menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Gliwice

    Oferujemy pełną anonimowość

    Cena 499 zł

  • Wszywka alkoholowa Gliwice

    Zapewniamy profesjonalną opiekę!

    Cena 499 zł

  • Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów

    Esperal Gliwice - gdzie się ją wszywa?

    Wszywka alkoholowa Gliwice jest niemalże niewidoczna, ponieważ umieszcza się ją pod skórą w okolicę mięśnia pośladkowego w ramach nieskomplikowanego zabiegu chirurgicznego. Po zagojeniu się miejsca na skórze pokazuje się jedynie niewielka blizna związana z nacięciem skóry skalpelem. Aby zabieg był bezpieczny należy zadbać o sterylne warunki jego przeprowadzenia, a także wcześniejsze podanie znieczulenia miejscowego. Sama rana po zabiegu jest niewielka, jednak należy dbać o jej higienę, aby nie dopuścić do rozwoju infekcji i zakażenia. Zarówno zabieg, jak i późniejsze zdjęcie szwów nierozpuszczalnych przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany chirurg. Po zabiegu, jeszcze tego samego dnia, Pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności, przy czym musi on stosować wszelkie zalecenia lekarskie, a szczególnie abstynencję.

    Obecnie leczenie Esperalem jest uznawane za nowoczesną i najbardziej skuteczną opcją leczenia uzależnień.

    Wszywka alkoholowa Gliwice a picie alkoholu

    Nie ma możliwości przepicia lub samodzielnego usunięcia wszywki. Tym samym osoba, która podczas leczenia Esperalem sięga po alkohol naraża swoje zdrowie na poważne konsekwencje. Nieprzyjemne konsekwencje zastępują pozytywne skojarzenia z alkoholem, dając przykre objawy, zagrażające zdrowiu. Alkoholik podczas wzmożonej reakcji organizmu oprócz objawów somatycznych odczuwa silny niepokój i lęk przed konsekwencjami zaistniałej sytuacji.

    Zasady implantowania Esperalu są powszechnie znane, a sam Pacjent, aby poddać się tego typu leczeniu musi być świadomy działania reakcji disulfiramowej na etanol, a także dobrowolnie udzielić zgody na tę formę terapii awersyjnej. Konsekwencje zdrowotne złamania trzeźwości stanowią podstawę warunkującą skuteczność działania Disulfiramu (substancji aktywnej wszywki) – zwłaszcza u tych Pacjentów, którzy już wcześniej korzystali z innych metod pozbycia się uzależnienia. Znane są jednak przypadki, gdzie po pewnym czasie niepijący alkoholik na nowo sięga po etanol, wracając do swoich dawnych przyzwyczajeń. Tym samym należy mieć na uwadze, że żadna terapia, nawet najbardziej skuteczna, długotrwała i odbywająca się pod opieką specjalisty nigdy nie da 100% skuteczności, ponieważ najważniejszym czynnikiem wyzdrowienia jest tutaj silna wola, samokontrola i szczera chęć do zmian.

    Jak przebiega leczenie Esperalem?

    Szerokie grono specjalistów rekomenduje farmakoterapię jako jeden ze sposobów pozbycia się uzależnienia od alkoholu. Zanim jednak dojdzie do konkretnych działań medycznych, Pacjent zobowiązany jest do odbycia dokładnego wywiadu medycznego z lekarzem, co stanowi podstawę zdiagnozowania istnienia ewentualnych przeciwwskazań zabiegowych. Lekarz podczas takiego spotkania zwraca uwagę na ogólny stan zdrowia Pacjenta, a także stopień rozwoju jego choroby alkoholowej. Wszywka alkohlowa Gliwice - Kiedy nie ma przeciwwskazań, lekarz proponuje podanie Esperalu w formie implantu, zaszywając pod skóra odpowiednią dawkę leku. Przed zabiegiem warto jednak odbyć odtruwanie alkoholowe w celu pozbycia się z organizmu wszelkich toksyn i pozostałości po metabolizmie napojów procentowych.

    Jak działa Esperal Gliwice?

