Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i z zastostowaniem wszelkich środków ostrożności.
Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów.
Zaufało nam tysiące pacjentów
W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej ośrodków leczenia odwykowego i nic w tym dziwnego, gdyż z roku na rok rośnie liczba osób, które uzależniają się od alkoholu. Ta ogólnie akceptowana przez społeczeństwo używka staje się dla wielu osób nie tylko odskocznią od codzienności, ale sposobem na stres, traumy czy poprawę humoru po ciężkim dniu w pracy. Z czasem jednak to alkohol zaczyna dyktować warunki i człowiek nie może podejmować samodzielnych racjonalnych decyzji, gdyż wszystko kręci się wokół napicia się kolejnej dawki etanolu.
Choroba alkoholowa to ciężkie schorzenie, w trakcie którego cierpią nie tylko sam uzależniony, ale również jego najbliżsi. To właśnie dlatego warto szukać pomocy u specjalistów. Leczenie odwykowe powinno odbywać się w specjalistycznie przystosowanej do tego placówce i powinno zawierać wiele metod leczenia, gdyż zastosowanie tylko jednej nie uzdrowi człowieka. Jedną z metod, którą stosuje się w trakcie leczenia alkoholizmu jest wszywka alkoholowa Zawiercie Esperal.
Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób, które walczą z uzależnieniem od alkoholu. Można poprosić o jej umieszczenie w ciele tak naprawdę na każdym etapie leczenia, jednak pacjenci decydują się na ten krok w pierwszych chwilach odwyku.
Wszywka alkoholowa Zawiercie pełni rolę strażnika trzeźwości, ale należy pamiętać, że dobrze jest zastosować ją wtedy, gdy uzależniony faktycznie chce zmiany. W innym przypadku dalej będzie sięgał po alkohol, sprowadzając na siebie nieprzyjemne skutki wywoływane przez wszywkę Esperal.
Wszywka alkoholowa Zawiercie Esperal Zawiercie swoim działaniem powoduje, że uzależniony przestaje sięgać po alkohol. Jest zaliczana do metod wspomagających awersyjnych, czyli do takich, które wywołują wstręt i niechęć do alkoholu. Jak dokładnie działa wszywka?
Główną substancją wszywki alkoholowej jest Disulfiram, który w ciele człowieka blokuje prawidłowy metabolizm alkoholu etylowego. Etanol może rozłożyć się jedynie do aldehydu octowego i nie ma możliwości na szybkie przekształcenie się w kwas octowy, a następnie w wodę i dwutlenek węgla. Nagromadzenie się w ciele aldehydu octowego powoduje wywołanie szeregu objawów, które są bardzo nieprzyjemne dla uzależnionego. Już po około 15 minutach od spożycia alkoholu w trakcie terapii wszywką, uzależniony odczuwać będzie skoki ciśnienia, uderzenia gorąca, zawroty głowy, nudności, bóle brzucha, niepokój, spadek nastroju, a także kondycji fizycznej. Objawy te utrzymują się od 8 do nawet 10 godzin i pojawiają się za każdym razem, gdy zostanie złamana abstynencja.
Takie działanie powoduje spożycie niewielkiej ilości alkoholu etylowego, wprowadzenie do swojego organizmu dużej dawki alkoholu, może skończyć się zawałem serca, utratą przytomności, udarem, utratą wzroku, uszkodzeniami wątroby oraz nerek. Próby „przepicia” wszywki mogą również zakończyć się śmiercią uzależnionego.
Wszywka alkoholowa to zabieg chirurgiczny, warto więc udać się w sprawie jej umieszczenia w ciele do specjalistycznego gabinetu medycznego. Doświadczeni lekarze umieszczają wszywkę podskórnie w niecałe 30 minut, a zabieg jest w pełni bezpieczny i nie sprawia pacjentowi bólu, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Należy wystrzegać się podejrzanych miejsc, w których widać brak higieny oraz tych, które oferują podejrzanie atrakcyjne ceny za wszycie Esperalu – zdarza się niestety, że oszuści otwierają placówki, które zajmują się wszywaniem nieoryginalnego leku, co skutkować może poważnymi uszczerbkami na zdrowiu.
Ilość tabletek, która umieszczana będzie w ciele pacjenta zależy od indywidualnych predyspozycji. Aby określić dokładną ilość tabletek, lekarz musi znać stan zdrowia pacjenta, jego wiek, wagę oraz fazę uzależnienia alkoholowego. Na podstawie tych wiadomości będzie mógł wyliczyć odpowiednią dawkę leku. Dokładną dawkę leku ustala się w trakcie wizyty kwalifikującej, również w jej trakcie pacjent dokonuje wyboru w kwestii szwów oraz ewentualnego podania dodatkowego antybiotyku.
Wielu alkoholików chce wspomóc swoje leczenie wszywką alkoholową, jednak nie każdy z nich może sobie na to pozwolić. Istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają z przeprowadzenia zabiegu. Przed wydaniem zgody na zabieg, lekarz przeprowadza wywiad, dzięki któremu będzie mógł określić, czy wszycie Esperalu będzie bezpieczne dla pacjenta. Jeżeli występują jakiekolwiek z poniższych przeciwwskazań, lekarz może odmówić wydania zgody na przeprowadzenie zabiegu. Należy jednak pamiętać, żeby nie zatajać żadnych informacji na swój temat, gdyż może skończyć się to tragicznie dla uzależnionego. Disulfiram zaostrza objawy niektórych chorób i wchodzi w reakcję z częścią leków. Najpopularniejsze przeciwwskazania do wszycia Esperalu to:
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad medyczny, aby upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania i że zabieg będzie bezpieczny dla pacjenta. Po wydaniu zgody na zabieg, pacjent musi się do niego przygotować. Przede wszystkim należy odstawić część przyjmowanych leków, jeżeli jest to oczywiście bezpieczne i możliwe. Kolejną sprawą jest pozostanie w zdrowiu, a więc brak jakichkolwiek aktywnych infekcji.
