Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.
Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.
Zaufało nam tysiące pacjentów
Esperal Bielsko Biała jest lekiem, który hamuje w znacznym stopniu rozkład alkoholu przez wątrobę. W ten sposób po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się takie objawy, jak nudności, ból głowy, problemy z koncentracją, czy tachykardia. Jest on wszywany pod skórę w niewidocznym miejscu, a sam zabieg wraz ze znieczuleniem trwa około 30 minut.
Wielu terapeutów podkreśla, że Esperal może być jedną z metod leczenia alkoholizmu, ale nie może być jedyną metodą pozbycia się nałogu z naszego życia. Niestety wiele osób zamiast terapii wybiera samo zaszycie alkoholowe, które nie daje nam takich skutków, jakie oczekiwaliśmy. Eksperci podkreślają, że wszycie Esperalu może być skuteczne pod pewnymi warunkami.
Specjaliści twierdzą, że posługiwanie się jedynie wszywką alkoholową w walce z nałogiem może być bardzo zgubne. Bez terapii oraz poznania przyczyny sięgania po alkohol nie mamy pewności, że osoba uzależniona nie wróci do nałogu. Esperal Bielsko Biała nie działa zawsze, a jego oddziaływanie ogranicza się do 12 miesięcy. Przez ten czas osoba uzależniona posiada silne objawy po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Wielu uzależnionych faktycznie wstrzymuje się ze spożywaniem alkoholu przez ten czas, ale nie stosując innej terapii niestety po upłynięciu tego czasu wraca do nałogu, a często nawet „nadrabia” ten czas pijąc jeszcze więcej. Często takie osoby, by nie wrócić do nałogu, znów decydują się na wszywkę alkoholową, jednak jest to zgubne koło. Nie pozbywają się nałogu, ponieważ dalej myślą o alkoholu i chcą go zdobyć, a jedynie powstrzymują się przed sięgnięciem po niego za pomocą zaszycia alkoholowego. Nie jest to również wzięcie odpowiedzialności za własny nałóg oraz nie szuka się przyczyny swojego nałogu, a jedynie próbuje go na siłę powstrzymać. W takim wypadku trudno jest mówić o wyleczeniu. Eksperci sugerują, by używać wszywek alkoholowych, ale tylko w momencie, kiedy osoba uzależniona faktycznie nie będzie potrafiła znaleźć innego sposobu na powstrzymanie się przed piciem. Musi być to jednak decyzja podjęta wraz z psychoterapeutą oraz poprzedzona próbą „tradycyjnej” i mniej drastycznej terapii, której celem jest rozwiązaniem problemów osoby uzależnionej, a nie szukanie tzw. półśrodków. Tylko z pomocą terapeuty oraz bliskich mamy pewność, że uzależnienie zostanie na dobre pokonane i osoba uzależniona z własnej woli nie będzie chciała już sięgać po alkohol.
Osoba decydująca się na włączenie do swoich działań antyalkoholowych metodę wszywki alkoholowej Esperal Bielsko Biała musi liczyć się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą złamanie abstynencji. Takie sytuacje są groźne dla zdrowia i w niektórych przypadkach może dojść także do trwałego uszkodzenia układów i narządów wewnętrznych. Wszywka alkohlowa Bielsko BiałaBędąc pod wpływem wchłanianego do krwioobiegu Disulfiramu, stanowiącego główną substancję aktywną tabletki Esperal, w organizmie człowieka dochodzi do stężenia aldehydu octowego. Jest to organiczny związek chemiczny działający bardzo toksycznie na organizm człowieka. W ten sposób zatruty organizm reaguje w następujący sposób:
Powyższe objawy stają się dokuczliwe już po kilku minutach od ostatniego łyku alkoholu i ich wysokie natężenie może utrzymywać się w zależności od konkretnego przypadku od kilkudziesięciu minut do nawet kilkunastu godzin. Istotnymi czynnikami są tutaj: waga Pacjenta, ilość spożytego alkoholu, podana dawka Esperalu, a także stopień uzależnienia. Warto mieć na uwadze, że w poważniejszych stanach reakcji disulfiramowej ze względu na zbyt wysokie stężenie alkoholu we krwi może dojść do niewydolności oddechowo-krążeniowej, wliczając w to takie stany jak: zaburzenia pracy serca, zawał, utrata przytomności. Znane są także przypadku doznania trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.
W tym miejscu należy zaznaczyć istotę pojawiających się konsekwencji zdrowotnych reakcji disulfiramowej, niezależnie od jej stopnia natężenia. Wszywka alkohlowa Bielsko Biała Ze względu na bezpośrednie narażenie Pacjenta na uszczerbek na zdrowiu do zabiegu z zastosowaniem Esperalu kwalifikowane są jedynie osoby o dobrej kondycji i zadowalającym stanie zdrowia, przy czym najistotniejszą rzeczą jest tutaj świadomość działania tej metody oraz znajomość jej właściwości i cech charakterystycznych. W przypadku stwierdzenia niewiedzy lub braku dobrowolnego uczestnictwa w tej terapii nie będzie możliwości zaimplantowania wszywki. Tym samym nie ma możliwości zmuszenia lub skierowania na przymusowe leczenie z zastosowaniem Esperalu przez sąd.
