menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Rybnik

    Prosty sposób na wygranie z nałogiem

    Cena 499 zł

  • Wszywka alkoholowa Rybnik

    Sprawdzony i anonimowy sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

  • Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów

    Leczenie choroby alkoholowej za pomocą wszywki alkoholowej Esperal

    Leczenie choroby alkoholowej to proces, który wymaga wiele czasu oraz poświęcenia od osoby uzależnionej. Alkoholizm sieje spustoszenie w organizmie chorego, powoduje również zmiany w jego zachowaniu oraz odczuwaniu emocji. Przez chorobę alkoholową cierpi nie tylko sam chory, ale również jego najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Osoba uzależniona od alkoholu stopniowo odsuwa się od wszelkich relacji międzyludzkich, rezygnuje z uczestniczenia w życiu towarzyskim, traci zainteresowanie rzeczami innymi niż alkohol. Z powodu choroby alkoholowej ludzie tracą rodziny, majątek, pracę, a także status społeczny. Alkoholizm to uzależnienie, które z roku na rok dosięga coraz większej ilości osób w naszym społeczeństwie.

    Jednym z pierwszych i najważniejszych kroków ku zdrowiu jest przyznanie się przed samym sobą, że ma się problem z piciem. Jest to zazwyczaj moment, w którym osoba uzależniona zaczyna poszukiwać pomocy w leczeniu swojej choroby. Należy mieć świadomość, że będzie to długa droga pełna wybojów, jednak warta przejścia, gdyż nie ma nic cenniejszego niż własne zdrowie oraz możliwość decydowania o swoim życiu samodzielnie. W trakcie leczenia alkoholowego dużym wsparciem okazuje się być wszywka alkoholowa Esperal, dzięki której osoba chora pozostaje w trzeźwości i może skutecznie przechodzić przez kolejne etapy leczenia.

    Kto może skorzystać z leczenia za pomocą wszywek z Esperalem?

    Z terapii wszywką alkoholową może skorzystać każda osoba uzależniona, która wyrazi taką chęć i podpisze pełną i świadomą zgodę na zabieg. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu, lekarz specjalista przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem, który ma na celu sprawdzenie, czy u alkoholika nie istnieją żadne przeciwwskazania do wszycia wszywki. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że wszywka przynosi najlepsze rezultaty, gdy pacjent podejmuje decyzję o jej wszyciu dobrowolnie, bez przymusu oraz presji ze strony najbliższych. W takich przypadkach Esperal Rybnik najczęściej nie spełnia swojego zadania, gdyż alkoholik i tak sięga po alkohol, mimo nieprzyjemnych konsekwencji, które go spotykają. Może również zdarzyć się, że zniechęci się on do terapii odwykowej i powróci do uzależnienia, które stanie się jeszcze silniejsze.

    Dlaczego Esperal nazywany jest terapią awersyjną?

    Wszywka alkoholowa Esperal Rybnik zaliczana jest to metod awersyjnych. Oznacza to, że jej działanie powoduje określone zachowanie u chorego, w przypadku choroby alkoholowej wywołuje ona wstręt do spożywania alkoholu. Uzależniony odczuwa również niechęć lub strach przed alkoholem, a dokładniej przed konsekwencjami, jakie niesie ze sobą spożycie etanolu w trakcie terapii awersyjnej.

    Czy wszycie Esperalu boli?

    Umieszczenie wszywki alkoholowej w ciele osoby uzależnionej to zabieg, który jest bezpieczny i trwa około 30 minut. W jego trakcie lekarz korzysta ze znieczulenia miejscowego, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani bólu związanego z nacięciem skóry oraz zakładaniem szwów.

    Jakie objawy pojawiają się u osoby, która po wszywce Disulfiramu spożyła alkohol?

    Po umieszczeniu tabletek z Disulfiramem w ciele osoby uzależnionej, obowiązuje ją bezwzględna abstynencja. Połączenie nawet niewielkiej ilości alkoholu etylowego z Disulfiramem, wywołuje reakcję disulfiramową, a więc wystąpienie objawów przypominających zatrucie alkoholowe. Dzieje się tak dlatego, że Disulfiram blokuje działanie metabolizmu alkoholu etylowego w ciele człowieka, przez co w krwiobiegu gromadzi się aldehyd octowy, który jest najgroźniejszym produktem przemiany materii alkoholu. Gdy osoba uzależniona w trakcie działania wszywki spożyje alkohol, zacznie odczuwać bóle głowy i brzucha, nudności, wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca, skoki ciśnienia, uderzenia gorąca, spadek nastroju, lęki i niepokój, a także spadek formy fizycznej. Wszystkie te objawy będą pojawiały się za każdym razem, gdy w ciele wykryty zostanie etanol. Spadek formy i objawy zatrucia alkoholik odczuwać będzie już po około kwadransie i nie będą ustępować przez najbliższe kilka godzin.

    Objawy pojawiać się będą nie tylko w przypadku napicia się napoju wyskokowego, ale również w przypadku spożycia jakiegokolwiek produktu, który zawiera alkohol, na przykład ciasta nasączonego ponczem lub cukierków z alkoholem. Podobnie wyglądać będzie skorzystanie na skórę z produktów, które zawierają w sobie etanol, a więc z płynów dezynfekujących, płynów do ust czy perfum na bazie alkoholu.

    Przeciwwskazania do wykonania zabiegu zaszycia

    W przypadku zabiegu wszycia wszywki alkoholowej, należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę kwalifikującej, w trakcie której należy poinformować lekarza o wszystkich swoich chorobach, operacjach, alergiach oraz lekach, które się przyjmuje. Na podstawie tych informacji specjalista będzie mógł stwierdzić czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Najpopularniejszymi przeciwwskazaniami do zabiegu wszycia wszywki alkoholowej są:

    • uczulenie na Disulfiram;
    • nadciśnienie tętnicze;
    • zawał serca przebyty w ciągu ostatniego półrocza;
    • zaburzenia psychiczne takie jak psychozy czy stany depresyjne;
    • próby samobójcze w przeszłości;
    • przyjmowanie niektórych leków na choroby przewlekłe;
    • w przypadku kobiet okres ciąży oraz laktacji;
    • stawienie się na zabieg w stanie upojenia alkoholowego lub w stanie wskazującym na spożywanie alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin.

    Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to zabieg z dziedziny mikrochirurgii, a jego wykonanie trwa około 30 minut. Lek w postaci tabletek z substancją czynną podaje się podskórnie, by pacjent nie musiał pilnować codziennego przyjmowania dawek leku, ale również po to, by nie ominął dawki Disulfiramu celowo. W Polsce to najpopularniejsza metoda awersyjna pomocna w leczeniu alkoholizmu, występuje jednak również pod postacią tabletek przyjmowanych doustnie.

    Wszycie Disulfiramu w ciało odbywa się na znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może być spokojny w kwestii odczuwania jakiegokolwiek bólu czy dyskomfortu. Lekarz specjalista nacina skórę na pośladku, a następnie umieszcza odpowiednio odliczoną ilość tabletek z Disulfiramem głęboko pod skórą tuż przy mięśniu. Zabieg kończy założenie szwów rozpuszczalnych lub nierozpuszczalnych, a ich rodzaj zależy od decyzji pacjenta. Jeśli zdecyduje się on na szwy nierozpuszczalne, konieczna będzie wizyta kontrolna, w trakcie której lekarz zdejmie szwy. Po zakończonym zabiegu wszycia Esperalu, pacjent może udać się do swojego domu i codziennych zajęć. Poza unikaniem długich i gorących kąpieli, a także wizytami w saunie, na basenie i solarium oraz poza unikaniem dużego wysiłku fizycznego, pacjent może funkcjonować normalnie. Powyższych należy unikać do momentu zagojenia się rany. Po wyjściu z gabinetu obowiązuje bezwzględna abstynencja. Wszywka alkoholowa Rybnik działać będzie w ciele pacjenta nieprzerwanie przez okres od 8 miesięcy do nawet jednego roku.

    Interakcje z innymi lekami, działania niepożądane

    Przed podjęciem decyzji o wszyciu wszywki alkoholowej należy mieć świadomość, że może ona wchodzić w interakcję z innymi lekami oraz zaostrzać objawy niektórych chorób. Dlatego tam ważne jest, by w trakcie wizyty kwalifikującej nie zatajać żadnych informacji na temat swojego zdrowia.

    Disulfiram w połączeniu z lekami zakrzepowymi może wzmocnić ich działanie, nasila również działanie takich substancji zawartych w lekach jak antypiryny, diazepam, fenytoiny czy chlordiazepoksyd. Disulfiram w ciele człowieka może hamować reakcje utleniania oraz wydalania przez nerki substancji o nazwie ryfampicyna, którą stosuje się w przypadku między innymi gruźlicy. Równoczesne stosowanie Disulfiramu oraz izoniazydu spowodować może zaburzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego, tym samym powodując drażliwość, problemy ze snem czy zaburzenia koordynacji ruchowej. Z kolei przyjmowanie metronidazolu przy równoczesnej terapii awersyjnej może wywołać stany psychotyczne oraz ogólną dezorientację.

    Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej

    Wszywka alkoholowa Rybnik Esperal Rybnik pomimo swojej dużej skuteczności, nie jest lekiem na chorobę alkoholową. Jej działanie to jedynie wsparcie w wychodzeniu z uzależnienia i nigdy nie należy stosować jej jako jedyną metodę w walce z alkoholizmem. Ze względu na dużą złożoność uzależnienia alkoholowego, należy zastosować całościowe lub kompleksowe leczenie uzależnienia, w skład którego wchodzą różne metody leczenia, między innymi różne rodzaje psychoterapii. Będąc osobą uzależnioną należy mieć świadomość, że samo przerwanie picia nie jest tym samym co wyjście z uzależnienia. Umysł człowieka również wymaga wiele uwagi, dlatego uczęszczanie na sesje terapeutyczne są niezbędne, by móc powrócić do zdrowia. Kompleksowe leczenie alkoholowe trwa przeważnie około kilkanaście miesięcy, a po jego zakończeniu dobrze jest kontynuować wizyty na sesjach z terapeutą oraz uczęszczać na spotkania grup wsparcia takich jak AA.

    Co po zabiegu i ile czasu działa wszywka?

    Wszywka alkoholowa Rybnik nie ma określonego jednego terminu działania, który jest sztywny dla każdej osoby. Konkretna długość jej działania w ciele człowieka zależeć będzie między innymi od ilości wszytych tabletek, od wieku i wagi pacjenta, a także od jego stanu zdrowia i etapu uzależnienia od alkoholu. Przyjmuje się jednak, że średnie działanie Disulfiramu w ciele człowieka to od 8 do 12 miesięcy, a więc dostatecznie długo, by przyzwyczaić się do życia bez alkoholu.

    Po zabiegu pacjenta obowiązuje bezwzględna abstynencja, a złamanie tego nakazu wiązać się będzie z nieprzyjemnymi konsekwencjami psychosomatycznymi. Poza tym pacjent może funkcjonować jak dotychczas, Disulfiram nie zaburza żadnych funkcji życiowych człowieka. Jeżeli chodzi o ranę pozabiegową, należy dbać o nią zgodnie z zaleceniami lekarza i przestrzegać zasad higieny osobistej, by nie wdało się zakażenie oraz by nie pojawiły się inne powikłania.

    Zadowolenie pacjentów jest naszym priorytetem!

    Nasz prywatny gabinet to miejsce, w którym zajmujemy się między innymi profesjonalną implementacją wszywki alkoholowej. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje kompleksowe informacje na temat zabiegu oraz na temat tego jak należy zachowywać się po zabiegu, dbamy również o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Pomogliśmy już wielu osobom, które borykają się z problemem alkoholowym, gdyż wiemy jak ciężkie jest to schorzenie i jak wyniszczający może być jego przebieg nie tylko dla samego uzależnionego, ale również dla jego rodziny. Nasza sala zabiegowa to miejsce sterylne i wyposażone tylko w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej jakości.

