menu
 • Esperal Ruda Śląska - Rybnik - Dąbrowa Górnicza

  Tani sposób na alkoholizm

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Wszywka alkoholowa Ruda Śląska - Rybnik - Dąbrowa Górnicza

  Bezbolesny sposób na alkoholizm

  Cena 499 zł

  +48 889 733 516
 • Metody leczenia alkoholizmu

  Esperal jest jedną z metod leczenia alkoholizmu. Wiele osób decyduje się na wszywkę alkoholową z nadzieją, że nie powróci już do zgubnego nałogu alkoholowego. Niestety wiele osób również zapomina, że Esperal nie jest jedynym sposobem na wyjście z nałogu.

  Na czym polega zaszycie alkoholowe?

  Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą leku z Esperalem. Jest to niewielka kapsułka, która zawiera w sobie lek. Nie jest widoczna pod skórą. Sam zabieg wszycia Esperalu trwa około 30 minut. Dzięki niemu możemy w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko ponownego wejścia w tzw. ciąg alkoholowy. Esperal sprawia, że przy spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, nasz organizm reaguje bardzo mocno, podobnie jak przy zatruciu alkoholowym. Pojawia się ból głowy, a także mdłości oraz wymioty. W ten sposób osoba uzależniona zraża się do alkoholu, przez co może nie chcieć go spożywać. Esperal działa przez rok, a dzięki temu znacznie zmniejsza ryzyko ponownego sięgnięcia po alkohol. Nie jest to jednak jedyna metoda leczenia alkoholizmu i nie powinna być tak traktowana. Dzięki specjalistom możliwe jest skuteczne leczenie alkoholizmu z użyciem Esperalu, ale nie w momencie, kiedy inne terapie okazują się skuteczne.

  Dlaczego sam Esperal nie może być metodą leczenia alkoholizmu?

  Alkoholizm jest bardzo złożonym nałogiem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, dlaczego sięga po kolejny kieliszek. Dopiero dogłębne zrozumienie problemu pozwala w znacznym stopniu ograniczyć alkohol, by później całkowicie z nim zerwać. Sam Esperal działa odstraszająco jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Osoby z wszywką alkoholową często boją się spożywać alkohol, ze względu na nieprzyjemne objawy. Niestety ten strach nie jest jedyną metodą walki z nałogiem. Oprócz wszywki alkoholowej stosowana jest terapia, polegająca na rozmowie z terapeutą, który uświadamia nam nasze wszystkie pomyłki względem myślenia o sobie oraz o alkoholu. Jest on jedynie ucieczką przed prawdziwymi problemami, które spotykamy na swojej drodze. Wypieranie ich za pomocą spożywania alkoholu może mieć straszne skutki, nie tylko zdrowotne, ale przede wszystkim sprawia, że problemy mocno się pogłębiają. Alkohol musi zostać wyparty przez osobę uzależnioną, ponieważ nie rozwiązuje on problemów, a jedynie nakręca spiralę poczucia winy. Terapeuci na indywidualnych spotkaniach często rozmawiają z osobami uzależnionymi o problemach zdrowotnych, a także rodzinnych, czy zawodowych. Dla osoby uzależnionej są one nie do przejścia, kiedy w rzeczywistości można skutecznie je rozwiązać. Poznanie problemu, mechanizmów nałogu oraz samych siebie, pozwala bardzo dobrze zgłębić problem alkoholizmu, a przede wszystkim sprawić, by był on już przeszłością, kiedy wydobędziemy się z nałogu. Dzięki odpowiedniej terapii w połączeniu z zaszyciem alkoholowym osoby uzależnione mogą mieć szansę na zmianę swojego życia i uwolnienie się z alkoholizmu. Odpowiednia terapia zmniejsza również ryzyko powrotu do nałogu.

  Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

  Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

  Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

  Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

  Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

  Zaufało nam tysiące pacjentów