Kluczową sprawą jest stawienie się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej w stanie absolutnej trzeźwości. Nie należy spożywać alkoholu na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem, ale im dłuższa przerwa w piciu tym lepiej.
Wszycie wszywki alkoholowej rozpoczyna podanie znieczulenia miejscowego. Następnie chirurg ostrym i sterylnym skalpelem nacina skórę, by umieścić pod nią tabletki z Disulfiramem. Tabletki umieszcza się dość głęboko, zaraz przy mięśniu, po to by pacjent nie odczuwał dyskomfortu w trakcie wykonywania codziennych czynności, a także, by nie mógł on samodzielne usunąć tabletek z ciała. Na koniec zabiegu lekarz zakłada szwy oraz opatrunek.
Cały zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut, a pacjent po jego zakończeniu jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Od momentu wszycia wszywki pacjenta obowiązuje bezwzględna abstynencja. Tabletki działają w ciele od 8 do aż 12 miesięcy.
Po zabiegu wszycia wszywki bardzo ważne jest dbanie o szwy i ranę. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, do których należą między innymi zakaz gorących kąpieli, unikanie basenu czy sauny, a także intensywnego wysiłku fizycznego. Bardzo ważna jest również odpowiednia higiena, korzystanie z kosmetyków łagodzących oraz regularna zmiana opatrunków.
Jeżeli pacjent zdecydował się na szwy nierozpuszczalne, musi udać się na wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz oceni czy rana goi się prawidłowo, a także zdejmie szwy.
Wszywka alkoholowa pozwala na zachowanie trzeźwości każdej osobie, które chce podjąć się leczenia odwykowego. Połączona z odpowiednią motywacją przynieść może naprawdę bardzo dobre efekty. Z początku głód alkoholowy będzie nie do zniesienia, jednak w późniejszym czasie alkoholik zacznie dostrzegać wiele pozytywów życia w trzeźwości. Wszywka działa nawet do 12 miesięcy, a więc wystarczająco długo, aby rozpocząć dalszą terapię odwykową.
Dobrze jest wiedzieć, że zabieg wszycia wszywki nie jest zabiegiem jednorazowym i można go powtórzyć, jeśli lekarz nie będzie widział żadnych przeciwwskazań.
Obecnie otwiera się coraz więcej gabinetów, które świadczą usługi wspierające leczenie alkoholizmu. Dobrze jednak sprawdzić gabinet przed podjęciem decyzji o jego wyborze, gdyż nie każdy spełnia standardy najwyższej jakości i czystości.
Esperal Zawiercie - Nasz prywatny gabinet to pewność, że pacjent zostanie przyjęty z najwyższym szacunkiem i zrozumieniem. Wspomaganiem leczenia alkoholizmu zajmujemy się już od lat i wiemy jak ciężki jest powrót do zdrowia oraz jak ważne jest odpowiednie wsparcie. Nasza placówka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a kadra pracownicza to osoby ciepłe, empatyczne i posiadające szeroką wiedzę na temat choroby alkoholowej.
Zaopatrujemy się tylko w oryginalny lek Disulfiram WZF prosto od producenta i możemy potwierdzić jego oryginalność odpowiednimi dokumentami.
Nie oceniamy naszych pacjentów ani nie pouczamy ich – wspieramy ich w drodze ku zdrowiu najlepiej jak potrafimy. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, gdyż wiemy, że każdy przypadek uzależnienia od alkoholu jest inny.
Jeżeli czujesz, że alkohol stał się najważniejszą rzeczą w Twoim życiu, a relacje z najbliższymi uległy pogorszeniu, zgłoś się do nas już dziś. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące wszywki alkoholowej i pomożemy Ci znaleźć odpowiednią motywację do rozpoczęcia leczenia. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przyjechać osobiście do naszego gabinetu.
Nasz prywatny gabinet specjalizuje się między innymi w zabiegu wszycia wszywki alkoholowej. Zajmujemy się tym od lat i współpracujemy z tylko najlepszymi specjalistami. Nasz gabinet wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt medyczny najwyższej jakości, dbamy również o jego sterylność i czystość po każdym przeprowadzonym zabiegu.
Decydując się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej w naszym gabinecie każdy z pacjentów może mieć pewność, że:
Bardzo chcielibyśmy odpowiedzieć twierdząco, lecz rzeczywistość wygląda inaczej. Uzależnienie od alkoholu jest bardzo skomplikowane, dlatego zastosowanie jedynie wszywki alkoholowej nie spowoduje, że uzależniony wyzdrowieje. Należy zawsze pamiętać o złożoności choroby i korzystać z profesjonalnej, kompleksowej pomocy w ośrodkach odwykowych. Tylko wtedy alkoholik ma szansę na powrót do zdrowia oraz na odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Odpowiednia motywacja do leczenia zawsze przynosi lepsze efekty – osoba, która ma wątpliwości lub po prostu nie chce sama się leczyć, a została do tego nijako przymuszona przez najbliższych, najprawdopodobniej szybko wróci do ciągu alkoholowego.