    Nasz gabinet to miejsce, które odznacza się wyjątkową czystością oraz sterylnością

    Cała nasza kadra pracownicza dokłada wszelkich starań, by pacjenci w trakcie wizyt w naszym gabinecie czuli się bezpiecznie i komfortowo. Dbamy o utrzymanie czystości na najwyższym poziomie, zachowujemy również wszelkie normy higieny oraz sterylności, które w obecnych czasach są jeszcze ważniejsze niż dotychczas.

    W trakcie zabiegu korzystamy z jednorazowych akcesoriów medycznych oraz z wysterylizowanego sprzętu, a lek, który umieszczamy w ciele to oryginalna substancja sprowadzana bezpośrednio od producenta.

    W jaki sposób mam się zapisać na zabieg? Jak długo będę czekać?

    Aby zapisać się na zabieg wystarczy zadzwonić pod wskazany numer gabinetu lub przyjść osobiście. Nasi lekarze są w stałej gotowości do pracy i mogą wykonać zabieg natychmiastowo, o ile nie ma przeciwwskazań zabiegowych, a Pacjent z własnej woli podjął świadomą decyzję o zaszyciu. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno aby zawalczyć o odzyskanie zdrowia i kontroli nad własnym życiem. Rozwijając wątpliwości niektórych osób – na zabieg nie jest potrzebne skierowanie, a oryginalny lek Esperal wydawany na receptę dostępny jest w naszym gabinecie.

    W jakim miejscu najczęściej ”wszywa” się tzw. Esperal?

    Esperal posiada formę jałowych tabletek przeznaczonych do podania podskórnego. Umieszcza się je pod powięzią, zazwyczaj w okolicę mięśnia pośladkowego lub na ramieniu lub łopatce, aczkolwiek w sytuacji, kiedy Pacjent wyrazi taką chęć, a będzie to możliwe ze względów medycznych, lekarz może wprowadzić za pomocą sterylnych narzędzi odpowiednią, indywidualną dawkę leku w inne miejsce na ciele. Warto jednak mieć na uwadze, że miejsca typowe, takie jak wspomniany wyżej pośladek polecane są ze względu na wysoki poziom dyskrecji. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielkich rozmiarów blizna, którą łatwo zakryć na pośladku, łopatce lub ramieniu. Dodatkowo są to miejsca, które uznaje się za najbardziej bezpieczne pod kątem anatomicznym, ponieważ nie przebiegają tam duże nerwy i naczynia krwionośne. Tym samym obniża się do minimum ryzyko przemieszczenia tabletki.

    Czy „wszywkę” z Esperalem widać przez skórę?

    Nie, jest ona niewidoczna i niewyczuwalna. Jedynie widoczna jest niewielka blizna po nacięciu skalpelem.

    Czy zabieg implantacji Esperalu jest bolesny?

    Nie – wykonuje się go po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym Pacjenta. Działa ono jeszcze po wyjściu z gabinetu, co skutecznie podnosi komfort osób udających się na zabieg. Nie ma więc konieczności dodatkowego stosowania leków doustnych o działaniu przeciwbólowym.

    Czy Esperal pomoże mi przestać spożywać alkohol?

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Jest to zależne od różnych czynników, tym samym stopień udzielanej pomocy przez Esperal generowany jest głównie przez samo podejście Pacjenta do swojego leczenia, indywidualnej sytuacji, a także silnej woli. Uznaje się, że największe rezultaty osiąga się poprzez łączenie kilku metod antyalkoholowych, np. wszywki z psychoterapią i spotkaniami w grupach samopomocowych. Do momentu aż Pacjent szczerze nie będzie chciał wyjść ze swoich nałogów, nie zda sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożeń, które go dotyczą, a także nie przyzna się przed sobą i swoim najbliższym otoczeniem o problemach alkoholowych żadna wszywka, żadna metoda, ani psychoterapeuta nie będzie w stanie udzielić realnej pomocy, a wszelkie próby zachowania abstynencji będą jedynie chwilowe.

