zanim jeszcze się zacznie. Objawy zatrucia są tak uporczywe, że zniechęcą osobę uzależnioną do sięgania po kolejne dawki alkoholu. Już nawet jedno takie doświadczenie może sprawić, że osoba uzależniona nie będzie chciała dalej pić. Esperal nie wpływa na przyjmowanie innych leków, o ule nie są one z alkoholem. Również nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Samo zaszycie alkoholowe to jeden zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia oraz listę leków, które w składzie mają alkohol. Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wymogiem jest powstrzymanie się od picia napojów wyskokowych na 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Esperal jest takim lekiem, który daje nieprzyjemne objawy wyłącznie w momencie, kiedy osoba z wszywką alkoholową nie stosuje się do zaleceń i nadal pije alkohol.

  Gdzie można zgłosić się o pomoc?

  Najczęściej osoby uzależnione od alkoholu są kierowane do ośrodków odwykowych, których celem jest znalezienie sposobu radzenia sobie ze stresem, ponieważ to najczęściej w takich momentach osoba uzależniona sięga po używkę. Do ośrodka można skierować osobę uzależnioną za jej zgodą lub może ona zgłosić się sama. Tam będzie miała odpowiednie wsparcie, ale również możliwość podjęcia leczenia, czy to z pomocą wszywki z Esperalem, czy bez niej. Podstawą zawsze jest jednak rozmowa z psychologiem i zajęcia grupowe.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów