menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Mysłowice

    Sprawdzony sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

  • Esperal Mysłowice

    Oryginalny, tani i bezbolesny zabieg

    Cena 499 zł

  • Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów

    Esperal Mysłowice – na czym polega zaszycie alkoholowe?

    Zaszycie alkoholowe kojarzy nam się negatywnie, ale wcale nie jest niczym złym. Pomaga mocno ograniczyć spożywanie alkoholu, a w rezultacie u osób uzależnionych może powstrzymać powrót tzw. cugu alkoholowego. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało pić alkohol, przez co zerwało z nałogiem alkoholowym.

    Zaszycie alkoholowe kojarzy nam się negatywnie, ale wcale nie jest niczym złym. Pomaga mocno ograniczyć spożywanie alkoholu, a w rezultacie u osób uzależnionych może powstrzymać powrót tzw. cugu alkoholowego. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało pić alkohol, przez co zerwało z nałogiem alkoholowym.

    Kto powinien skorzystać z zaszycia alkoholowego?

    Esperal Mysłowice jest polecany jedynie osobom, które bardzo długo zmagają się z nałogiem i są po wielu odtruciach alkoholowych oraz terapiach, które nie dały spodziewanych rezultatów. Pozwala on na bardzo skuteczną, ale niestety nieco drastyczną terapię, która pomaga spojrzeć na alkohol jako na truciznę, a nie środek, który daje nam miłe odczucia.

    Na czym polega zaszycie alkoholowe?

    Wszywka alkoholowa Mysłowice, nazywana również fachowo Esperalem, zawiera substancję, która hamuje rozkład alkoholu przez wątrobę. Tym samym nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu osoba z wszywką alkoholową będzie miała silne objawy zatrucia alkoholowego, w tym zawroty głowy, a także ból głowy, nudności oraz wymioty. Esperal pozwala na powstrzymanie cugu alkoholowego, zanim jeszcze się zacznie. Objawy zatrucia są tak uporczywe, że zniechęcą osobę uzależnioną do sięgania po kolejne dawki alkoholu. Już nawet jedno takie doświadczenie może sprawić, że osoba uzależniona nie będzie chciała dalej pić. Esperal nie wpływa na przyjmowanie innych leków, o ule nie są one z alkoholem. Również nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Samo zaszycie alkoholowe to jeden zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia oraz listę leków, które w składzie mają alkohol. Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wymogiem jest powstrzymanie się od picia napojów wyskokowych na 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Esperal jest takim lekiem, który daje nieprzyjemne objawy wyłącznie w momencie, kiedy osoba z wszywką alkoholową nie stosuje się do zaleceń i nadal pije alkohol.

    Gdzie można zgłosić się o pomoc?

    Najczęściej osoby uzależnione od alkoholu są kierowane do ośrodków odwykowych, których celem jest znalezienie sposobu radzenia sobie ze stresem, ponieważ to najczęściej w takich momentach osoba uzależniona sięga po używkę. Do ośrodka można skierować osobę uzależnioną za jej zgodą lub może ona zgłosić się sama. Tam będzie miała odpowiednie wsparcie, ale również możliwość podjęcia leczenia, czy to z pomocą wszywki z Esperalem, czy bez niej. Podstawą zawsze jest jednak rozmowa z psychologiem i zajęcia grupowe.

    Jak działa Esperal Mysłowice (Disulfiram)?

    Esperal włącza się po to, aby za pomocą jego substancji aktywnej zablokować działanie enzymów odpowiedzialnych za procesy metaboliczne alkoholu, wydzielanych przez wątrobę. W ten sposób dochodzi do zatrucia organizmu, co Pacjent skutecznie odczuwa poprzez szereg objawów. Co ciekawe, stężenie toksycznego aldehydu octowego wywołującego to zatrucie rośnie 5-10 krotnie w porównaniu ze standardową wartością. Znajomość konsekwencji takiej reakcji w założeniu powinna zniechęcić Pacjenta przed dalszym nałogiem picia.

    Co warto wiedzieć przed wszyciem Esperalu.

    Zanim Pacjent podejdzie do zabiegu zobowiązany jest do zachowania 48godzinnej abstynencji alkoholowej. Taki czas umożliwia bezpieczne przejście przez zabieg, bez pojawiania się reakcji disulfiramowej na alkohol lub jego pozostałości metaboliczne. Potwierdzają to zarówno lekarze, jak i sam producent tabletek. Dodatkowo w przypadku krótszego zachowania abstynencji zwiększa się ryzyko odrzucenia Esperalu przez organizm. Rzadko się tak dzieje, jednak kiedy już do tego dojdzie należy jak najszybciej umówić się na wizytę z lekarzem, który usunie lek i poda nowy, zapobiegając rozwojowi reakcji alergicznej wywołującej konsekwencje zdrowotne.

    Na czym polega wszycie Esperalu?

    Implantowanie tabletek Esperal Mysłowice polega na ich umieszczenie pod powięzią, głęboko pod skórą, zwykle w okolicy mięśnia pośladka wcześniej ustalonej z lekarzem dawki leku. Cała procedura odbywa się dopiero w momencie, kiedy podane Pacjentowi znieczulenie zaczyna działać. Tego typu ingerencja w ludzkie ciało związana jest z koniecznością nacięcia skóry skalpelem, a następnie zaszyciem szwami rany. Cały zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały, zwykle zajmuje około 30 minut.

    Zabieg zaszycia alkoholowego poprzedza konsultacja lekarza z Pacjentem, gdzie podpisuje się zgodę na zabieg, poświadczenie świadomości konsekwencji złamania abstynencji, dobiera się dawkę leku, a także wyklucza przeciwwskazania zabiegowe.

    Na koniec zabiegu przykładany jest opatrunek, który należy regularnie zmieniać, a samą ranę powinno się odkażać środkiem dezynfekującym.

    Przeciwskazania do wszycia Esperalu

    Zabieg nie powinien być wykonywany u osób, które:

    • Nie mają ukończonych osiemnastu lat,
    • Nie wyraziły pisemnej zgody na zabieg – nie ma możliwości odesłania Pacjenta na przymusowe leczenie Esperalem, dlatego dokumenty w tym przypadku są tak ważne,
    • Posiadają niewydolność i choroby wątroby – przy czym podwyższony poziom prób wątrobowych nie stanowi przeciwwskazanie medyczne. Jest to normalna reakcja organizmu na ciągły kontakt z alkoholem,
    • Przebyły zawał serca w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy,
    • Posiadają choroby sercowo-krążeniowo-oddechowe,
    • Zażywają leki wpływające na krzepliwość krwi, tzw. koagulanty. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji zabieg może się dobyć dopiero po kilku dniach lub po podaniu zastrzyku przeciwkrzepliwego, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania tabletek w ciągu kilku dni przed zabiegiem,
    • Posiadają choroby oddechowe,
    • Chorują na epilepsję neurologiczną – jest ona przeciwwskazaniem, przy czym należy rozróżnić padaczkę na tle neurologicznym, a padaczkę pojawiająca się w formie poalkoholowych drgawek. Jest to tak zwana padaczka poalkoholowa i zwykle ustępuje samoistnie po pewnym czasie zachowania abstynencji,
    • Posiadają nadciśnienie tętnicze,
    • Posiadają zapalenie nerwu wzrokowego lub zapalenie wielonerwowe,
    • Mają stwierdzone choroby i zaburzenia funkcjonowania psychicznego, szczególnie jeżeli w życiorysie Pacjent posiada na swoim koncie próby samobójcze,
    • Wykazują nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki Esperal (Disulfiram),
    • Ich stan wskazuje na spożycie alkoholu lub nie zachowały obowiązkowej abstynencji – w takim przypadku warto przed zabiegiem umówić się na odtruwanie alkoholowe,
    • Są kobietami w ciąży lub w okresie laktacji.

    Interakcje z innymi lekami

    Uznaje się, że Disulfiram może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych poprzez hamowanie ich przemian enzymatycznych. Tym samym należy uważać w przypadku zażywania tego typu leków i wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Esperal będzie tutaj nasilać działanie aspiryny, chlordiazepoksydu, acardu, fenytoiny i diazepamu. Przeprowadzone badania na zwierzętach wskazują na zbliżony wpływ na metabolizm amfetaminy, petydyny i morfiny. Warto dodać, że Disulfiram wykazuje zdolność do hamowania reakcji utleniania i wydalania ryfampicyny przez nerki. Z kolei jednoczesna terapia Disulfiramem oraz izoniazydem wpływa na czynności ośrodkowego układu nerwowego generując powstanie zawrotów głowy, zaburzeń motorycznych wliczając w to koordynację wzrokowo-ruchową, często pojawia się także ogólna drażliwość i bezsenność.

    Warto zwrócić uwagę także na zależność między Disulfiramem, a metronidazolem. Ich jednoczesne stosowanie wywołuje dezorientację i stany psychotyczne. Disulfiram ma także zdolność do przedłużania czasu działania alfentanilu.

    Działania niepożądane

    Organizm na zabieg zaszycia Esperalu w momencie połączenia jego działania z alkoholem może reagować sennością, nudnościami, wymiotami, metalicznym posmakiem w ustach, przemijającą impotencją, spadkiem kondycji, reakcjami psychotycznymi i stanami depresyjnymi. Może wystąpić reakcja alergiczna, zapalenie nerwów obwodowych, a także uszkodzenie komórek wątrobowych.

    Informacje o powikłaniach zabiegu wszycia Disulfiramu

    Najczęściej powikłania związane są z odrzuceniem wszywki przez organizm i potraktowaniem jej jako ciała obcego. Typowe jest tutaj pojawienie się obrzęku i wycieku surowicy z rany po zabiegu. Konieczna jest tutaj interwencja lekarza. Rzadszą reakcją jest ropienie rany, co z kolei wskazuje na zakażenie bakteriami i drobnoustrojami.

    Sama powstała po zabiegu blizna jest niewielka i ledwo widoczna, aczkolwiek w niektórych przypadkach może powstać bliznowiec i jest to niezależne od uchwytnych czynników.

    Kolejnym powikłaniem może być uczulenie na Disulfiram. Pojawia się tutaj świąd, wysypka i swędzenie skóry w miejscu podania leku. Taka reakcja również generuje konieczność umówienia kolejnej wizyty z lekarzem.

    Rekonwalescencja po zabiegu zaszycia alkoholowego

    Pacjent po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji ani hospitalizacji. Nie potrzebuje on również zwolnienia lekarskiego. Wszywka alkoholowa Mysłowice Esperal nie wpływa w żaden sposób na koncentrację, można prowadzić pojazd i wrócić do swoich zajęć i obowiązków. Pacjent po zabiegu powinien jedynie odpowiednio dbać o ranę. Uważać aby jej nie zamoczyć. Zalecany jest szybki prysznic niż długa kąpiel przez około tydzień po implantacji. Należy również pilnować odpowiedniej higieny rany. Nie powinna się ona zabrudzić, gdyż może wdać się zakażenie. Jeżeli dostrzeżemy, że z rany wycieka płyn surowiczy lub w jej okolicach pojawiła się niewielka torbiel – powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg.

    Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

    Wszywka alkoholowa Mysłowice Esperal jest najlepszą metodą wspomagającą kompleksowe leczenie alkoholizmu. Dlaczego? Lek ten, wszyty podskórnie skutecznie powstrzymuje osobę uzależnioną przed piciem alkoholu. Osoba zaszyta z obawy przed nieprzyjemnymi dolegliwościami po połączeniu Disulfiramu z alkoholem najczęściej całkowicie rezygnuje z picia. Pacjenci z wszywką odczuwają dużo lepsze samopoczucie po całkowitej rezygnacji z alkoholu. Nic dziwnego, organizm wraca do formy, a uzależnieni mogą podjąć inne bardzo istotne kroki w całościowej walce z alkoholizmem. Po zaszyciu alkoholowym najlepiej zgłosić się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Terapie w zamkniętej placówce mają najlepsze statystyki jeżeli mowa o całkowitym powrocie do trzeźwego życia. W placówkach tych pomoc otrzymują również współuzależnieni oraz rodzina alkoholika. Dostępne są tam zarówno terapie grupowe, jak i indywidualne. Wszystko zależy od preferencji osoby uzależnionej. Po wyjściu z placówki warto nadal wspomagać się wszywką alkoholową Esperal oraz uczęszczać na spotkania w grupach Anonimowych Alkoholików, gdzie osoby z podobnymi problemami wzajemnie wspierają się w walce z chorobą alkoholową i życiem w całkowitej trzeźwości.

    Dla kogo jest dedykowany zabieg wszycia Esperalu?

    Zabieg chirurgiczny podania Esperalu zaleca się osobom, które świadomie podjęły decyzję o wyjściu z uzależnienia alkoholowego i są zdeterminowane aby osiągnąć cel. Świadomie więc podejmują decyzję o podjęciu leczenia awersyjnego, godząc się na konsekwencje, na jakie narażają się w momencie łączenia działania wszywki z alkoholem. Warto, aby z tej formy pomocy skorzystały osoby, których stan zdrowia generuje konieczność natychmiastowego odstawienia alkoholu. Aby leczenie za pomocą wszywki było efektowne należy jej działanie łączyć z innymi formami antyalkoholowymi, takimi jak np. psychoterapia, odtruwanie, a także uczestnictwo w spotkaniach Anonimowych Alkoholików.

    Jaka jest reakcja wszywki alkoholowej w połączeniu z alkoholem?

    Konsekwencją łączenia działania wszywki z alkoholem jest pojawienie się następujących objawów:
    • Wymioty, nudności, biegunka,
    • Ból brzucha, mięśni, głowy i jej zawroty,
    • Zaczerwienienie skóry na twarzy,
    • Pokrzywka,
    • Problemy z oddychaniem, duszności,
    • Nadmierne pocenie się,
    • Kołatanie serca i skoki ciśnienia.
    W bardziej zaawansowanych stanach rezultatem może być pojawienie się zawału serca, a także innych, trwałych uszkodzeń w obrębie narządów wewnętrznych. Bardzo narażone są tutaj wątroba, nerki i mózg.

    Jak działa Disulfiram?

    Disulfiram, czyli aktywny związek chemiczny zawarty w tabletce Esperal blokuje działanie enzymu wątrobowego o nazwie dehydrogenaza alkoholowa, która odpowiada za metabolizm alkoholu. W ten sposób organizm, który rozkładał etanol na aldehyd octowy, a następnie na kwas octowy, zaczyna kumulować w sobie szkodliwą toksynę (aldehyd), którego nie może rozłożyć. W ten sposób dochodzi do bardzo silnego, wzmożonego i długotrwałego zatrucia alkoholowego.

    Jak wyglądają pierwsze godziny po zabiegu?

    Podobnie jak każdy inny dzień Pacjenta – po zabiegu może on wrócić do domu lub pracy, a także prowadzić samochód. Esperal nie obniża koncentracji, ani nie zaburza refleksu i motoryki Pacjenta. Jedynie powinien on zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej, np. dźwigania.

    Kiedy nie powinno się stosować Esperalu?

    Esperal nie powinien być podawany osobom, które chorują przewlekle na choroby układu krążenia, sercowego i oddechowego. Nie powinien być także podawany epileptykom i diabetykom, ani też Pacjentom chorującym na zaburzenia endokrynologiczne, niewydolność nerek, choroby wątroby, a także choroby psychiczne. Esperal nie może być podawany także kobietom spodziewającym się dziecka lub w okresie laktacji.

    Na co dzień Esperal jest bezpieczny i neutralny dla Pacjenta, sporadycznie wywołuje reakcje niepożądane. Reaguje jedynie na spożywany alkohol. Z tego powodu można stosować leki przyjmowane na stałe, o ile nie posiadają w składzie substancji alkoholowych.

    Gdzie umieszczana jest wszywka alkoholowa Esperal?