    Czy reakcja po spożyciu alkoholu jest niebezpieczna?

    Tak – każde, nawet najmniejsze spożycie alkoholu jest niebezpieczne, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby chorujące przewlekle. Część schorzeń uznaje się nawet za przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przyczyną jest tutaj realne zagrożenie związane z pogłębieniem już istniejących problemów zdrowotnych. Istnieje prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet wystąpienia zawału i śmierci.

    Jaka jest skuteczność działania leku?

    Esperal stale uwalnia się do krwioobiegu, a w sytuacji spożycia alkoholu zawsze wchodzi z nim w reakcje. Jedynie zachowanie abstynencji pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji.

    Kiedy można zacząć przyjmować Esperal?

    Esperal wprowadza się pomocniczo w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zabieg może odbyć się jedynie u osób trzeźwych, które odbyły 48godzinną abstynencję, ponieważ jest to czas, który organizm potrzebuje na oczyszczenie się ze wszelkich resztek alkoholu i toksyn. Przed zabiegiem lekarz na konsultacji medycznej zawsze diagnozuje istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli stwierdzi taką konieczność – może zlecić dodatkową diagnostykę.

    Jakie objawy pojawiają się po spożyciu alkoholu u pacjenta z wszywką?

    Charakterystyczne objawy są następujące:
    • Zawroty i ból głowy, nudności, biegunka, wymioty, tachykardia, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych, duszności, nadpotliwość.
    Realne jest pojawienie się:
    • Marskości wątroby, ostrego zapalenia trzustki, drgawek padaczkowych, omdleń
    W przypadku osób o zwiększonym ryzyku należy uważać na:
    • Ryzyko zawału, arytmię serca, ostrą niewydolność oddechową.

    Jakie są przeciwwskazania do zaszycia się?

    Zanim lekarz podejmie decyzję o udzieleniu zgody na zabieg w indywidualnym przypadku danego Pacjenta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z daną osobą. Jeżeli stwierdzone zostały następujące przeciwwskazania, lekarz ma prawo odmówić wykonania zabiegu:
    • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
    • Przejście udaru,
    • Przejście zawału serca,
    • Posiadanie choroby niedokrwiennej serca,
    • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem w okresie minimum dwóch dób,
    • Ciąża i laktacja,
    • Niepełnoletność,
    • Brak udzielonej zgody na zabieg – Pacjent zobowiązany jest do udzielenia w formie pisemnej zgody na zabieg z poświadczeniem znajomości konsekwencji reakcji disulfiramowej, a także świadomości sposobu działania wszywek alkoholowych. Swoją wiedzę i zgodę potwierdza własnoręcznym podpisem.

    Czy muszę unikać jedzenia, napojów i innych produktów zawierających alkohol?

    Tak – będąc pod wpływem działania Disulfiramu należy uważnie czytać wszelkie składy żywności, kosmetyków, leków i chemikaliów i w szczególności uważać na:
    • Produkty cukiernicze, np. nasączone ciasta, torty, słodycze z alkoholem,
    • Ocet,
    • Płyny przeznaczone do płukania jamy ustnej,
    • Leki takie jak popularne syropy na kaszel i niektóre antybiotyki,
    • Poszczególne kosmetyki, np. dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody toaletowe, wody kolońskie, pianki do golenia – są one dość bezpieczne, jednak wywołują reakcje alergiczne na skórze i pokrzywkę,
    • Posiłki gotowane na bazie alkoholu, np. winie – należy upewnić się, że alkohol podczas obróbki termicznej całkowicie się utlenił.
    Okazyjne spożycie lub zastosowanie powyższych produktów z alkoholem wywoła reakcję organizmu, przy czym będzie ona nieprzyjemna, aczkolwiek łagodna. W takim przypadku można spróbować leczyć się objawowo za pomocą doraźnych środków dostępnych w aptece, a także wypijając dużą dawkę wody niegazowanej.