Wiele osób zastanawia się nad słusznością i skutecznością działania Esperalu, podkreślając jej zdrowotne właściwości. Często można spotkać się z niechęcią środowiska terapeutycznego wobec niej, wskazując jedynie na negatywne aspekty tej metody.
Prawda jest jednak bardziej złożona. Przede wszystkim wprowadzając Esperal jako farmakologiczną metodę awersyjną dąży się do wywołania negatywnych skojarzeń z alkoholem. Czynnik uznawany jeszcze do niedawna za środek nasenny, przeciwbólowy, usuwający stres, napięcie, pozwalający zapomnieć o problemach nagle staje się źródłem bólu, braku snu, wzmagający napięcie i negatywne stany emocjonalne. Można takie skojarzenia wywołać albo przez doświadczenie objawów reakcji disulfiramowej, albo poprzez znajomość tych konsekwencji w teorii. Dzięki temu Pacjent świadomie rezygnuje z napojów alkoholowych, co znacząco pomaga mu utrzymać motywację do zmian. Warto dodać, że działanie wszywki powinno się wzmacniać za pomocą innych oddziaływań, np. psychoterapią lub uczestnictwem w spotkaniach Anonimowych Alkoholików.
Główne skutki uboczne wszywki alkoholowej opierają się na konsekwencjach połączenia jej działania ze spożywaniem alkoholu, o czym mowa była we wcześniejszych fragmentach tekstu. Jednak daje ona także inne, niekoniecznie chciane objawy swojej obecności.
Przede wszystkim w związku z wykonanym małoinwazyjnym zabiegiem chirurgicznym polegającym na niewielkim nacięciu skóry skalpelem dochodzi do zabliźnienia się miejsca, przy czym sama blizna jest cienka, krótka i ledwo widoczna, zwykle ma od 1 do 2 cm. Dodatkowo Pacjent może w różny sposób zareagować na podane wcześniej znieczulenie miejscowe. Zdarza się to dość rzadko, aczkolwiek znane są przypadki zawrotów i bóli głowy, brzucha, nudności i senności.
Bardzo ważne jest tutaj obserwowanie procesu gojenia się. Sporadycznie w miejscu zaszycia może pojawić się wyciek surowicy, obrzęk miejsca implantacji, a także jego zaczerwienienie. Taka sytuacja może oznaczać próbę odrzucenia tabletek przez organizm, które najprawdopodobniej uznał je za ciało obce, przez co dąży do ich usunięcia. Taka sytuacja wymaga pomocy lekarskiej.
Sporadycznie może dojść do zainfekowania rany, aczkolwiek zwykle winę za to ponosi sam Pacjent i brak odpowiedniej higieny miejsca lub niedostatecznie częste zmiany opatrunku.
Zaszyte tabletki mogą się także przesunąć. Jest to związane z nadmierną aktywnością fizyczną chwilę po zabiegu lub z dźwiganiem ciężarów.
W okresie swojej kilkumiesięcznej aktywności Esperal Bielsko Biała działa zawsze, co oznacza, że nawet jeden mały łyk piwa, wina, wódki lub jakiegokolwiek innego napoju procentowego wywoła mniejszą lub większą reakcję disulfiramową. Tym samym dana osoba stale znajduje się pod działaniem składników aktywnych wszywki, ponieważ w przeciągu trwania terapii tabletka powoli i stopniowo rozpuszcza się i wchłania, trafiając do krwioobiegu, zaburzając przy tym proces metabolizowania alkoholu, blokując tutaj działanie wątroby i jej enzymów trawiennych. Dzięki takiemu zastosowaniu nie trzeba pamiętać o regularnym przyjmowaniu doustnych tabletek antyalkoholowych, takich jak Disulfiram w formie Anticolu. Tym samym warto dostrzec znaczną przewagę skuteczności między doustnym leczeniem awersyjnym, a tym prowadzonym w oparciu o zabieg chirurgiczny.
Zabieg implantacji Esperalu przeprowadzany w naszym gabinecie rozpoczyna się szczegółowym wywiadem medycznym lekarza z pacjentem chętnym na leczenie awersyjne. Rozmowa ta ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zaszycia. Jeżeli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, podaje mu znieczulenie miejscowe dzięki któremu zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze. W powstałą szczelinę wsuwa tabletki z Esperalem a ranę zaszywa szwami rozpuszczalnymi. Zabieg implantacji wszywki nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.
Pomimo tego, że zabieg zaszycia jest procedurą naprawdę mało inwazyjną, jak każdy zabieg medyczny posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to: