menu
  • Esperal wszywka alkohlowa Tychy

    Prosty sposób na wygranie z nałogiem

    Cena 499 zł

  • Wszywka alkoholowa Tychy

    Sprawdzony i anonimowy sposób na alkoholizm

    Cena 499 zł

  • Esperal Katowice - profesjonalizm Profesjonalizm

    Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.

    Esperal Katowice - Specjaliści Specjaliści

    Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.

    Esperal Katowice - Uznanie Uznanie

    Zaufało nam tysiące pacjentów

    Wszywka alkoholowa Esperal Tychy – popularna, awersyjna metoda walki z chorobą alkoholową

    Leczenie choroby alkoholowej wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Alkoholik, który po prostu zaprzestał picia nie jest zdrowy, a ma jedynie przerwę przed kolejnym ciągiem alkoholowym. Uzależnienie jest skomplikowane, gdyż dosięga nie tylko organizmu, ale również umysłu. Wiele zdarzeń z przeszłości, ciężkie przeżycia, traumy czy niedostateczna opieka ze strony rodziców, mogą spowodować, że człowiek popadnie w alkoholizm. Również osoby, które wychowywały się w domu z rodzicem alkoholikiem, w swoim dorosłym życiu mają większą szansę na zachorowanie na tę chorobę. Bardzo ważne jest zrozumienie dlaczego tak się stało, a więc uczęszczanie na różnego rodzaju zajęcia psychoterapeutyczne. Leczenie alkoholizmu wspierają również metody farmakologiczne takie jak odtruwanie alkoholowe oraz wszywka alkoholowa Esperal, dzięki którym alkoholik może przerwać ciąg alkoholowy, wrócić do trzeźwości oraz zachować abstynencję przez długie miesiące.

    Nasz prywatny gabinet to miejsce o długoletniej tradycji, gdzie jakość i nowoczesne standardy leczenia terapią awersyjną są priorytetem

    W obecnych czasach, gdy problem alkoholowy staje się coraz powszechniejszy, otwierają się kolejne placówki leczenia odwykowego. Jednym z bezpiecznych miejsc, w których można przejść zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest nasz prywatny gabinet. Oferujemy profesjonalne wykonanie zabiegu w przyjaznej atmosferze. Dajemy gwarancję naszym pacjentom, że lek jest oryginalny i bezpieczny, a lekarze, którzy przeprowadzają zabieg to tylko doświadczeniu specjaliści. Zabieg przeprowadzany jest tylko wedle procedur bezpieczeństwa, które rekomenduje Ministerstwo Zdrowia, a także Główny Inspektorat Sanitarny.

    Nasza kadra pracownicza to ludzie o wysokiej kulturze osobistej oraz odpowiedniej wiedzy. Z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące zabiegu wszycia wszywki alkoholowej, a w razie jakichkolwiek wątpliwości cierpliwie i ze zrozumieniem udzielą wszelkich informacji, wszywka alkohlowa Tychy które rozwieją wątpliwości osoby cierpiącej na chorobę alkoholową lub członków jego rodziny.

    Co sprawia, że nasz prywatny gabinet zapewnia najwyższy standard leczenia?

    Nasz prywatny gabinet dba o każdego pacjenta i traktuje go z najwyższym i należytym mu szacunkiem. Wiemy jak ważny jest komfort oraz poczucie bezpieczeństwa przed oraz w trakcie zabiegu wszycia wszywki oraz jak stresujący może to być moment w życiu osoby uzależnionej, by prosić o pomoc. Nasz prywatny gabinet to miejsce przyjazne oraz spokojne, by pacjent nie odczuwał dodatkowego stresu. Duży nacisk kładziemy również na czystość oraz sterylność, która w obecnych czasach powinna być standardem w każdym miejscu zajmującym się zabiegami medycznymi. Nasi pracownicy to osoby schludne, cechujące się wysoką kulturą osobistą oraz wiedzą na temat choroby alkoholowej. Z chęcią udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat zabiegu oraz rozwieją wszelkie wątpliwości spowodowane mitami, które narosły wokół Esperalu.

    Co jeszcze sprawia, że zabieg w naszym gabinecie to przeżycie bez stresu oraz wątpliwości? Z całą pewnością doświadczenie oraz szeroka wiedza, którą posiadają nasi lekarze. Dają one pewność, że pacjent jest w dobrych rękach, a lekarz który przeprowadza zabieg, wie jak wykonać go bezpiecznie i bez żadnych problemów. Nasi lekarze na bieżąco uzupełniają również wiedzę na temat metod leczenia alkoholowego, dlatego korzystamy tylko z najnowszych i sprawdzonych metod pomocniczych.

    Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

    Wszywka alkoholowa Esperal Tychy to metoda, która skutecznie pomaga w leczeniu alkoholizmu. Dzięki niej pacjent stroni od alkoholu, tym samym pozostając w trzeźwości, która jest tak bardzo pożądana w trakcie terapii. Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

    Tabletki wszywki składają się między innymi z substancji nazywanej Disulfiramem, która odpowiedzialna jest za zaburzenia metabolizmu alkoholu etylowego w ciele człowieka. W ten sposób po spożyciu alkoholu, wszywka powoduje upośledzenie prawidłowej zmiany etanolu w wodę oraz dwutlenek węgla, które można bezpiecznie wydalić w organizmu. Etanol przekształca się jedynie w aldehyd octowy, który powoduje objawy zatrucia alkoholowego. Są one bardzo intensywne i utrzymują się aż do 10 godzin! W ten sposób osoba uzależniona woli zachować abstynencję, niż przeżywać kilkugodzinną katorgę spowodowaną lampką wina lub kieliszkiem wódki.

    Masz pytanie dotyczące zabiegu? Nie wahaj się z nami skontaktować.
    Wiemy jak ważny jest początek drogi ku zdrowiu w przypadku uzależnienia alkoholowego, dlatego wspieramy naszych pacjentów najlepiej jak potrafimy!

    Dla kogo przeznaczony jest zabieg zaszycia alkoholowego?

    Wszywka alkoholowa Esperal Tychy przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu, wszywka alkohlowa Tychy które pragną zmian w swoim życiu i chcą rozpocząć leczenie alkoholowe. Mogą również zdecydować się na nią osoby, które podjęły się już leczenia, lecz czują, że nie będą w stanie samodzielnie zachować trzeźwości. W takim przypadku wszywka alkoholowa jest dodatkowym wsparciem dla alkoholika, który wie, że dzięki niej nie będzie sięgał po alkohol. Wszywka działa przez 8-12 miesięcy i można powtórzyć zabieg, jeżeli zajdzie taka konieczność.

    Kto może poddać się zabiegowi?

    Mimo faktu, że zabieg zaszycia alkoholowego to duże wsparcie w leczeniu odwykowym, nie każdy może sobie na niego pozwolić. Istnieje kilka przeciwwskazań, które gdy zostaną wykryte w trakcie wizyty kwalifikującej, zdyskwalifikują alkoholika do wszycia wszywki. Należy również pamiętać, że zabiegowi mogą poddać się jedynie osoby, które na minimum 24 godziny przed jego wykonaniem pozostaną w całkowitej trzeźwości.

    Wszywka alkoholowa Esperal Tychy – przygotowanie do zabiegu

    Osoby uzależnione, które szukają pomocy w postaci wszywki alkoholowej Esperal, powinny zgłosić się do placówki, która zajmuje się tego typu zabiegami. Pierwszym krokiem będzie spotkanie z lekarzem, który przeprowadzi wywiad medyczny. Ma on na celu ocenę stanu zdrowia osoby uzależnionej, stopień zaawansowania uzależnienia, a także czy nie występuje jakiekolwiek przeciwwskazanie do wszycia Esperalu.

    Jeżeli wszystko jest w porządku, lekarz ustala ilość tabletek, które umieści w organizmie pacjenta oraz dokładny termin zabiegu. Przekazuje również zalecenia przed zabiegiem, do których należy się dostosować. Jednym z nich jest odstawienie leków na krzepliwość krwi, jeżeli pacjent takie stosuje i jeśli może w bezpieczny sposób przestać je przyjmować.

    Kolejnym bardzo ważnym warunkiem, do którego bezwzględnie musi zastosować się osoba uzależniona, jest zachowanie abstynencji na co najmniej dobę przed zabiegiem. Jeżeli pacjent stawi się na zabieg w stanie wskazującym na spożycie etanolu, nie zostanie on dopuszczony do zabiegu wszywki.

    Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

    Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to mało inwazyjna procedura, która trwa zazwyczaj około pół godziny. W trakcie zabiegu lekarz podaje znieczulenie miejscowe, nacina skórę na pośladku lub w okolicy łopatki, a następnie umieszcza głęboko pod nią odpowiednią ilość tabletek z Disulfiramem. Tabletki znajdują się tuż przy mięśniu, a wszystko po to, by pacjent nie czuł ich w trakcie wykonywania codziennych czynności oraz by nie mógł samodzielnie ich wyciągnąć. Lekarz kończy zabieg założeniem szwów oraz opatrunku na ranę. Jeżeli pacjent nie zdecyduje się na wszy rozpuszczalne, powinien udać się na kontrolę około tydzień po zabiegu, by szwy zostały usunięte.

    Po skończonym zabiegu pacjent może udać się do domu, do swoich codziennych zajęć. Wszywka nie przeszkadza podczas ruchów ciała, nie krępuje pacjenta w żaden sposób. Należy mieć również świadomość, że nie zaburza funkcjonowania pacjenta w żaden sposób, jeśli ten nie spożyje alkoholu, więc nie występują żadne ograniczenia po zabiegu, poza zakazem picia alkoholu. Wszywka działa w ciele osoby uzależnionej od 8 do aż 12 miesięcy, dzięki czemu ma ona czas na rozpoczęcie dalszego leczenia odwykowego.

    Reakcja wszywki alkoholowej w połączeniu z alkoholem

    Gdy w ciele osoby uzależnionej, która zdecydowała się na zabieg wszycia wszywki pojawi się alkohol, może ona spodziewać się wystąpienia poniższych objawów:

    • bóle głowy;
    • bóle brzucha i wymioty;
    • skoki ciśnienia tętniczego;
    • nadmierne pocenie się;
    • zaczerwienienie twarzy;
    • kołatanie serca;
    • ogólny spadek formy fizycznej;
    • wystąpienie lęków oraz niepokoju o własne zdrowie i życie.

    Warto mieć świadomość, że objawy opisane powyżej dotyczą spożycia bardzo małej ilości etanolu i występować będą za każdym razem, gdy pojawi się on w ciele pacjenta, również pod postacią płynu do płukania ust czy perfum (przenikanie przez skórę). Spożycie większej ilości etanolu w trakcie terapii wszywką skutkować może poważniejszymi powikłaniami, takimi jak uszkodzenia wątroby, nerek oraz układu nerwowego, a także ślepotą, zawałem serca, a w ekstremalnych przypadkach nawet zgonem.

    Jak zachowywać się po zabiegu?

    Po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej pacjent powinien zachować bezwzględną abstynencję, ze względu na swoje bezpieczeństwo. Reakcja disulfiramowa może być naprawdę wyczerpująca dla organizmu, który będzie się przed nią bronił za każdym razem.

    Po umieszczeniu wszywki alkoholowej w ciele, wszywka alkohlowa Tychy pacjent otrzyma od lekarza szczegółowe zalecenia dotyczące dbania o ranę zabiegową. Jeżeli chce uniknąć powikłań po zabiegu, między innymi zakażenia rany, powinien się stosować do nich oraz szczególnie dbać o higienę osobistą.

    Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia

    Wszycie wszywki alkoholowej Esperal Tychy nie może zostać przeprowadzone w przypadku, gdy u pacjenta stwierdzi się poniższe:

    • cukrzycę;
    • padaczkę;
    • choroby nerek lub wątroby;
    • problemy z krzepliwością krwi;
    • nadciśnienie tętnicze odporne na leczenie;
    • zawały serca przebyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
    • uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek;
    • zaburzenia psychiczne, głównie psychozy oraz stany depresyjne;
    • w przypadku kobiet okres ciąży oraz karmienia dziecka piersią.