    Farmakologiczne leczenie awersyjne Esperalem polega na blokowaniu za pomocą substancji aktywnej wszywki o nazwie Disulfiram efektów konsumpcji napojów psychoaktywnych. Za jego pomocą w świadomości alkoholika tworzy się awersja i negatywne skojarzenia z nimi związane poprzez odczuwanie nieprzyjemnych konsekwencji. Już po kilku minutach pojawiają się pierwsze nieprzyjemne odczucia związane z reakcją disulfiramową, która może trwać nawet kilkanaście godzin.

    Wszywka alkoholowa Gliwice – a picie alkoholu

    Objawy łączenia Esperalu z etanolem podobne są do zatrucia alkoholowego, jednak są znacznie bardziej dokuczliwe. Ich powstanie wiąże się z nadmiernym kumulowaniem w organizmie aldehydu octowego ze względu na brak możliwości organizmu przemienienia go w mniej szkodliwy kwas octowy. Pojawia się więc:

    • Silny ból głowy, mięśni, brzucha i w klatce piersiowej,
    • Zawroty głowy,
    • Nadmierne pocenie się,
    • Przyspieszona akcja serca,
    • Nudności, biegunka i wymioty,
    • Problem z oddychaniem i duszność,
    • Gwałtowne zmiany ciśnienia tętniczego,
    • Nieprzyjemny posmak w ustach, zbliżony do metalicznego,
    • Czerwona plama na skórze, szczególnie twarzy i dekoltu,
    • Stan lękowy, niepokój.

    Powyższy stan generuje już niewielka ilość alkoholu, przy czym jego znaczna dawka może mieć znacznie bardziej opłakane skutki. Tym samym Pacjent ryzykuje tutaj trwałym uszkodzeniem narządów wewnętrznych, reakcjami psychotycznymi, wszywka alkohlowa Gliwice - paraliżem, zapaleniem wątroby, zawałem, atakiem padaczki, niewydolnością oddechowo-krążeniową, a nawet śmiercią. Nie bez powodu przed podaniem Esperalu wymaga się od Pacjenta pisemnej zgody, a także poświadczenia znajomości konsekwencji braku zachowania trzeźwości.

    Ile wynosi czas nieprzyjemnych dolegliwości?

    Czas uzależniony jest od takich czynników jak: podana dawka leku, czy też spożyta ilość alkoholu. Zwykle czas ten trwa od kilkudziesięciu minut, średnio do 4-10 godzin, przy czym niektórzy Pacjenci cierpią nawet kilkanaście godzin. Czas trwania, jak i natężenie objawów reakcji disulfiramowej nie jest możliwy do przewidzenia i za każdym razem czynniki te mogą być inne.

    Esperal Gliwice – przeciwwskazania

    Podstawowe przeciwwskazania zabiegowe to:

    • Niepełnoletność,
    • Brak udzielenia pisemnej zgody na zabieg,
    • Brak wystarczającej wiedzy na temat konsekwencji działań wszywki,
    • Nadwrażliwość na składniki leku,
    • Nietrzeźwość lub brak zachowanej 48godzinnej abstynencji alkoholowej,
    • Choroby przewlekłe, np. układu krążenia, wątroby, zapalenie nerwów,
    • Choroby i zaburzenia psychiczne,
    • Ciąża i laktacja.

    Esperal Gliwice – opinie Pacjentów

    Doświadczenia naszych specjalistów, a także Pacjentów, którzy zwrócili się do naszego gabinetu po pomoc potwierdzają wysoką skuteczność Esperalu. Zdecydowanie jest to jeden z czynników poprawiających jakość życia, niejednokrotnie jest on ostatnią formą pomocy przed całkowitym zrujnowaniem swojego zdrowia. Należy jednak mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach może nie być on wystarczający. Zaleca się łączenie wszywek alkoholowych z oddziaływaniem psychoterapeutycznym.

    Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal Gliwice?

    Przed przystąpieniem do wszycia podskórnego tabletek z Esperalem lekarz przeprowadza z osobą uzależnioną dokładny wywiad medyczny. Rozmowa ta ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania implantacji oraz ocenę motywacji pacjenta do leczenia awersyjnego. Wśród przeciwwskazań najbardziej istotnym jest całkowita abstynencja pacjenta (min. 24 godziny przed wykonaniem zaszycia), wszywka alkohlowa Gliwice - nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram oraz różnego rodzaju zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości). Musimy wiedzieć, że do zabiegu zaszycia nie powinniśmy nikogo zmuszać. To powinna być dobrowolna decyzja chorego na alkoholizm. Zmuszanie może nie przynieść oczekiwanych efektów oraz być źródłem kłopotów dla alkoholika jeżeli mając w swoim organizmie wszywkę spożyje on nawet niewielką ilość alkoholu. Pacjent z wszywką po wypiciu alkoholu doznaje wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych, które przypominają zatrucie alkoholowe, ale są dużo bardziej intensywne i o wiele dłużej trwają. Jeżeli lekarz wykluczy przeciwwskazania i zakwalifikuje osobę uzależnioną do zabiegu zaszycia pacjent podpisuje zgodę na zabieg, a lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe. Dzięki takiemu znieczuleniu uzależniony jest cały czas świadomy, a zabieg całkowicie bezbolesny, dotyczy to osób nawet bardzo wrażliwych na ból. Jak znieczulenie zacznie działać lekarz wykonuje na skórze osoby uzależnionej bardzo niewielkie nacięcie, aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem. Ilość leku jest najczęściej indywidualnie dobierana pod wagę pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia. Rana zaszywana jest szwami, które samoistnie się rozpuszczają po kilku dniach, w związku z czym osoby implantujące wszywkę w naszym gabinecie nie muszą ponownie się do niego zgłaszać w celu usunięcia szwów. Po zabiegu nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji, pacjent może od razu wrócić do swoich zajęć obowiązków. Nie jest również wymagane zwolnienie lekarskie. Osoba uzależniona po zabiegu dostaje zaświadczenie o wykonanym zaszyciu. Decydując się na zabieg w naszym gabinecie macie państwo pewność, że do zabiegu zostanie użyty oryginalny lek Disulfiram WZF co gwarantuje skuteczność działania leku.

    Rekonwalescencja po zabiegu zaszycia alkoholowego

    Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest procedurą bardzo ingerującą w organizm pacjenta, dlatego rekonwalescencja po procedurze zaszycia nie jest długa. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do domu, lub też pracy. Nie musi rezygnować ze swoich obowiązków zawodowych chyba, że są one związane z dźwiganiem. Przez kilka dni nie jest zalecany nadmierny wysiłek fizyczny, powinno się zrezygnować również z treningów na siłowni. Pacjent powinien również pamiętać o prawidłowej pielęgnacji rany. Rana nie powinna być namaczana, dlatego preferowane są szybkie prysznice przez ok. 5-7 dni po zabiegu. Należy również uważać aby nie zabrudzić rany, aby nie wdało się zakażenie. Jeżeli zauważymy, że z raną dzieje się coś niepokojącego, wycieka z niej płyn surowiczy lub staje się nabrzmiała i bolesna jej okolica należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza wykonującego zabieg. Do poradni należy również zgłosić się jeżeli dostrzeżemy w okolicach rany niewielką torbiel. Zdarzają się przypadki, że wszywka alkoholowa zostaje odrzucona przez organizm i musi zostać usunięta, a pacjent powinien zdecydować się na inną formę leczenia alkoholizmu. Są to jednak sytuacje występujące bardzo sporadycznie.

    Skutki uboczne po zabiegu zaszycia

    Tuż po zabiegu implantacji tabletek z Esperalem miejsce może być podrażnione, lekko zaczerwienione i trochę obolałe, natomiast jeżeli pacjent będzie odpowiednio pielęgnował ranę po zaszyciu, a także jeżeli będzie utrzymywał całkowitą abstynencję po wykonaniu zaszycia alkoholowego nie musi obawiać się wystąpieniu jakichkolwiek skutków ubocznych. Zabieg implantacji alkoholowej jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych wynikających bezpośrednio z jego przeprowadzenia. Pacjent, który stosuje się do wszystkich zaleceń lekarza nie musi obawiać się ewentualnych powikłań.