    Zwykle wszywkę implantuje się na pośladku, który gwarantuje dyskrecję, ramieniu lub łopatce, chyba, że lekarz z Pacjentem ustalą inne miejsce.

    Co jest powodem skuteczności działania Esperalu?

    Disulfiram zaburza metabolizm alkoholu, czego efektem jest pojawienie się zatrucia alkoholowego podczas konsumpcji napojów procentowych. Działa on natychmiastowo, dając świadectwo swojej obecności już po kilku minutach od pierwszego łyku trunku, a czas trwania objawów zatrucia może sięgnąć nawet kilkunastu godzin.

    Jak się przygotować do zabiegu zaszycia?

    Pierwszym krokiem przygotowawczym jest spotkanie z lekarzem. Dzięki niemu lekarz sprawdza, że Esperal jest stosowaną metodą dla danego Pacjenta. Jest to także moment określania odpowiedniej dawki leku pod potrzeby danej osoby, jej wagi i etapu rozwoju choroby alkoholowej. Badana jest także trzeźwość Pacjenta, a także weryfikowany ogólny stan jego zdrowia. Warto dodać, że elementem przygotowań może być także odbycie odtruwania alkoholowego. Zwykle nie jest ono obowiązkowe, ale jeżeli Pacjent nie zachował dwudniowej abstynencji lub jego stan wskazuje na spożycie napojów procentowych jest ono konieczne. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, lekarz podaje znieczulenie miejscowe i kieruje alkoholika na zabieg.

    Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholika?

    Pierwsze dwa etapy zostały już wymienione i jest to wywiad lekarski oraz podanie znieczulenia. Warto dodać, że Esperal może być wydany jedynie na receptę.

    Chirurg podczas zabiegu nacina skórę na niewielkim jej fragmencie i w powstałe miejsce głęboko pod skórą za pomocą sterylnych narzędzi wprowadza lek. Miejsce zaszywane jest szwami. Zazwyczaj miejscem implantacji Esperalu jest pośladek, ponieważ zapewnia on dyskrecję. Równie często zabieg wykonuje się na ramieniu lub łopatce, przy czym o wyborze innego miejsca należy poinformować lekarza, który musi na to wyrazić zgodę. Całość procedur trwa w granicy pół godziny, a tuż po nim Pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków, w tym pracy.

    Czy wszywka alkoholowa jest lekiem na alkoholizm?

    Nie – wszywka alkoholowa nie jest lekiem na alkoholizm. Ogólnie taki lek nie istnieje, żaden z medykamentów nie jest wstanie chemicznie usunąć uzależnienia, ani obniżyć głodu alkoholowego. Tym samym wszywkę alkoholową należy traktować jako jedno z form wsparcia w wychodzeniu z alkoholizmu. Jej zastosowanie ma swoje uzasadnienie jedynie w przypadku kiedy:
    • Alkoholik zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji w jakiej aktualnie się znajduje i przyznaje się zarówno przed sobą, jak i swoimi bliskimi o swoich skłonnościach alkoholowych,
    • Szczerze chce wyjść z nałogu, jest zmotywowany do działania i dąży (z mniejszymi lub większymi sukcesami) do celu,
    • Podejmuje inne działania antyalkoholowe – korzysta z psychoterapii i np. spotkań w klubie AA,
    • Pacjent decyduje się na jej założenie po zakończeniu odwyku, aby dodatkowo wesprzeć swoją trudem osiągniętą abstynencję i nie dopuścić do nawrotu choroby.

    Czy leczenie Esperalem można powtórzyć?

    Tak – w razie potrzeby na wyraźną prośbę Pacjenta można zabieg implantacji wszywki alkoholowej powtórzyć. W takim przypadku na nowo należy przejść całą procedurę medyczną w tym zakresie, uwzględniając wywiad medyczny. Jest to jednak możliwe dopiero w momencie kiedy poprzednio podana tabletka Esperalu się całkowicie wchłonie do organizmu i tym samym przestanie być aktywna. Dzieje się tak po upływie od 8 do 12 miesięcy.