    Miejsce implementacji wszywki alkoholowej

    Wszywka alkoholowa ma postać tabletek, które umieszcza się pod skórą osoby uzależnionej. Implementacji dokonuje lekarz chirurg w gabinecie medycznym, który jest odpowiednio do tego przystosowany. Miejscem, w którym umieszczane są tabletki jest pośladek. Opcjonalnie pacjent może zdecydować się na umieszczenie wszywki w okolicy łopatki. Oba te miejsca gwarantują wygodę oraz małą widoczność wszywki. Dzięki temu osoba uzależniona nie odczuwa wszywki w trakcie wykonywania codziennych zajęć.

    Picie alkoholu posiadając wszywkę

    Wszycie wszywki alkoholowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością za swoje zdrowie oraz życie. Spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu etylowego, również takiego, który znajduje się w syropach na kaszel czy płynach do płukania ust, wywoła reakcję disulfiramową. Będzie ona pojawiać się za każdym razem w trakcie trwania terapii awersyjnej.

    Spożycie alkoholu po wszyciu wszywki alkoholowej wywołuje wiele nieprzyjemnych objawów, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu osoby uzależnionej! Nieprawdą jest, że można przepić wszywkę alkoholową, a próby mogą skończyć się poważnymi uszkodzeniami organizmu.

    W jaki sposób mam się zapisać na zabieg? Jak długo będę czekać?

    Aby zapisać się na zabieg wystarczy zadzwonić pod wskazany numer gabinetu lub przyjść osobiście. Nasi lekarze są w stałej gotowości do pracy i mogą wykonać zabieg natychmiastowo, o ile nie ma przeciwwskazań zabiegowych, a Pacjent z własnej woli podjął świadomą decyzję o zaszyciu. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno aby zawalczyć o odzyskanie zdrowia i kontroli nad własnym życiem. Rozwijając wątpliwości niektórych osób – na zabieg nie jest potrzebne skierowanie, a oryginalny lek Esperal wydawany na receptę dostępny jest w naszym gabinecie.

    W jakim miejscu najczęściej ”wszywa” się tzw. Esperal?

    Esperal posiada formę jałowych tabletek przeznaczonych do podania podskórnego. Umieszcza się je pod powięzią, zazwyczaj w okolicę mięśnia pośladkowego lub na ramieniu lub łopatce, aczkolwiek w sytuacji, kiedy Pacjent wyrazi taką chęć, a będzie to możliwe ze względów medycznych, lekarz może wprowadzić za pomocą sterylnych narzędzi odpowiednią, indywidualną dawkę leku w inne miejsce na ciele. Warto jednak mieć na uwadze, że miejsca typowe, takie jak wspomniany wyżej pośladek polecane są ze względu na wysoki poziom dyskrecji. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielkich rozmiarów blizna, którą łatwo zakryć na pośladku, łopatce lub ramieniu. Dodatkowo są to miejsca, które uznaje się za najbardziej bezpieczne pod kątem anatomicznym, ponieważ nie przebiegają tam duże nerwy i naczynia krwionośne. Tym samym obniża się do minimum ryzyko przemieszczenia tabletki.

    Czy „wszywkę” z Esperalem widać przez skórę?

    Nie, jest ona niewidoczna i niewyczuwalna. Jedynie widoczna jest niewielka blizna po nacięciu skalpelem.

    Czy zabieg implantacji Esperalu jest bolesny?

    Nie – wykonuje się go po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym Pacjenta. Działa ono jeszcze po wyjściu z gabinetu, co skutecznie podnosi komfort osób udających się na zabieg. Nie ma więc konieczności dodatkowego stosowania leków doustnych o działaniu przeciwbólowym.

    Czy Esperal pomoże mi przestać spożywać alkohol?

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Jest to zależne od różnych czynników, tym samym stopień udzielanej pomocy przez Esperal generowany jest głównie przez samo podejście Pacjenta do swojego leczenia, indywidualnej sytuacji, a także silnej woli. Uznaje się, że największe rezultaty osiąga się poprzez łączenie kilku metod antyalkoholowych, np. wszywki z psychoterapią i spotkaniami w grupach samopomocowych. Do momentu aż Pacjent szczerze nie będzie chciał wyjść ze swoich nałogów, nie zda sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożeń, które go dotyczą, a także nie przyzna się przed sobą i swoim najbliższym otoczeniem o problemach alkoholowych żadna wszywka, żadna metoda, ani psychoterapeuta nie będzie w stanie udzielić realnej pomocy, a wszelkie próby zachowania abstynencji będą jedynie chwilowe.