    Jak należy postępować po zabiegu zaszycia alkoholowego?

    Najważniejszym zaleceniem po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest całkowita abstynencja po zabiegu. Jeżeli nawet niewielka ilość etanolu wejdzie w reakcję z aktywnym składnikiem wszywki (Disulfiramem) istnieje duże ryzyko pojawienia się natychmiastowych skutków ubocznych: duszności, nadmiernego pocenia się, mdłości, wymiotów, drżenia mięśni i wiele innych. W skrajnych przypadkach może to być nawet zawał serca. Pacjent po zabiegu musi uważać nie tylko na spożywanie rozmaitych trunków wysokoprocentowych (piwa, wina, wódki itp.), lecz również o stosowaniu kosmetyków w których składzie występuje alkohol, lub też spożywaniu słodyczy z domieszką alkoholu (np. cukierków z likierem albo ciast czy też tortów).

    Wszywka alkoholowa - co po zabiegu?

    Już tego samego dnia, Pacjent spokojnie wrócić do domu lub do pracy, ciesząc się możliwością braku ograniczeń własnej aktywności. Dodatkowo w celu zwiększenia komfortu Pacjenta, zabieg odbywa się jedynie po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, które wykazuje swoje działanie jeszcze przez pewien czas po zakończeniu działań medycznych. Tym samym dana osoba powinna skupić się na odpowiednim dezynfekowaniu rany, a także na konieczności regularnego zmieniania opatrunku, aby proces gojenia przebiegał prawidłowo, bez możliwości zakażenia rany drobnoustrojami.

    Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny?

    Absolutnie nie – o to dbają lekarze, podając znieczulenie miejscowe, dzięki któremu nie ma konieczności zażywania po zabiegu dodatkowych doustnych środków bólowych. Oprócz samego czasu działania ma ono także jeszcze jedną zaletę – Pacjent podczas całego zabiegu jest świadomy wszelkich działań z nim związanych.

    Czy tabletka z Disulfiramem jest wyczuwalna lub widoczna pod skórą?

    Nie – Pacjent w żaden sposób nie odczuwa fizycznej obecności tabletki, ani pod skórą, ani podczas ruchu. Tym samym jest ona zarówno niewyczuwalna, jak i niewidoczna. Jej obecność uwidacznia się jedynie w momencie złamania zasad abstynencji, co skutkuje reakcją disulfiramową. Natomiast po samym zabiegu na skórze w miejscu zaszycia pojawia się cienka, ledwo widoczna, niewielkich rozmiarów blizna.

    Jak przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

    Na początku Pacjent rejestruje się na zabieg. Może być to wykonane telefonicznie lub osobiście w gabinecie. Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu należy przyjść do gabinetu całkowicie trzeźwym, zachowując minimum 48 godzin abstynencji alkoholowej. Następnym krokiem jest pomyślne przejście konsultacji medycznej, gdzie lekarz sprawdza obecność ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jest ona prowadzona w formie rozmowy, gdzie Pacjent udziela informacji o swoim stanie zdrowia, a lekarz opisuje przebieg i sposób życia wymuszony zabiegiem, wliczając w to zagrożenia zdrowotne. Warto dodać, że implantacja wszywki możliwa jest jedynie po podpisaniu zgody na zabieg przez Pacjenta – należy zabrać ze sobą dowód osobisty. W dniu zabiegu należy przemyśleć sposób ubioru – najlepiej aby odzież była luźna i niekrępująca ruchów, a obuwie wygodne i najlepiej sportowe.

    Jakie objawy pojawiają się po spożyciu alkoholu u Pacjenta z wszywką?

