Zabiegi wszywania wszywki alkoholowej odbywają się przy ul. Mickiewicza 21 w poradni w Katowicach. Gwarantujemy naszym klientom miłą i swobodną atmosferę.
Kompleksowa cena, uwzględniająca kompletny zabieg, szwy rozpuszczalne, oryginalny lek Disulfiram, dawniej Esperal, a także znieczulenie to koszt 499,99 zł. Warto zaznaczyć, że w momencie poprawnie wykonanego zabiegu zaimplantowania, nie jest wymagana terapia antybiotykowa
Substancja czynna leku blokuje w człowieku działanie enzymu odpowiadającego za metabolizowanie alkoholu w wątrobie. W ten sposób spowalnia się metabolizm, a toksyny nie są uwalniane z organizmu. Następstwem takiego stanu rzezy jest odczuwanie nawet po niewielkiej ilości spożytego alkoholu wielu nieprzyjemnych dolegliwości, które porównuje się do bardzo silnego zatrucia alkoholowego. W niektórych przypadkach dolegliwości są tak silne, że mogą bezpośrednio zagrażać utracie życia lub zdrowia. Z tego powodu konieczne jest, aby pacjent stosujący terapię Esperalem (Disulfiramem) była pod stałą opieką medyczną.
Tak. Stosuje się znieczulenie miejscowe, gdzie pacjent pozostaje świadomy. Czas trwania znieczulenia oscyluje się w granicach około dwóch godzin, co umożliwia szybki powrót do normalnego funkcjonowania po zabiegu.
Należy odczekać minimum 48 godzin od ostatniego spożycia alkoholu.
Obecność wszywki Esperal nie wywiera wpływu na inne terapie lekami. Zaleca się unikanie tych wyrobów medycznych, które posiadają w składzie alkohol.
Czas działania Esperalu zależny jest od indywidualnego przypadku pacjenta. Zazwyczaj oscyluje się w granicach około roku.
Nie, wszywka jest niewidoczna. Umieszcza się ją pod powięzią, przez co jest praktycznie niewyczuwalna. Ślad nacięcia jest niezauważalny. Do zabiegu wszycia Esperalu stosuje się szwy kosmetyczne minimalizujące widoczność blizny.
Przyjmuje się, że skuteczność działania Esperalu jest bardzo wysoka ze względu na występujące skutki uboczne po ewentualnym spożyciu alkoholu. Warto, aby stosowanie metody wszywki wsparte było terapią psychologiczną, ponieważ jednoczesne oddziaływanie kilku metod terapeutycznych przynosi wymierne korzyści.
Nie, niemożliwym jest samodzielne usunięcie wszywki alkoholowej. Osobą kompetentną to usunięcia implantu jest chirurg, który dokładnie zna jej umiejscowienie.
Nie, lek Esperal nie wywiera znaczącego wpływu na płodność. Przyjmuje się, że spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach wywiera destrukcyjny wpływ na nasienie.
Nie. Nikt nie wyda Esperalu bez recepty.
Przyjmuje się, że Esperal jest jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia uzależnień, pod warunkiem, że pacjent zastosował detoks oraz terapię psychologiczną. Zdarza się czasami, zwłaszcza u osób bardzo silnie uzależnionych, gdzie organizm alkoholika wykazuje większą, niż przeciętnie tolerancję na nadużywanie alkoholu. W takim przypadku jest możliwe obniżenie działania Esperalu przy zwiększonej odporności indywidualnej pacjenta na substancje czynne w leku.
Nie, przedłużenie działania Esperalu na kolejny rok jest całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że zabieg zaszycia odbędzie się w specjalistycznym miejscu pod opieką doświadczonego chirurga.
Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych stosowania Esperalu zalicza się: łatwe męczenie się, metaliczny posmak, nudności, wymioty, przemijającą impotencję. Należy zaznaczyć, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest ściśle związana z jednoczesnym spożywaniem alkoholu. Z kolei przestrzeganie zaleceń lekarskich, a także stosowanie się do wskazań terapeutycznych znacząco zwiększa efektywność leczenia oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.