    Czy reakcja po spożyciu alkoholu jest niebezpieczna?

    Tak – każde, nawet najmniejsze spożycie alkoholu jest niebezpieczne, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby chorujące przewlekle. Część schorzeń uznaje się nawet za przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przyczyną jest tutaj realne zagrożenie związane z pogłębieniem już istniejących problemów zdrowotnych. Istnieje prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet wystąpienia zawału i śmierci.

    Jaka jest skuteczność działania leku?

    Esperal stale uwalnia się do krwioobiegu, a w sytuacji spożycia alkoholu zawsze wchodzi z nim w reakcje. Jedynie zachowanie abstynencji pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji.

    Kiedy można zacząć przyjmować Esperal?

    Esperal wprowadza się pomocniczo w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zabieg może odbyć się jedynie u osób trzeźwych, które odbyły 48godzinną abstynencję, ponieważ jest to czas, który organizm potrzebuje na oczyszczenie się ze wszelkich resztek alkoholu i toksyn. Przed zabiegiem lekarz na konsultacji medycznej zawsze diagnozuje istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli stwierdzi taką konieczność – może zlecić dodatkową diagnostykę.

    Jakie objawy pojawiają się po spożyciu alkoholu u pacjenta z wszywką?

    Charakterystyczne objawy są następujące:
    • Zawroty i ból głowy, nudności, biegunka, wymioty, tachykardia, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych, duszności, nadpotliwość.
    Realne jest pojawienie się:
    • Marskości wątroby, ostrego zapalenia trzustki, drgawek padaczkowych, omdleń
    W przypadku osób o zwiększonym ryzyku należy uważać na:
    • Ryzyko zawału, arytmię serca, ostrą niewydolność oddechową.

    Jakie są przeciwwskazania do zaszycia się?

    Zanim lekarz podejmie decyzję o udzieleniu zgody na zabieg w indywidualnym przypadku danego Pacjenta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z daną osobą. Jeżeli stwierdzone zostały następujące przeciwwskazania, lekarz ma prawo odmówić wykonania zabiegu:
    • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki,
    • Przejście udaru,
    • Przejście zawału serca,
    • Posiadanie choroby niedokrwiennej serca,
    • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem w okresie minimum dwóch dób,
    • Ciąża i laktacja,
    • Niepełnoletność,
    • Brak udzielonej zgody na zabieg – Pacjent zobowiązany jest do udzielenia w formie pisemnej zgody na zabieg z poświadczeniem znajomości konsekwencji reakcji disulfiramowej, a także świadomości sposobu działania wszywek alkoholowych. Swoją wiedzę i zgodę potwierdza własnoręcznym podpisem.

    Czy muszę unikać jedzenia, napojów i innych produktów zawierających alkohol?

    Tak – będąc pod wpływem działania Disulfiramu należy uważnie czytać wszelkie składy żywności, kosmetyków, leków i chemikaliów i w szczególności uważać na:
    • Produkty cukiernicze, np. nasączone ciasta, torty, słodycze z alkoholem,
    • Ocet,
    • Płyny przeznaczone do płukania jamy ustnej,
    • Leki takie jak popularne syropy na kaszel i niektóre antybiotyki,
    • Poszczególne kosmetyki, np. dezodoranty, antyperspiranty, perfumy, wody toaletowe, wody kolońskie, pianki do golenia – są one dość bezpieczne, jednak wywołują reakcje alergiczne na skórze i pokrzywkę,
    • Posiłki gotowane na bazie alkoholu, np. winie – należy upewnić się, że alkohol podczas obróbki termicznej całkowicie się utlenił.
    Okazyjne spożycie lub zastosowanie powyższych produktów z alkoholem wywoła reakcję organizmu, przy czym będzie ona nieprzyjemna, aczkolwiek łagodna. W takim przypadku można spróbować leczyć się objawowo za pomocą doraźnych środków dostępnych w aptece, a także wypijając dużą dawkę wody niegazowanej.