    Łączenie działania alkoholu z substancją aktywną wszywki powoduje pojawienie się:
    • Nudności, wymiotów i biegunki,
    • Problemów z oddychaniem i duszności,
    • Bólu głowy i jej zawrotów,
    • Rozszerzonych naczyń krwionośnych,
    • Skoków ciśnienia,
    • Zaburzeń pracy serca i oddychania,
    • Zaburzeń świadomości,
    • Stanów lękowych.
    Objawy te pojawiają się już kilka minut od pierwszego łyku alkoholu i w silnym natężeniu mogą trwać nawet do kilkunastu godzin. Warto mieć na względzie, że taka reakcja może pogłębić zaawansowanie wcześniej posiadanych chorób i schorzeń, szczególnie dotykając nieprzyjemnymi konsekwencjami wątrobę, nerki, układ oddechowo-krążeniowo-sercowy, gospodarkę hormonalną, a nawet wywołać atak padaczki. Warto mieć świadomość, że picie alkoholu podczas leczenia Esperalem spowodował zgon grona Pacjentów.

    Dlaczego powstaje reakcja Disulfiramu na alkohol?

    Kiedy człowiek mając zaszytą wszywkę sięga po alkohol, w jego organizmie zwiększa się poziom odkładanego aldehydu octowego, ponieważ wątroba traci zdolność do jego metabolizowania. W ten sposób pojawia się zatrucie alkoholowe, czego objawem jest właśnie reakcja disulfiramowa – ostra reakcja nietolerancji alkoholu.

    Jak długo od spożycia alkoholu można wykonać zabieg wszycia Esperalu?

    Abstynencja musi wynosić minimum 48 godzin, przy czym korzystając z procedury odtruwania alkoholowego czas ten się znacząco skraca i już po samym odtruciu można udać się na zabieg.

    Czy Esperal można przepić?

    Nie, nie ma takiej możliwości, a każda ilość alkoholu warunkuje nawrót reakcji disulfiramowej, narażającej Pacjenta na trwały uszczerbek na zdrowiu.

    Czy lek można samodzielnie usunąć?

    Nie – jest on zaszyty głęboko pod skóra, blisko mięśni, w okolicy pod powięziowej. Tym samym jedyną osobą, która może usunąć lek jest lekarz chirurgii.

    Jakie ograniczenia w życiu codziennym powoduje wszywka?

    Mimo, iż wszywka alkoholowa generuje konieczność zmiany stylu życia, ma to swoje atuty w postaci poprawy jakości i komfortu życia. Oczywiście ograniczeniem jest tutaj rezygnacja z napojów alkoholowych i innych produktów z alkoholem w składzie. Należy tutaj uważać na:
    • Niektóre kosmetyki – płyny do higieny jamy ustnej, perfumy, wody toaletowe, dezodoranty, antyperspiranty, wody kolońskie, pianki do golenia – może pojawić się odczyn na skórze lub wysypka,
    • Niektóre produkty spożywcze – ocet, słodycze i ciasta nadziewane lub nasączane alkoholem,
    • Niektóre leki – syropy na kaszel, antybiotyki,
    • Niektóre chemikalia.

    Czy są przeciwskazania do stosowania Disulfiramu?

    Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
    • Stan upojenia alkoholowego lub brak wcześniejszej abstynencji,
    • Nadwrażliwość na Disulfiram,
    • Choroby i zaburzenia: naczyniowe, sercowe, krążeniowe, psychiczne, nadciśnienie, choroby nerek, zapalenie nerwów,
    • Brak ukończonych 18 lat,
    • Brak zgody pisemnej na zabieg,
    • Ciążą i okres laktacji.

    Jakie są efekty stosowania wszywki alkoholowej Esperal?

    Wszywka alkoholowa działa na zasadzie blokady – blokując enzymy wątroby odpowiadające za trawienie alkoholu, czego objawy mimo, iż zbliżone do pospolitego kaca, są jednak znacznie bardziej uciążliwe i dłużej trwają. W ten sposób u Pacjenta zaczyna kiełkować się przeświadczenie, że nie musi on pić alkoholu, dzięki czemu zauważa, że nie jest on niezbędny do codziennej egzystencji. Stąd mówi się o wspomagającym działaniu Esperalu w pracy nad sobą i w walce o trzeźwość i wygranie z uzależnieniem. Jest to co prawda trudne, a sama walka niejednokrotnie nierówna, jednak za pomocom wieloaspektowych działań medycznych, psychologicznych i terapeutycznych całkowicie możliwe do osiągnięcia.